Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 4.5 hónapos babám nem fejlődik?

A 4.5 hónapos babám nem fejlődik?

Figyelt kérdés
3200 g-mal született, 4 hónaposan 3553-at mértünk. Ekkor még kizárólag lefejt anyatejet kapott, naponta 4-szer 150 ml-t. (Annyiszor etettem ahányszor megéhezett. Nem gondoltam volna, hogy ez kevés.) Az orvos szerint igen, azóta sikerült mellretennem, és szoptatom. Igyekszem gyakrabban mellretenni, de este 7-től kb hajnali 4-ig képes aludni ès napközben is simán bealszik, mikor ennie kéne, így jó, ha napi 5-6-szor meg tudom szoptatni. Evés közben és után nyűglődik. Nem tudom, azért, mert 2 hónap cumisüveg után egyik napról a másikra cicit kapott, vagy mert nem lakott jól. Próbáltam mérni, mennyit eszik, de annyit ficánkol a mérlegen, hogy össze-vissza mér. Mélyponton vagyok. Szeretném sokáig szoptatni, de már azt sem bánom, ha tápszert is kap, csak ne legyen miattam alultáplált. Teljes a káosz! Segítsetek!
2014. okt. 19. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Korábban nem mérték? Négy hónap alatt még fél kilót sem hízott? Nem küldött további vizsgálatra a doki?
2014. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha tényleg nincs elírás, akkor utána kell járni, mi lehet az oka.


de annyi biztos, hogy az anyatejek nagyon magas a kalóriatartalma. minél gyakrabban szoptasd, naponta 6-8x, vagy még többször.

2014. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, elírtam! 3200-al született és 5530 volt a 4. hónapban.
2014. okt. 19. 22:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Az teljesen normális súly. Nem alul táplált. Fiam ekkorának született 3 hónaposan nem volt 4 kg, na ő tényleg alultáplált volt. 4 hónaposan már 5600 volt, ami már tökéletes súly volt, pedig jó hosszú gyerek.
2014. okt. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is kb így hízott, fél éves korára nem duplázra meg a súlyát, kaptam is ezért a védőnőtől.. Aztán az orvosunk megnyugtatott, nem hízik minden baba ugyanolyan ütemben. Most 3 évesen viszont teljesen átlagos a súlya.

Én nem adnék neki tápszert, hamarosan úgyis kezdheted a hozzátáplálást. Amúgy szerintem ha éhes lenne, nem aludna ilyen nagyot éjjel, és nappal us többször kérne enni.

2014. okt. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen súllyal született, 4,5 hónaposan mérte az orvos, 5770 g volt.

Viszont mi se mértük, az orvos is csak akkor, ha adatlapot kellett kitölteni. Ha ránézésre jó húsban van, jól alszik, jó a hangulata, akkor felesleges ilyenen aggódni.


Most már 5 hónapos múlt és lövésem sincs, hogy milyen súlyban van. Volt mérlegünk, de elpakoltuk, mert nem használtuk. Hurkás a lába, tokája van, jókedvű. Innentől tuti rendben van.

2014. okt. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!