Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudsz egy 2-3 éves...

Hogy tudsz egy 2-3 éves gyerek mellett 1 babát is "nevelni"? Hogy lehet úgy szoptatni, altatni a kicsit, hogy közben a nagyobbikkal mindenféle van?

Figyelt kérdés
Folyton ütköznek az igényeik, képtelenség összehangolni békés úton a kettőt.
2014. okt. 22. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Arra kell gondolni, hogy nagyon sokan nőttek fel így, és mégsem lett mindenki idegbeteg tőle.

Ha a nagyobbikat "bevonod" a teendőidbe (mondjuk amíg pelenkázod a kicsit, addig ő adogassa a pelust, a krémet), akkor nem lesz frusztrált a nagyobbik. Úgy érezheti ő is fontos szereplője az egész folyamatnak. Amikor meg alszik a kicsi, csak a nagyra koncentrálj.

Tudom nem könnyű, de a békés út rajtad múlik. A gyerekek arra figyelnek, amit te csinálsz, azt veszik át, amit te érzel, úgyhogy próbálkozni kell, a lehetőségeidhez képest legjobban.

Konfrontáció pedig mindig van és lesz, ha nagyobbak lesznek akkor is. De egy kis fegyelemmel, lazasággal, szeretettel túl lesztek rajta.

2014. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát nem, nálunk ez nem ment. a pokol részén már túl vagyunk. nem az ébrenlevős dolgokkal volt a baj,hanem hogy a kicsinek síri csendre van/volt szüksége az alváshoz, különben nem aludt/nem alszik. és csak akkor volt hajlandó szopni bizonyos kora után (és most is), ha senki nincs jelen és teljes nyugi van (különben nem érdekelte a szopás). A kicsi (1 éves most) egy ideggóc hisztis, akivel pici korától iszonyú nehéz volt, erre még ott volt mellette az anyamániás nagyobbik, aki ha tőlem 3 méterrel kellett odébb lenni, már sírt
2014. okt. 22. 10:27
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Nesze kellett neked kis korkülönbség, mert ugye testvér címszóval játszópajtást akar mindenki a gyereknek, utána meg sopánkodnak h jó nagy szívás az egész. Pár év múlva jobb lesz, addig bírd ki ha már magad alatt ástad s s.art.
2014. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Az utolsó válaszoló nagyon gáz.

Nálunk 2 év a korkülönbség és ugyanezt éljük át, amit Te. Próbálom a nagyot bevonni, ami eleinte nagyon jól működött, de mára már megunta az egészet. A kicsi csendben szeret elaludni, de a nagy visítozik, ordibál, de minimum hangosan beszél. A szoptatás is nehezen megy, mert a kicsit minden érdekli, ami a nagyobbal történik a szoptatás helyett. A megoldás erre az idő lesz szerintem. Igen, nagyon eltérőek az igényeik, de majd közelednek egymáshoz.

2014. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Bár a 2. válaszoló stílusán lenne mit csiszolni, de a lényegben igaza van. Sokan nem gondolják át ezt a dolgot, csak a testvér kell a gyereknek mantrát ismételgetik, aztán sajnos sok esetben ez a vége. Nincs mit tenned, Kérdező, ezt túl kell élned, majd ha nagyobbak lesznek fognak együtt játszani biztosan és könnyebb lesz velük.
2014. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 3. válaszolóra gondoltam.
2014. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én tudtam hogy rettenetes lesz kettővel, nem is így akartam, de így alakult. Most már 1000x könnyebb, mert a nagy mindjárt 4 éves.
2014. okt. 22. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:
A helyedben én dobnám sutba az elveim (nincs tévénk) és a nagy nézhetne napi 1 óra tv-t hogy a kicsi tudjon aludni. Illetve akkorra időzítsd a csendesebb foglalatosságokat, pl. rajzolás,társas vagy diavetítő.
2014. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a nagy mindjárt 4 éves, akkor miért nem jár esetleg oviba?
2014. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!