Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hónapos babátok mikor és...

3-4 hónapos babátok mikor és mennyit alszik napközben? Éjszaka? Mikor és mennyit eszik?

Figyelt kérdés

Szóval hogy néz ki a napotok? A hozzátáplálást megkezdte már valaki? Tapasztalatok?

Mi fél8-kor fürdünk, utána eszik egy olyan 180ml-t és jó esetben mire megeszi már alszik is fél6-ig, majd eszik egy 160ml-t és visszaalszik kb. fél8-ig. 9 körül megint eszik 160-at és alszik 1 órát, néha másfelet. 12-13 között újra eszik 160-at és alszik egy hosszabbat, ami sokszor azt jelenti, hogy szinte átalussza a 2 etetés közti időt vagy előtte kel egy félórával. Azaz alszik egy 2-3 órát. Utána 4 körül eszik 160-at és már nem alszik a fürdetés utánig, amikor ugye eszik 180-at, ahogy írtam az elején. Az a bajom, hogy ilyenkor jó sokat alszik, de ha hamarabb kel is nyűgös, visszaalszik, tehát itt kel neki ez a hosszú alvás. Utána nyűgös, álmos ő már fél7, 7 felé, de akkor meg már nem akarom hagyni aludni, mert akkor nem alszik el csak 10-11 körül. (tegnap is ez volt, de ugyanúgy kel fél6-kor) Nálatok hogy van? Eddig anyatejes volt, de a napokban álltunk át tápszerre, mert nagyon kevés lett a tejem és migrénes vagyok, elég sok gyógyszert kellett bevennem, csak fejtem és ez nem tett jót a szoptatásnak. :( De bogyó nélkül már nem bírtam, már a férjem szólt rám, hogy vegyem be, mert rossz nézni a szenvedésem.

Hozzátáplálást mi még nem kezdtük el, de így el fogom 4 hónap után, mert csak tápszer van már. :( Ami tejcsit lefejek már nagyon kevés, lefagyasztom és jó lesz főzinek, vagy pépekhez.

16 hetesek vagyunk



#3-4 hónapos baba
2014. okt. 22. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

14 hetes, anyatejes.

fél 9-kor fürdik, utána szopizik, utána 22.00-07.00 között alszik, éjjel nem ébred.

Reggel jó esetben 9.00-9.45 között alszik rossz esetben egész délelőtt nem alszik. Ilyenkor délután még nehezebben alszik el, de azért elalszik egy órara - jó esetben. Legrosszabb esetben egész nap nem alszik és akkor este 7 körül kidől egy órára fürdés előtt.


Tehát jobb napokon 2-3 órát alszik napközben, rossz napokon 1 órát.

A többség rossz nap :)

600 ml körül eszik, napi 6-szor, de mint írtam anyatejes.

2014. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is 16 hetes. Ő este 7 körül fekszik, éjfél körül megébred nyammog egy kicsit utána reggel 7-kor kel. (néha még hajnal 5 körül megébred, néha nem). Délelőtt alszik egy órát 10-től 11-ig, aztán déltől 2-3-ig, változó. Szóval napközben olyan 3-4 órát alszik összesen. Az ő adagja 150 ml egy étkezésre, de lehet emelni kell majd neki kezd kevés lenni. Már nemigen szoptatom, nem sok tejem van. Általában éjszaka szopik, az esti lefekvésnél annyi hogy cicin alszik el, de nem ez a vacsorája, mondjuk úgy hogy az anyatej már csak desszert neki az étkezések előtt-után:) Én elkezdtem a hozzátáplálást, sokan le is hurrognak érte de nem érdekel. Ma például sütőtököt evett ebédre, de kapott már almát, répát is stb. Nem ezzel etetem, csak kóstoltatom vele de nagyon ízlik neki és semmi baja nincs tőle. Én úgy vagyok vele jó az anyatej, de nekem például úgy kimerült a szervezetem a 9 hónap alatt, hogy szinte semmi tápértéke nincs a tejemnek, csodálnám ha sok vitamint tartalmazna:), engem kicsit megnyugtat, hogy a tápszerbe tudom minden benne van ami kell neki viszont ugye az meg szintetikus így ezért adok gyümit, zöldséget is. Lehet hülyeség, de én a mindenből kicsit elvét vallom:).
2014. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3-án lesz 4 hónapos, anyatejes. Reggel 6 körül kel, szopcsizik, 8 körül alszik egy órát, majd 11 körül 2 órát, majd 4 körül még egy órát. Többször szopizik, ahogy igényli. Este fél9 körül alszik el és 1 körül, majd 4 körül eszik, bár egyre többször kihagyja az 1 órás evést. Nem táplálom még hozzá, majd 6 hós korától.
2014. okt. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

4 hónapos, anyatejes.

Éjszaka 12 órát alszik, közben kétszer vagy háromszor kel.

Napközben max 30 perceket alszik, háromszor vagy négyszer.

Hozzátáplálni 6 hós korától fogom.

2014. okt. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!