Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velőcső elzáródási rendellenes...

Velőcső elzáródási rendellenesség 1 éves korban?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves. Születése óta van a feneke felett egy lyuk. Ami zárt. Doki akkor azt mondta nézzük nem e váladékozik. Ám ekkor nem mondta hogy mi az.

Ma voltunk ügyeleten egy másik orvosnál más okkal és akkor a párom rákérdezett.

Mikor meglátta lefagyott. Azt kérdezte nem e váladékozik. És ő mondta hogy ez velőcső elzáródási rendellenesség.

Mondta hogy az a jó hogy a lyuk zárva van.

Volt valakinél hasonló? Jövőhéten visszük sebészhez. Lehet vele esetleg gond a későbbiekben?

Már 10 hós kora óta megy. Mindent időben vagy azelött csinált. Lehet esetleg ettől lázasodik be minden hónapban?


2014. okt. 25. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A popi lyukja felett van ez a lyuk vagy még feljebb? Tehát a fenékvágat ívében, vagy már felette? Csak azért kérdezem, mert az ánuszunk felett nekem is, férjemnek is, sőt nagyon sok volt kolesztársamnak is van egy ilyen kis bemélyedés (sok alkoholt ittunk, amikor ez szóba került), úgyhogy úgy gondolom, hogy ez természetes. Őszintén megmondom, nehezen tudom elképzelni, hogy az uh-n sem vették észre, ráadásul erre genetikai szűrés is van, és utána a kórházban egy gyerekorvos sem vette volna észre, ha súlyos lenne. Mert ennek is van elég sok fokozata.
2014. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A fenekevágat ívének a végén. Tehát ahol a gerincoszlopnak a vége van. Doki még azt mondta ott szokott lenni a nyitottság a nyitott hátgerincel született babáknak. Nekünk is ott a lyuk de fedve van bőrrel.

Köszönöm.

2014. okt. 25. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk is ez a helyzet. 10 hónapos volt, amikor észre vettem ezt a kis lyukat a feneke felett. Orvoshoz vittem. A diagnózis spina bifida occulta, vagyis zártan, vakon végződő nyitott hatgerinc.

Azt mondta akkor a doki, hogy ez viszonylag gyakori, csak még az emberek maguk se tudják hogy van nekik ilyen. Ha vakon végződik, vagyis zárt a lyuk, akkor nincs gond.

Illetve ha tud járni, futni stb. akkor nincs gerincvelő érintettség.

Már 2 éves a lányunk. Azóta sincs semmi gond.

Majd ha picit nagyobb lesz, akkor javasoltak egy gerinc röntgent.

Szóval nyugi, nincs nagy baj!

Ja és kizárt, hogy ettől lázas! De azért vigyétek el a sebészhez!

Irj majd mi volt! Érdekel nektek mit mondanak majd erre.

2014. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Velőcső záródási, s nem elzáródási!
2014. okt. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó igen tudom. Félre írtam. Ne haragudj.

Csak elégge megilyesztett a doki.

Hétfőn kérek beutalót a gyerekorvostól és majd valamikor jövőhéten tudunk menni.

De mindenképp írok.

Köszönöm a válaszokat.

2014. okt. 26. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!