Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Decemberi szülő anyukák:...

Decemberi szülő anyukák: Hogyan tervezitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés

December 23-ra vagyok kiírva. Azt már eldöntöttem, hogy senkit se fogadunk és sehova se megyünk. Külföldön lakunk, családunk nincs itt. Ha itt lennének, akkor ha véletlen 38 hétre szülnék, akkor lehet, hogy elmennék 2 héttel szülés után szülőkhöz-de még úgy érzem, az is elég necces lenne. Általában minden évben szervezünk egy estét, mikor meghívunk pár barátot, meg egy este, mikor mi megyünk valakihez. De most még ha egyben leszek, akkor sem megyünk szerintem.

Azon kívűl általánosságban mikor fogadnátok az első látogatókat-rokonokat nem számolva.

Nekünk Ő már a második babánk, az első gyerek már 4 éves, karácsonykor 4 éves és 5 hónapos lesz. Azt gondoltam, hogy óvatosan kell a vendégekkel, mert ha látja, hogy mindenki a baba körül ugrál, ő meg le van ejtve, talán rosszul esik neki. 1. szülésem után 2 hétig tényleg csak feküdtem, hatalmas gátsebem volt, fájt még az ülés is, ezért is gondolom, hogy szülés után nem nagyon szeretnék látogatókat fogadni. A karácsonyi menü egyszerű lesz.

Ti mikorra vagytok kiírva és hogy lesz nálatok a karácsony? Mit mondotok az ismerősöknek?


2014. okt. 18. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Én dec. 10-re vagyok kiírva, de meggyőződésem, hogy korábban fogok szülni. Mi sem megyünk sehova - legalábbis én így tervezem - de mivel az én családomban ez lesz az első szülés az én generációmban, ezért tuti, hogy állandóan itt fognak tolongani. Baromi pici a lakás, nem tudom, hogy fogom bírni.

Az ismerősöknek nem mondunk semmit, szerintem nekik min. 6 hétig amúgy sem illik látogatni.

2014. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két gyermekem van. Az egyik noveember 16-án született. 4 évvel ezelött mi sehova sem mentünk. Kértük mindenkit ne jöjjön. Aztán februárban mi mentünk mindenkihez.
2014. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én barátokat nem fogadnék legalább 6 hétig!Ha meg nincsennek közeletekbe a család,rokonság akkor egyértelmű,hogy ők nem fognak kopogttani!

Legyetek nyugodtan,békében,pihenjetek,szokjatok össze az új családtaggal!Amúgy is neked nagyon kell majd figyelned a nagyobb gyerkőcre,hogy nehogy tesvérféltékenység legyen a kevessebb figyelem miatt,nem lesz még neked erőd,időd ugrálni a barátoknak karácsonykor!


Könnyű szülést!

2014. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pár éve december 22-én szültem. 24-én délután értünk haza, és tartva a sok éves hagyományt, nálunk gyűlt össze a család Szenteste:) Nagyon jó volt, sosem tennék másképp:)Ő volt a 3. babánk.
2014. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hűha kedves utolsó, nem semmi:D Ezek szerint nem nagyon gyötört meg a szülés. Nem volt gátsebed, nem volt nehéz ülni?

Azt mondom, ha szülés után azonnal én is tudok pattogni, csinálni mindent rendesen, mintha mi se történt volna, akkor szülés után 1-2 héttel jöhetnek látogatók, de partit akkor se szerveznék, ha teljesen jól érzem magam. Nagy szerencse kell hozzá, hogy valakinek kutya baja legyen a szülés után, plusz még a baba és a tesó is tolerálja a pörgést maga körül, plusz jó baba legyen, rögtön beálljon a rutin stb. De valakinek bejön, mint neked kedves utolsó:D

Az első babám nekem pl iszonyat lusta szopizó volt. 2 óránként evett, de ezt úgy értsd, hogy szopi kezdéstől szopi kezdésig. Egy-egy szopi alkalmával pedig egy órát volt a cicin...ha ilyen lesz a második is, képtelenség lenne bulit szerveznem:D Ezt egyébként 9 hónapos koráig csinálta, alig tudtam tőle elmenni akárhová...nem is tudom, hogy csináltam:D 6 hónapos korától kicsit javult, mert akkor már evett mást is.

Köszönöm a tapasztalataitokat. Azt hiszem mindenkinek finoman elkezdem mondogatni, hogy számítsanak legalább 2 hétre, de ha véletlen szólnék hamarabb, hogy jöhetnek, akkor jöhetnek. Egy kicsit most sajnálom, hogy nem tudunk karácsonyi bulit szervezni. Anyósomat meghívtam karácsonyra, jöjjön ki hozzánk, de egyszer jött karácsonykor és akkor egy napot Pesten kellett tölteniük, mert az időjárás miatt halasztották a gépet. Biztosítottak nekik szállást. Igazándiból valamilyen szempontból rosszul esik-fizetnénk a jegyét, mindig mi szoktuk-, hogy a 2. unoka már nem olyan érdekes és hogy nem tud ennyit megtenni az unokájáért, minden évben azon siránkozik karácsonykor, hogy nem vagyunk ott, most meg itt lenne a lehetőség és ő maga utasítja vissza mert neki túl kellemetlen, hogy egy napot csúszik a gép. Amúgy meg itt volt a nyáron 3 hetet és hát ....azt hiszem jó, hogy 2000km-re lakik. De azért jól esett volna, ha nem csak magára gondol, hanem esetleg arra, hogy jól jött volna az extra segítség karácsonykor, és hogy az első unokája biztosan örült volna, ha itt van. Első unokát kijött látogatni a születése után. Nem is kérdezte, hogy mondjuk a tél lezavarása után kijöhet e-tudja, hogy majd nyáron megyünk 2 hétre, de elsőnél nem bírta volna ki, hogy ne lássa. Apukám szívbeteg, ő meg nem tud kijönni. Bocs, elkanyarodtam.

2014. okt. 19. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!