Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy helyeznétek el egy 2...

Ti hogy helyeznétek el egy 2 szobás lakásban egy 1,5 éves kisgyereket és egy újszülöttet?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 szobás lakásban élünk. Szeretnénk nagyobbat. Jelenleg én alszom a kislányunkal mert néha megébred éjjel és a férjem korán megy dolgozni.

Úgy gondoltuk mikor megszületik a kicsi akkor én vele leszek egy szobában a férjem meg a naggyal aludna.(addig szeretne váltani munkát)

Nem szeretném őket egybe rakni mert a nagy megébredne ha a kicsi is.

Ti hogy csináltátok ezt?

Illetve nwktek hogy teltek az első idők két kicsivel? Annyira félek hogy nem fogom bírni.


2014. okt. 22. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én ferjem nem bírná ki ha nem aludhatnánk együtt! Így most hárman alszunk egy szobában! Most várom a kistesót! Mire megszületik külön szobába szokatom a kisfiamat!

Remélem működik majd!

Én is tartok a két gyerekkel egyszerre dologtól de biztos menni fog! Mennie kell! :)

2014. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekem első naptól egy szobában alszik. Soha nem ébrednek fel egymásra, soha nem is ébredtek fel egymásra, talán a 3 év alatt (akkor született a második) 1-2 alkalommal, amikor már egy órája sírt egyik vagy másik valamiért. Valamiért egymást nagyon könnyen meg tudták szokni, pedig nem mindegyik jó alvó. (2 év és másfél év van köztük). Nagyon ritkán fordul elő, hogy egyik sem ébred fel éjjel, ha valamelyik szól, akkor bemegyek hozzájuk, visszaaltatom, és megyek vissza a saját ágyamba.

Egy ismerősömnél viszont hasfájós volt a kicsi, nagyon sokat sírt éjjel, ők úgy csinálták, hogy az apa aludt a nagyobbal, az anya a kisebbel egy szobában.

Az első idő biztos nehéz lesz a két kicsivel, de hamar bele fogsz rázódni!

2014. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

90 nm-es házban élünk és ez is kicsinek tűnik ha 2 ilyen korú gyerekről van szó. Másfél hete szültem, a két gyerek külön szobában van, a ház egyik és másik végében, a nagy mégis megébred néha a picire pedig nem is sír annyira hangosan.

Nekem itthon van 2 hetet a férjem, hogy segítsen. Ő vigyáz a nagyra, én csinálom a dolgaimat és foglalkozom a picivel, viszont a kicsi egy eszik-alszik baba, egész nap másfél órát van ébren, ez is csak este 8 után amikor a nagy már alszik. A nagynak szinte fel sem tűnik hogy van testvére így nem viseli meg, minden úgy megy ahogy eddig csak néha közbe sír a kicsi. :)

Szerintem sok minden a szülésen múlik, nekem bár fájdalmas, mégis könnyű szülésem volt vágás nélkül, amikor hazajöttünk egy picit gyengébb voltam de amúgy semmi bajom nem volt. Olyan mintha nem is szültem volna.

A kicsi csak 2szer kel éjszaka (kisfiam 2 óránként kelt 3 hós koráig, na az szörnyű volt) így nem vagyok hulla fáradt sem. Próbálok írtó türelmes is lenni és sodródni az árral, nem aggódni semmin.

Minden jót kívánok neked.

2014. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi összetolt ágyon alszunk a most 15 hónapossal, 21 hónap korkülönbség lesz, a pici mellettünk lesz mózesben, mert engem megnyugtat az első hónapokban a légzésfigyelő. Utána még nem tudom, mi lesz, sok mindenen múlik, ha más nem, családi ágyban leszünk négyen. Külön szobába nem akarom tenni a gyerekeket, de egyelőre nem is tudnánk megoldani.
2014. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!