Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem tanácsot adni...

Tudnátok nekem tanácsot adni ezzel kapcsolatban? 16 hónapos a lányom és 1 hete kezdődött hogy nem eszik. Hisztizik szerintem mert elég problémás volt nálunk eddig is az evés.

Figyelt kérdés

Nálunk mindig is körülményes volt az etetés. Kezdtük, hogy játék kellett a kezébe hogy egyen mert az elterelte a figyelmét. És kb 2 hónapja telefonon nézett videókat és akkor úgy evett. Most ott tartunk, hogy nem jó semmi, és én úgy gondolom hogy ez csak hiszti. Ha valami jó videót beteszek akkor úgy ahogy eszik de most már semmi nem jó.

Tudom, hogy valahol én rontottam el, de sajnos nem tudtam mit csinálni.

Darabos ételekkel is hadilábon állunk. A kekszet, kiflivéget, mindent nagyon szépen el rágcsikál, de főétkezéseknél, reggelinél semmit nem hajlandó ami darabos.

Védőnő azt tanácsolta, hogy akkor csináljam vagy eszik vagy nem alapon. De nekem ehhez nincs szívem. Bár most már sehogy se eszünk. Születésétől fogva egy dolog idegesít meg amire nagyon allergiás vagyok, ha nem eszik. Kérlek valami tanácsot adjatok légyszíves mert ki vagyok nagyon. Félek, hogy ez nem csak hiszti hanem valami egészségügyi probléma.



2014. okt. 24. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

1. tegyél el minden vackot etetés közben

2. ennyi idősen tegyél elé falatkákat és hagyd h egyedül egyen csipegessen

3. a tányéron mindig legyen minden alap élelmiszerből (gyümi zöldség hús tejtermék (pl sajt) gabonaféle

4. nincs erőltetés

5. rendszeresség van csak vagyis mindig ugyan akkor egyen

6. étkezések között nincs édesség csoki nasi és gyümi lé

7. nincs erőltetés ha nem eszik akkor nem akkor majd a következőnél fog


olyan még nem volt h egy ennyi idős gyerek éhen halt volna mert nem akar enni .-)

2014. okt. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém kb. 5 évig nem evett, nem halt éhen.:) Sajnos ő is tudja, hogy ezzel irányíthat téged. Ha csak pszichésen nem eszik, hagyd békén. Védőnő aranymondása: terített asztal mellett még nem halt éhen gyerek.

Minket csesztettek a családban miatta, de mindig azt mondtam a lányomnak, hogy annyit egyen, amennyi jól esik és soha nem tömtem meg. Az iskola volt a megváltás és nem lett belőle evészavaros gyerek.:)

2014. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Teszek elé mindig valami falatkákat. A banánt is megette eddig szépen. De most már azt se, nem rágcsál evések közben. Eddig mindig nasizott és mellette nagyon jó evő volt. De most semmi nem kell. Folyadékot is alig iszik. Ha valami betegség jönne ki rajta az szerintem már mutatkozott volna. Aludni is alszik. Úgyhogy nem értem.
2014. okt. 24. 08:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne irritáljon ha nem eszik.Hidd el nem fog éhen halni. Enyém 2 éves,de szerintem úgy 16-18 hós korától alig eszik. 18 hónaposan volt 11,6 kiló , 2 évesen pedig 12.(Hozzáteszem nagyon magas kislány,tehát elég vékonyka lett mióta nem nagyon eszik.)(És persze amúgy csak válogat,mert a krumplipüré és fasírt mehetne egész nap neki,ahogyan a tejbe keksz is.)

Én is azt csinálom,hogy reggeli letéve.Eszik eszik,nem nem.Ha evett,kap tízórait is,ha nem,akkor a reggeli van neki ott délig. Ebéd,eszi eszi,nem nem.Ha nem ette,megy aludni üres hassal.Ébredéskor kapja szintén az ebédet,ha nem eszi,nem kap enni.Legközelebb vacsora.Amit elé teszek,eszi eszi,nem nem,akkor üres hassal alszik.Na azt a verziót,hogy se ebéd,se uzsonna,se vacsora,egyszer csinálta meg.Reggel már korgó hassal sírva kelt és evett is amit odaadtam.Azt a verziót ,hogy nem ebédelt és legközelebb csak vacsi,3napig bírja,utána a 4.napon meg ha nincs ebéd,akkor du 5-től este fél 8-ig csak eszik.

Szóval úgy néz ki általába,hogy 4napig nem eszik,utána eszik 3 napig,majd megint nem eszik pár napig.Gyümit nem tudok belétömni,zöldséget se.TEhát ezt vitaminként elszopogatja,max kis leves néha vagy zöldségfasírt.

Nincsen semmi baja a lányodnak,simán válogat és ha tud h...t is csinál belőled.

2014. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megértelek kedves kérdező, az én lányom is csak így hajlandó enni, ha közben szórakozunk is, de így legalább eszik, én is így vagyok vele (bár ha nagyon éhes, mert ilyen is van, akkor semmi gond, eszik ő egyedül is, csak minél gyorsabban jöjjön a kaja :).Szóval részben azért hiszti ez is szerintem is. :) Majd kinövi, gondolom 3-4 évesen már nem kell mondókázni az evésért, tehát nem ítélem el magunkat csak e miatt. Nálunk egy kis plusz vitaminbevitel segített az étvágy javulásában, próbálj ki valami vitaminpótlást szerintem. Ettől rosszabb nem lehet. Erőltetni szerintem se.
2014. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is csak játékkal eszik. 15 hónapos. Ma visszautasította az ebéd felét és látom, jönnek az első rágófogai. Szenved tőle szegénykém. Én sem szeretem, ha nem eszik, pláne, mert ő nem alszik el éhesen, vagyha el is alszik, hamarabb ébred. Ha már megtanul bebeszélni, talán jobban megértjük egymást evés terén.
2014. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


HÁt javulni nem igazán javult a helyzet. Ma sem evett szinte semmit. Minden étkezésnél kb 4-5 kanállal.

És Nektek, akiknek ugyanúgy játszani kell nekik vagy ilyenek, nem unják meg? Mert nekem hamar megunja a dolgokat, akármit elé rakok, max 1-2 nap és kész. Ha énekelek azt is megunja, és jön a hiszti. Nagyon remélem hogy leszokik majd róla egy rövid idő múlva.

2014. okt. 26. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:

az a baj h a játékot összekötötted az étkezéssel

válaszd szét !


az étkezés az az evésről kell h szóljon

nincs kornyika nincs videó nincs tv nincs mese nincs játék


a játék meg játék ...

2014. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de nem eszik csak úgy. Nincs az, hogy szépen leülne és enne. Vagy kell valami a kezébe, vagy videó, vagy akármi mert nem eszik. Nem tudok mit csinálni. Vagy drasztikus vagyok, de ahhoz meg nincs szivem
2014. okt. 28. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!