Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan kezdett a...

Hány hónaposan kezdett a tipegőd legalább 2-3 szavas mondatokban, mondatszerűségekben beszélni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1,5 évesen már 2-3 szavas mondatokat mondott érthetően tisztán.Biztos ezzel kompenzált,mert kúszni,mászni,járni meg nagyon későn kezdett.
2014. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fiam is nagyon hamar kezdett beszélni, és pont mint az első hozzászólónál, másfél évesen kezdett mosdatokban beszélni. Ekkor el is kezdte a bölcsit mert már szépen kommunikált a nagyobbakkal. Ott azt mondták hogy nem túl gyakori hogy valaki így beszéljen ilyen korán, így ha csak 2-2,5 évesen kezd el egyáltalán szavakat mondani egy kisgyermek, az is tök normális.
2014. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

15-16 hónaposan kezdett el 2-3 szavas mondatokban beszélni.

Pl:Anya kérek vizet. 10 hónaposan indult el.

Most 22 hónapos,folyékonyan beszél,szinte mindent mondd már.

2014. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Már több mint 2,5 éves volt.
2014. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lányom 13 hónaposan kezdett pötyögni, 15 hónaposan a teljes nevét megmondta, 18 hónaposan elénekelte a bocibocit.

Fiam most 27 hónapos az össz szőkincse 20-30 szó, mondat annyi, hogy anya ne, és slussz.

Szóval ez leginkább gyerekfüggő, ugyanannyit foglalkoztam velük, és mégis óriás eltérés van kettejük között:)

2014. okt. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lányom 8hósan kezdte az egy szavasakat.

15hósan mondott már 2 szavast,de csak kb két kombinációt.

20hónaposan kezdett beszélni rendesen 2-3szavasokban.Most töltötte a 2.évet 2hete,kb azóta beszél már úgy is,hogy ott a xy,most már inkább mondatokat használ,nem csak szavakat.De még nem mindenki érti őt.

2014. okt. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mostanában, 22 hónaposan kezd 2 szavas "mondatokban" beszélni, de közben mutogat is.
2014. okt. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 évesen kezdett beszélni, 1 hónap elteltével 2-3 szavas mondatokat mondott, 2 hónap elteltével 4-6 szavas mondatokban beszélt. Kisfiú.
2014. okt. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

19 hónapos, 20-30 szót mond már, de eddig kétszer mondott kétszavas "mondatot": "apa gyere", és "ada hamm" (kérek enni:-) Kicsit el vagyok keseredve, mert van olyan kis pajtása, aki sokkal többet és érthetően beszél.

Azzal vígasztalom magam hogy az én lánykám inkább mozgás terén fejlődött gyorsabban. (12 hónaposan szaladt, 15 hósan ügyesen hajtotta a kismotorját, és kifogástalanul használta a babacsúszdát:-)

2014. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es, ne legyél elkeseredve! A gyerekeket nem szabad összehasonlítani. Nekem 20 hónapos volt a kisfiam, amikor megszületett a testvére. Annyira örülök, hogy ez nem vetette vissza a fejlődésben. Rengeteg szót tud, olyanokat is amiket nem is tudtam, hogy tud. :) Pont 20 hónaposan fejlődött ugrásszerűen (vagy csak akkor tűnt fel, mert kórházban voltam, és nem voltam vele állandóan). Nekünk nagyon sokat segített, hogy olyan könyveket néztünk, amikből szavakat lehet tanulni. Nyilván van olyan kisgyerek aki ennyi idősen folyékonyan beszél, de unokaöcsém pl. 3 éves kora után is csak pár szót mondott, most meg nem lehet leállítani. :)

7-es

2014. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!