Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem a 2hónapos fiamat,2-...

Nem értem a 2hónapos fiamat,2-3napja alszik napközben, mi lett vele?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy eddig max délután aludt olyan 5óra körül séta közben, de az utóbbi 2-3napban délelőtt is kidől kaja után és alszik 20-30perceket, tegnap egyhuzamban 2órát. meg délelőtt is egy fél órát és séta közben is 40percet és ebből gondolva reméltem hogy jobban bírja majd este fele, később akar majd lefeküdni, de (általában fél8kor már altatok) már negyed 8kor olyan nyűgös volt hogy próbáltam nyugtatni, de elaludt. ma aludt olyan 9körül 30percet, azt fél 12től fél 1ig, azt fél kettőkor már nyügős volt, adtam neki kaját, alig evett 50ml-t és megint alszik. tehát alig másfél órája kelt és megint alszik. mitől? az idő miatt, bár tegnap szép idő volt, vagy esetleg már a foga miatt lehet? elég sokat eszi az öklét, van hogy elég hevesen és szinte tömi be az egyiket a másikkal...első baba és nem tudom mi lehet, esetleg bujkál benne valami betegség?


ez az éjszakai alvása, ha ez is segít:

A kisfiam tápszeres. 7körül fürdés, azt kaja kb 120-150mlt eszik és legkésőbb 8kor már alszik. utána csak éjfél és 1óra között kel. eddig jó is, de után 2-3óránként kel, és minden kelésnél megeszik 120-150mlt. azt nem értem hogy ha először megeszi az adagját és alszik tőle 4-5órát akkor hajnalban ugyan ez az adag mért csak 2-3órára elég neki? vagy mit csináljak másképp hogy legalább egy ébredés ami általában 3kor szokott lenni ne legyen. eddig 2nap volt hogy fél 2körül utána csak 6kor kelt. valami ilyesmit szeretnék elérni nála. most ma pl (meg már többször is) próbáltam eltolni a fürdést de negyed 8kor már annyira nyűgös volt, hogy próbáltam csititgatni de csak annyit értem el egy elaludt, tehát fáradt estére már, így nem akarom erőltetni a későbbi fektetést. mit ajánlanátok? esetleg éjjel adjak neki teát? vagy mit? mert amúgy jó mert kel és eszik alszik.csak az a baj hogy sűrűn kel. köszi a segítséget.


aki erre tud kis segítséget az is jó lenne :)


még annyit mikor csak délután aludt egy kicsit akkor is így volt a fürdetés meg az éjszakai alvás.


2014. okt. 22. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Aludjon csak! Nagyon pici még. Én a helyedben azon aggódtam volna, hogy miért csak délután alszik, amikor egy ilyen korú babának még végig kellene aludnia a napot /persze evésekkel tarkítva/. Próbáld segíteni, hogy ne csak 20-30 perceket aludjon! Neki még rengeteg alvás kell.
2014. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez a normális. Nekem 2 hónaposan csak másfél órát bírt ébren lenni és utána nyűgös, álmos volt, tehát másfél óránként aludt valamennyit. Min. 1 óra- max. 3
2014. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
először én is meglepődtem hogy milyen éber de mikor több napot így fent volt napközben, gondoltam hogy ő ilyen kis éber baba :) tehát most ez az aluszékonysága "zavar" de persze ha elalszik nem keltem, sőt... :) köszi nektek.
2014. okt. 22. 15:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem éjjel hagyd aludni, nappal azért adj neki enni 3-4 óránként, hogy a napi 5 evés meglegyen, mert a folyadékot is pótolni kell, de az enyém is ezt csinálta és sokat alszik mai napig. 7 hónapos, a fogzás sem zökkentette ki. Ha front van, akkor többet alszik, vagy pont kevesebbet, de átlag 6-7 órát van ébren összesen születése óta és mégis teljesen jól fejlődik, nem is beteg.
2014. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én is így voltam vele, két hetes korától egyre nehezebben aludt el, 3-7 hetes kora között volt olyan, hogy egyáltalán nem aludt napközben, ha egy órát aludt, annak már örülni lehetett. Ugyanakkor nem is igényelte, mosolygott nagyokat, játszott, egyáltalán nem mutatta fáradtság jelét, már meg is ijedtem hogy hiperaktív.

Aztán kb. 2 hónapos kora tájékán - ahogy enyhültek a pocak görcsei, az emésztésével együtt az alvókája is javult. Először délután aludt 2 órákat, aztán végre délelőtt is elszundított fél órára-órára.

Most három hónapos, vannak napok amikor nagyon jól alszik, egy órát délelőtt, 2-őt délután, és vannak - mint pl. tegnap - amikor egész nap csak egy órát.

CSak most az van, hogy igényelné, nyűgös, pislog, dörzsöli a szemét, csak nem tud elaludni hiába ringatom.


az a normális, ha legalább 2-3 órát alszik napközben, a te babádnak sincs semmi baja, csak most kezdett el megérni az idegrendszere arra hogy napközben is nyugodtan aludjon. innentől majd egyre könnyebben megy az altatás is, még mindig lesznek napok, amikor majd nem alszik, de mindenképp jó, hogy most többet alszik, mert az alvás nagyon fontos a fejlődés szempontjából.


éjjel pedig azért nem alszik hajnalban olyan jól, mert addigra már valamennyire kialudta magát. ez szintén egy olyan dolog, amit pár héten belül kinől majd, először azt veszed észre, hogy reggel 7-ig alszik, egy éjjeli evéssel, majd egyszer csak az miatt sem kel már fel, elhagyja azt is :)

2014. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én is úgy voltam mint talán az utolsó válaszoló, hogy amikor napközben nem aludt akkor sem volt gond, nem volt vele bajom mert nem mutatta hogy fáradt lenne, tudtam mellette tenni venni, kitettem hordozóba az étkező asztalra én meg főztem, takarítottam :) ő meg ha úgy gondolta kicsit elbóbiskolt. de most még új ez a helyzet, de majd igazodok :)
2014. okt. 22. 15:26
 7/10 anonim ***** válasza:

ha most már mutatja a fáradtság jeleit, mindig ki kel használni, mert ha nem altatod el kellő időben átlendül a holtponton és már nem tud elaludni. sajnos az én babám is ilyen, ha reggel nem alszik délután annál nehezebb elaltatni. Ha egy kicsit is pislog, dörzsöli a szemét, mindig altasd el.


(utolsó voltam)

2014. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is 8-10 hetesen állt be a nappali alvása, előtte alig aludt, ki is voltam borulva rendesen mert éjszaka is sokat volt ébren. 10 hetesen kezdte azt hogy másfél óránként aludt egyet, 1.5 órát biztos, de volt hogy 3-at is.
2014. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen tedd le aludni, ha nincs szükség az altatásra, egyébként igaza van az utolsónak
2014. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen mikor látom hogy csukódik a szeme akkor viszem aludni és csodák csodájára el is alszik :)
2014. okt. 22. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!