Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismertek olyasvalakit aki...

Ismertek olyasvalakit aki alacsony apgarral (6/8 vagy rosszabb) született?

Figyelt kérdés
Lett belőle hátránya?
2014. okt. 24. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Az apgar 10-es skala. Az en fiam azert kapott alapbol egyel kevesebbet mert belekakilt a magzatvizbe, nagyon alacsony ertekkel nem ismerek, de nyilvan lehet hatranya, hiszen az eletfunkciot jelzi!
2014. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
1-es, a 6/8 nem azt jelenti hogy 8-ból 6, hanem hogy születés után 1 perccel 6, és születés után 5 perccel 8. A 6/8 egyébként nem rettentően rossz, komoly beavatkozásra vlsz nincs szükség.
2014. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem ijesztés, csak tény... Unokaöcsém 7es apgarral született, sajnos autista:( Nem tudom, mennyi az összefüggés, a későbbi környezeti tényezők hogy befolyásolták, stb., de hát ez volt a kérdésed...
2014. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az autizmusnak nagy valószínűséggel genetikai oka van, bár ez még nem teljesen bizonyított.
2014. okt. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg genetikai, csak nálunk pl. senkinek nem volt még idegrendszeri baja sem, ükszülői szinten sem. Nyilván az alacsonyabb apgar nem jelenti azt, hogy autista lesz, vagy pl. 1000-ből 1, akkor meg épp mi voltunk (tényleg nem ismerem a statisztikákat, nem akarok butaságot írni). Viszont a terhesség, szülés közben fellépő oxigénhiánnyal már összefüggésben lehet az autizmus, amit meg az apgar jól mutat.
2014. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos nem tudom, a kisfiam apgar erteket , mert nem mo.-on szultem es nincs rajta a papirjain. Egyszer lattam az orvos papirjan, arra emlekszrm, hogy zogoktam amikor meglattam , mert alacsony ertek volt es tudtam, hogy "bajt" jelent. 39+1 hetre szuletett meg a kisfiam 26 ora vajudas utan amibol 2 ora volt a kitolas. Amikor megszuletett el volt kekulve, lazas volt es gyorsan vert a szive. Rogton fel sirt. Az arc izmai pettyudttek voltak. Emiatt plusz lenott nyelvfek miatt nagyon nehezen tanult meg enni. Egy hetig a korhazban tanitottak. Mai napig neurologushoz jarunk bar senki nem erti miert? Eleinte a nyak izmait veltek gyengenek majd a labat ez 2-4-5 honaposan volt. A fejet 3 honaposan szepen tartotta, 4 honaposan mar forgott, 6 honaposan felalt a kisagyban , 7 honaposan egyedul ult majd kuszott-maszott , 11 honaposan egyedul elindult. 12 honapos statuszon a neurologus azt mondta , tul eros a gyerek... de mivel nem beszelmeg mindig vissza kell mennunk... erthetetlen.... meg csak egy eves. Na de mind1 az alacsony apgar miatt nem kell rogton a legrosszabbra gondolni.... Hal Istennek nalunk semmi gond nem lett. Kivanom nektek is a legjobbakat.
2014. okt. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én :-) jövőre diplomázom és van három szakmám. Semmi hátrányom nem származott belőle.
2014. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én babám 4 hónapja született 4/7/7 apgarral (0.perc, 1.perc,5.perc) azt hiszem így számolják. Nem részletezném a szülést, de szerencsére minden rendben van vele és imádkozok minden nap, hogy ez így is legyen. Eddig mindenki orvosok, tornászok, neurológus rendben talált mindent, de járnunk kell nekünk is folyamatosan vele ellenőrzésre a neurológiára amit én nem is bánok, legalább megnyugszok olyankor. Elég rossz ez a bizonytalanság, mert sok rosszat lehet olvasni de muszáj remélni a jót. Kérdező, Te miért tetted fel a kérdést? 7-es válaszoló Te milyen apgarral születtél és mi volt a gond?
2014. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Nem tudom pontosan hanyassal de kétszer kellett újraéleszteni és egy hónapig voltam kórházban. Orvosi műhiba volt, nem vették észre időben hogy leállt a méhlepény működése. De semmi hátrányom nem lett szerencsére.
2014. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kisfiam 6/8-as apgarral született, koraszülött, korrigált kora szerint 6 hónapos és még nem forog pedig 3 hónapja járunk Dévény tornára. Kicsit aggódom miatta. De ezt leszámítva élénk, érdeklődő gyerek, csak nem forog. Amikor megszületett, nem lélegzett, oxigénhiányos egy kicsit.
2014. okt. 25. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!