Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyni, vagy kézben...

Sírni hagyni, vagy kézben cipelgetni az állandóan síró 5 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos, a kezdetektől fogva nagyon sírós, nyűgös, elégedetlen baba. Jelenleg ott tartunk, hogy csak akkor nem sír, ha kézben van és valaki sétálgat vele. Ti mit tennétek ebben az esetben? Az a baj, hogy kezd nagyon nehéz lenni a súlya, és csak nőni fog. Nem lehet a végtelenségig cipelni szerintem. Ha viszont hagyom sírni, képes addig csinálni, míg rosszul nem lesz vagy el nem megy a hangja, és még akkor is. Nem lett elkapatva, az utóbbi néhány hétben lett ennyire drasztikus a helyzet, de előtte volt, hogy akár 20 percet is eljátszott egyedül a járókában. Egyébként fogzik is, de még nem bújt ki foga. Korábban nagyon hasfájós volt. A mozgásban szépen fejlődik, nagyon aktív kislány. Nagyon örülnék, ha leírnátok a tapasztalataitokat, már akinek volt a miénkhez hasonló kicsije, mert ez a helyzet már elviselhetetlen. Védőnő, gyerekorvos nem tud semmi hasznosat mondani, valójában nem is hisznek nekünk, úgy tűnik teljesen.
2014. okt. 26. 16:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

Elégedetlen baba?? Ez most komoly? Nem vagyok ez ősanya, tipus, de az ilyentől kiborulok. Egy 5 hónapost nem lehet elkapatni, elkényeztetni sem.Eddig is meg volt az oka, hogy miért sírt, és most is meg van az oka. Hasfájós volt, most meg jön a foga. Ezzel csak azt tudod csinálni, hogy megnyugtatod és ott vagy neki, amikor igényli. Hidd el ez az időszak is elmúlik és nem fog az öledbe szokni. Inkább te vagy a türelmetlen, nem pedig ő az elégedetlen.

Majd ha elkezd kúszni, mászni, felállni, menni, hidd el, nem a te öledben akar ülni egész nap.

Most légy türelmes és ringasd, ha neki az kell, hisz olyan picike még, 5 hónapos....

Gongolom le leszek pontozva, mert nem hagytam üvölteni a hasfájós, fozó gyerekemet. Jelentem sosem volt ölbaba, annak ellenére, hogy ha kellett fél napig ringattam.

2014. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Foglald le valamivel. Ne kell karba venni allandoan, de sirni hagyni se kellene, legalabbis ne addig, hogy rosszul legyen.
2014. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Julie S ***** válasza:
70%
Hordozokendo, vagy mei-tai a megoldas. :)
2014. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen fiatalon még olyan oka van a sírásának, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni és sírni hagyni.

Nekem a hordozókendő nagyon bevált, főzni, porszívózni, teregetni stb. lehet vele.

2014. okt. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
Na mintha e irtam volna. Edesanyam azt mondta hogy meg nem tudnak hisztizni, ne hagyjam sirni... mikor hazamentunk es meglatta a musort amit levagott a lanyom (nemetben elunk) o is hatarozottan mondta hogy ez igen is hiszti. Sikitva sir es kotben a reakciot figyeli..
2014. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én megértelek!2. babám ilyen volt kicsinek,gyakorlatilag hazahoztuk a kórházból és onnantól 9 hónapos koráig sírt ha nem volt ringatva és ezt nem lehetett kivitelezni,mert 2 éves volt akkor a bátyja...hát túl lettünk rajta,de rengeteget ordított!!megoldást nem igazán tudok írni,azt csináld amiről úgy gondolod,hogy jó! csak ha cipelgeted,akkor ne tedd ezt "mindenek felett",tehát attól lásd el a házimunkát.Enyém pl nem szerette a hordozókendőt sem...

jobb lesz mikor elkezd mászni és "feltalálja" magát!kitartást!

2014. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én kenguruvaal jarkaltam maamra kotve::-) Most 13 honaapos, szoval neha mar hagyom, mert megismerkedtunk a hiszti fogalmaval. 5 hosan meg teged igenyel:-) Kitaartast, lesz eredmenye;)
2014. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mi egy hónapig voltunk így hogy nem akart el lenni aztán feltalálta magát felült elkezdett mászni.Nem vettem fel sokat leültem lefeküdtem mellé és bíztattam a fordulásra pl.Ha felveszed mindig megszokja hogy odaviszed ahova szeretné.Mindig vittem magammal én is de úgy hogy letettem s legyen el én meg énekelek mondókázok
2014. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Pisilni nem tudok elmenni mellőle. 50 kg vagyok, nem bírom felkötve sem magammal cipelni egész nap. Köszönöm a válaszokat és a megértést.
2014. okt. 26. 19:30
 10/24 anonim ***** válasza:
47%
Ezt csak a lustak es a turelmetlenek alkalmazzak szerintem.. Egy ekkora baba meg nem hisztizik,manipulal. Nagy tevedes. Nem lesz elkapatva ,elkenyeztetve sem azert,mert az anyja allandoan dajkalja. Pedagogus vagyok,sok mindent tanultam a babak fejlodeserol,erzelmi,fizikai szuksegleteirol is. Neki most a siras az egyetlen kifejezo eszkoze. Ha mar most nem foglalkozol azzal ami "mond" akkot kesobb hogy lesz batorsaga,bizalma ahhoz,hogy kifejezze magat.Az en lanyom is nagyon sokaig csak kezben volt el! De magatol kinotte. Nekem is rohadtul fajt a hatam,zsibbadt a karom,de dajkaltam,mert akkor ez volt az igenye. Aztan ahogy nott,egyik naprol a masikra mar nem igenyelte.Nyugis,kiegyensulyozott baba. Es en ezt annak is tulajdonitom be,hogy ehhez kellett a cipelos idoszak is. Nem szabad masokra hallgatni,es mindent elhinni. Figyelj a babad jelzeseire. Most nehez,de ez mar nem tart sokaig. Kesobb ugyis hianyozni fognak ezek a pillanatok:) neki most rad van szuksege!
2014. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!