Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elbizonytalanodtam, hogy...

Elbizonytalanodtam, hogy szeretnék e babát, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy barátnőm akinek a növérének született babája, már 9 hónapos a kicsi... nemrég itt voltak nálunk és elhozták a picit is. Eddig szerettem volna kisbabát a párommal, nem most rögtön, de egy másfél éven belül. Viszont most eltöltöttem a picivel 3 órát, és elbizonytalanodtam. Egész végig hisztizett, mászott a konektor felé, mikor felvettük, üvöltött, hogy nem hagyjuk,hogy megrázza az áram, idehányt egy hatalmasat a padlóra, mindenre, még ma is azt takaritottam. Aztán láttam, hogy az anyukájának mennyire "eldeformálódott" az alakja, és elbizonytalanodtam, hogy lehet, hogy én nem akarom ezt. Biztos mindemelett csodálatos dolog, de most én nem ezt tapasztaltam... Elmondtam a páromnak, mit gondolok, megérti, megérti...de mégsem... Ti hogyvagytok ezzel? Volt már valaki ilyen helyzetben? Rossz ember lennék? 23/L
2014. okt. 26. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem vagy egyedül. Én sem tudom még, hogy lesz egyszer, ha gyerekem lesz, tartok ettől az egésztől, viszont azt se tudom elképzelni, hogy ne legyen. Nem vagy rossz ember, csak aggódsz.
2014. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is ígyvoltam 2fia van a barátnőmnek én vagyok a pótanyuka ( etettem altattam stb) de örültem annak hogy ha hazamegyek csend és béke vár. 2 hós a kisfiam és minden más. Persze fárasztó vannak nehéz napok de más érte tenni mint más gyerekért. Saját az saját ha érted mire gondolok. Nem cukormáz a gyereknevelés de megéri :) nem vagy rossz ember csak még fiatal vagy nem érettel meg még az anyasàgra ez változni fog csak nekapkodjátok el.Addig is élvezd hogy ketten vagytok.A.
2014. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

:D :D De aranyos vagy!

Terhességgel, szüléssel tényleg változik a test. De nagyrészt függ a genetikától és az akaraterőtől, hogy mennyire.

A babák, gyerekek tényleg hisztiznek, de hidd el, a másé mindig idegesítőbb, mint a sajátod.

A lányom végtelenül nyugodt gyerek volt, soha nem piszkálta a tisztítószereket, konnektorokat. Na de a fiam! Veszedelmes egy kölyök.

Sajna tényleg hánynak időnként és még csak betegség se kell hozzá.

Cserébe semmihez sem fogható érzés, mikor hozzád bújik, simogat, szeretget és TE vagy a MINDEN a számára.:)) Ez az, amit nem adnék semmiért. Meg mondjuk azt, mikor hazajön az apja és 15 hónaposan nevetve szalad az ölébe.

2014. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember, csak még nem készültél fel egy gyerekre. Jobb is, hogy ezt most észrevetted. Akkor vállalj babát, amikor el tudod fogadni az ezzel járó változásokat. Amikor annak ellenére, hogy lehányja a kanapét és visít, akarod! Amikor minden reggel úgy ébredsz, hogy valaki hiányzik az életedből. Valaki, akiért a darázs derekat és a formás ciciket is beáldozod, ha szükséges. Nem mondom, hogy minden nőnek maradandóan változik az alakja (nyom nélkül nem lesz gyereke senkinek ez fix, de a változás mértéke változó), nem mondom, hogy minden gyerek kezelhetetlen (de hisztikorszak van, volt, lesz), stb. Nem lesz soha 100%-ig csodálatos dolog. Tudod miért nem? Mert ő is egy ember. Ahogy te is. Veled élni sem egész nap csodálatos. Idegesítő vagy néha, hisztis, fáradt, nyűgös, beteg, álmos, stb. :) Ettől még van aki szeret, és mindent megadna érted :))) És a gyerek is feltétel nélkül szeretni fog téged. Akkor is ha fáradt vagy, nyűgös, beteg, álmos, izzad, szomorú, vidám, stb. :)))
2014. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En 18 evesen lettem anyuka. Tudtam mivel jar megtartani a picit hat belevagtunk. Almatlan ejszakak, hisztizes, minden. A melleim 18 evesen ugy neznek ki mint egy tejeszacskok.. de megerte. Mert egy gyonyoru kislany vigyorog vissza ram, es neki rank, a szuleire van szuksege. Szeretnek meg tesot is hiaba tudom, hogy a mellem ennel mar csak csunyabb lesz. Ertuk megeri :) Apukat meg nem zavarja.
2014. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

De 23 évesen miért is kellene akarnod ezt az egészet?! Bőven van még időd, ne stresszeld magad! Nyilván még tanulsz, vagy ha nem, dolgozz, dolgozd be magad egy munkahelyen, hogy később ne fájjon a fejed az anyagiak miatt!

Őszinte leszek: nem is igazán értem, miért kattogsz 23 évesen ezen az anyaságtémán!

2014. okt. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: gondolom nem vén lányként akar szülni, mint manapság a nők 70 %-a.
2014. okt. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló!Ennél szebben, jobban nem is lehet megfogalmazni ezt a dolgot! Nagyon jól összeszedted a lényeget! :)
2014. okt. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, tündérek vagytok, ment a zöld mancs mindenkinek. :)

a 7es válaszolónak pedig igaza van, hogy nem akarok vén lány lenni! :)

2014. okt. 27. 10:14
 10/11 anonim ***** válasza:

én 23 évesen ezen kattogtam, aztán 24 évesen anya lettem. és boldogabb vagyok mint valaha, a sírásokkal és a hányásokkal együtt :)


de 23 éves és 23 éves között is van különbség, nem bántásként, de kérdező még elég gyerekesen gondolkozol, így érthető hogy elbizonytalanodtál. ha már nem ezek fognak érdekelni, hogy milyen az alakod, és hogy hány e egy gyerek időnként, vagyis beértél, akkor vállalj gyereket, addig ne.

2014. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!