Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes tápszeres babát fel...

4 hetes tápszeres babát fel kell napközben 3 óránként kelteni enni, vagy majd kel ha éhes?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendszert kialakítani, de ha keltem nem mindig kell neki, ha meg nem akkor alszik akár 5 órát is és nagyon kiéhezik
2008. aug. 12. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Én babám is -igaz szopizik- néha sokat alszik, éjjelt is végigalussza régóta. Nekem mindenki azt mondta, hogy ne keltsem , örüljek, hogy alszik, majd kel ő, ha éhes. Nálunk bevált, igaz igény szerint szoptatok.

A rendszerhez még igen kicsi a babád, azt mondják az olyan 3 hó körül alakul ki.

Viszont ha ragaszkodsz a 3 óránkénti evéshez, akor ahhoz ragaszkodj.

Ezt neked kell eldönteted, de ha úgy döntesz, hogy igény szerint, akkor nem kell keltened.

2008. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
szia. én annyit mondanék erre, hogy te se eszel mindig ugyanannyit, nem alszol egyformán. egy baba nem időhöz van kötve. ugyanolyan ember mint akárki más. 6 hós fiam tápszeres, de mígszopizott se volt egyforma. hol a frontok, hol a környezet, hol pocifájás... és még sorolhatnám mi minden keverheti meg a picit. ha felébreszted, lehet h nyűgös lesz, ---> nehezebben bírsz majd vele. gondolj bele, neked mi esik jobban. teli hassal alszol és felébresztenek, v éhesen, de kipihenten ébredsz magadtól.
2008. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk 15. hetes ma. Egy hétig volt csak tejem, onnantól tápszeres. Mi igenis felébresztjük, bár már "nagy" és nem kell mert magától ébred óramű pontossággal. Az elején is így volt, de volt olyan időszak amikor nagyon bealudt és gyakorlatilag álmában etettük, de mindíg betartottuk a négyóránkénti evést, mert neki így tudtunk rendszert vinni az életébe. Soha nem volt azonban ez miatt nyügös és mindíg vissza aludt. De ő amúgy is nyugodt és kiegyensúlyozott babuci, szerencsénk van vele. A napunk reggel hatkor indul az első etetéssel és akkor például mindíg kelteni kell, mert próbáltuk hagyni hogy mikor szól, de még hétkor is aludt. Szóval hatkor, tízkor, kettőkor, hatkor és este ha elalszik akkor tizeneggyig várunk az utólsó etetéssel maximum. Az éjszakákat öt hetes kora óta átalussza. Fürdetés az esti hatos etetés előtt szokott lenni. A séta változó, mert panelban lakunk, és itt "süt" a beton, ezért a nagy melegben inkább később visszük ki őt. Mindent egybevetve nekünk ez a rendszer bevállt, ha gondolod próbáld ki, veszteni valód nincs, majd a babucid jelzi hogy ez neki jó vagy nem. Írtam hogy öt hetes kora óta végig csicsizi az éjszakákat, addig is csak egyszer kelt föl az elején éjjel kettőkor, majd háromkor, négykor, ötkor és végül ráálltunk a reggel hat órára. Sok sikert neked és boldog babázást.
2008. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lányom is tápszeres volt. Pár napig keltettük, mert a védőnő szerint fontos a három óránkénti etetés, ha a kórházban ezt szokta meg. A védőnő szerint az is fontos, hogy ne etessük túl, ezért nem mertem adni neki többet, mint amennyi az adagja volt. Kezdetben..három napig. Aztán szépen hagytam aludni, ameddig akart és hagytam enni annyit, amennyit igényelt. Három hónapos korától végig is aludta az éjszakát és nagyon szépen fejlődött. Nem kell pánikolni! A baba tudja, hogy mi a jó neki.

2008. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!