Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért annyira furcsa ez? Más...

Miért annyira furcsa ez? Más anyuka is szereti öltöztetni a babáját?

Figyelt kérdés

Mi külföldön élünk a 8 hónapos kislányunkkal, de ha Mo.-ra megyünk, mindig hallgatom anyukámtól, hogy miért kell a gyereket úgy öltöztetni, mint egy felnőttet, egy ilyen kicsit még nem érdekel a divat, úgyse tudja mi van rajta, stb.

Születése óta ez megy, hogy miért csak alváshoz adunk rá rugdalózót, kényelmetlen neki.


Szóval úgy viselkedik, mintha én ezzel kínoznám a gyereket.

Ugye nem vagyok ufo azért, mert szeretem, ha ő is divatosan, szépen van felöltözve?


2014. okt. 19. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a lenyeg,hogy az evszaknak megfelelöen öltöztesd.
2014. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
UFO nem vagy, de felesleges ilyen kicsi gyerekből divatbábot csinálni. Divatos cuccok nélkül is lehet egy kislányt szépen járatni. Mit teszel, ha már 15 éves lesz?
2014. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló, a 15 éves leszarja, hogy mit akarsz ráadni éppen, ezt sajnos tapasztalatból mondom :D

Amúgy igaz, nem kell divatbohócot csinálni, de ha az öltözék nem csak divatos, hanem praktikus, évszaknak megfelelő is, akkor miért ne lehetne egy kicsit csinizni?

Most még lehet, egy 3 éves már képes válogatni, ebben is van részem. Nyilván ekkor még pofon egyszerűen lehet kezelni :)

2014. okt. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
15 évesen szerintem már nem én fogom öltöztetni.:)
2014. okt. 19. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Én is szeretem csinosan öltöztetni a kislányunkat, éppen ezért, amíg pici volt mindig az alkalomnak megfelelő rugdalózót kapott. Itthonra egyszerűbb, de szép pamutot, ha mentünk valahova akkor valami különleges mintájú, vagy hímzett plüsst. Nekem nem tetszik, amikor egy kisbabát kisméretű felnőtt ruhába öltöztetnek és azt gondolják, hogy attól elegáns, holott inkább nevetséges. Az már csak hab a tortán, hogy a babának nem kényelmes.

Egyébként 8 hónaposan azért már én is változatosabban öltöztettem, az előbb inkább az egész kis babákra gondoltam.

2014. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ÓÓÓ dehogynem :) Csak pénztárcából :) Amúgy dehogy gáz, ha csini a kölök! Csak njól érezze magát benne :)
2014. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kényelmes,tiszta ,és nem szakadt a ruha addig véleményem szerint mindenkinek a magánügye,hogy mit ad a gyerekére.

Azt már sajnálkozva nézem,mikor az óvodába szakadt cipőben ,pólóban hozza a gyerekét az olyan anyuka,akinek az aktuális ruha-táska-cipő kombinációja egy átlagember 2 havi fizetésébe került.


A gyerek nem tudja mi van rajta,de akik látják igen,tehát amíg kicsi,a fő szempont nyilván,hogy a szüleinek tetszen ami rajta van. Ha kényelmes,nem gátolja a mozgásban,stb akkor ne foglalkozz más véleményével .Én például utálom a zöld színt,nem tehetek róla,sosem adok a fiamra zöldet . Ha elég idős lesz,hogy válasszon,és zöld kell neki,majd felveheti természetesen .

2014. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én éjszaka mindig kényelmes pamut rugit adok rá, de napközben body+naci. És attól, hogy csinos, kényelmes is
2014. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én eleve csak body+rugdalózót vettem a lányomnak 56-ostól 68-as/74-es méretig semmi mást. Se egy kis pulcsit, se egy kis szoknyát. Mert ebben a korban még a body+rugi a kényelmes a gyereknek is és nekem is. A barátnőm az egy hónapos kislányára is már fodros, csipkés felsőket és farmerszoknyákat, famernadrágot, kiscipőt adott. Egyáltalán nem volt praktikus, mert minden öltöztetés egy kín volt, ezt mondta is a barátnőm, hogy a gyerek üvöltött, míg ő ráadta a több részes kis csini ruhákat és láthatóan nem is volt kényelmes a babának. De ő a csiniséget helyezte előtéreb, mert hát ő azért szült lányt, hogy öltöztetgesse – ezt ő mondta.

Szóval ha kényelmes és praktikus az a bizonyos csinos öltözet, akkor persze, hogy jó. De a pikk-pakk feladható és kényelmes rugdalózók között is vannak ám csudaszépek és csudacsinosak is.

Persze egy 8 hónapos kislányt azért már könnyebb csinos ruhákba, többrészesekbe is öltöztetni, hiszen talán nem üvölti úgy végig az öltözést, mint ha egy-két hónapos babát akarnánk több részes, csillogós, csipkés blúzocska+szoknyácska+harisnyácska kombóba belevarázsolni.

2014. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok, hogy számomra öröm a gyerekeimet szépnek látni, jópofa szép rucikban látni. Rugdalózót kizárólag a kezdő ruhák megvásárlásakor vettem,plüssöt mindet. Nekem 68-as mérettől a rugi már végképp nem tetszik a babákon és ahogy kinőtte az első cuccokat, nem is vettem már többet, csak pizsirugit. Kis tréningnacikat , szabadidő együtteseket, fölsőket én 62-es mérettől vettem, de végülis 1-2 hetes korától már használva voltak mert nem voltak túl picik a babáim. Semmilyen nehézséget nem tapasztaltam ezekkel a ruhadarabokkal,lehet hogy jól eltaláltam a fazont, de nekem praktikusak, kényelmesek voltak és nekem ebben tetszettek a gyerekek. Ismerőseim baba kislányain szoktam látni polár kantáros kisszoknyákat, fölső+leggings együtteseket vagy csajos szabadidőket .
2014. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!