Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik? Már teljesen...

Miért nem alszik? Már teljesen ki vagyunk merülve.

Figyelt kérdés
6 hós babám eddig ,,minta alvó'' volt. Egyszer kelt éjjel enni, de rögtön vissza is aludt. Így aludtunk este 10-től reggel 8-ig kb. Most pedig kb. 2 hete többször felkel éjjel. Nem sír, egyszerűen csak fent van. Most például másfél órája. Nyekereg, hogy vegyük ki a kiságyból. Gondolom én. Nem úgy tűnik, mint akinek fàj valamije. Mosolyog. 1,5-2 óránként felkel. Nagyon nehéz már így. Nappal kb. 3-szor 1 órát alszik. Tápszeres, ha ez számít valamit.
2014. okt. 19. 02:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyunk, szintèn 6hós ès most is felvan.

Eddig 9-6ig aludt megszakítàs nèlkül 2hós koràtól. Fogalmam sincs. Èn mondjuk a fogàra vagy a pocijàra gyanakszom, kb utàntàplàlàskor kezdte, ès akkor kezdődött a fogzàs is. Nyàladzàsok nèlküli síràs elmaradt felkelès megmaradt. Nekem tàpszees tehàt nem ez a gond.

2014. okt. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyentájt kezdte, most már csak 1x kel. Akkor átviszem magunkhoz és reggelig alszik. 15 hónapos. Szerintem életkori sajátosság, nem a hibájuk.
2014. okt. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Létezik, hogy valahogy nálunk is a hozzátáplálás elkezdése óta kezdett el fokozatosan romlani a helyzet? Egyébként még mindig nem alszik.
2014. okt. 19. 02:55
 4/21 anonim ***** válasza:
Inkább a mozgásfejlődéssel hoznám össze. Az enyém nagyobb, de néha csak úgy tudom megnyugtatni, hogy rászólok, csend legyen.:))) Hatásos.
2014. okt. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy tápszert kellene váltani amíg nem szoktatod rá a rendes élelemre? Orvos írta fel a tápszer mennyiségét vagy a dobozán jelölt adagot adod a picinek? A baba szokott sírni játék közben? Az ínye pirosodik?
2014. okt. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem éhes, nem sír, és vissza alszik, akkor ne vedd ki az ágyából, és ne is menj be hozzá, akkor sem, ha esetleg sír. Ha hozzászoktatod, hogy éjjel kiveszed és játszol vele, akkor erről nem fog leszokni.
2014. okt. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is ilyenkor lehet elkapatni. Most kezd a külvilág felé érdeklődni, de még nem érzékeli a nappal és éjszaka különbségét. Eszébe jut a mama, és éjszaka is közelében akarja tudni.Ilyenkor nem szabad leállni vele beszélgetni, játszadozni, sétálgatni.Ha tapasztalja, hogy kap pár csepp folyadékot, kicserélik a pelust, ha kell, de más nem történik, akkor megszokja, hogy nem érdemes hajtania, reggelig más nem lesz. Pici fény, világosság legyen a szobában, nézegessen kedvére, esetleg plafonra lehet csillagokat tenni, amelyek foszforeszkálnak, vagy kivetíteni.

Ha megszokja, hogy átviszitek az ágyatokba, nehéz lesz leszoktatni róla!

2014. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad kivenni,vagy hát ha igen,akkor is se villanyt ne kapcsolj,se ne beszélj hozzá és legfőképp ne játssz vele.Nem hiszem,hogy életkori sajátosság lenne,lányomnál ilyen nem nagyon volt soha,hogy csak úgy kivettük volna éjjelre játszani.
2014. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem a foga jön? Az én lányomnak úgy jött ki a foga, hogy egész éjjel fent volt. Nem ssírt, csak feküdni nem tudott. A sokadik este letettem a játszószőnyegre és mellette aaludtam a földön. Kitartást!
2014. okt. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az enyém is felébred éjjel egyszer, ha nem tud visszaaludni, kap cumit, de nem kapcsolok villanyt, nem szólok hozzá max. kiszedem a rácsból, ha már belejátszotta magát és hasrafordítom vissza + cumi, aztán eltűnök a közeléből. Többnyire visszaaltatja magát, csak ha sír, akkor venném ki az ágyából, de olyan még nem volt. Próbáld meg átforgatni és ne vedd ki az ágyból, ne adj neki enni éjjel, ha már nem eszik, nem kér.
2014. okt. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!