Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának elég már...

7 hónapos babának elég már csak reggel és este a tápszer? Ti milyen pépeket főzeléket adtatok Ennyi idős babának?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, hacsak nem vezetted be a tejtermékeket (én ezt 8 hónaposan tettem).

Egy babának napi minimum 5 dl tejalapú táplálékra van szüksége. Ha adsz neki tejpépet, az is beleszámít.

2014. okt. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fiam két étkezésre megette az 5 dl-t, emellett sokszor evett éjjel is. Uzsira kapott vagy sinlac vagy ha-s tejpépet. Tízóraira gyümölcsöt kapott keksszel, ebédre pedig főzeléket. Sok mindent evett már, krumpli, cékla, Sütőtök, brokkoli, paradicsom, cukkini, borsó stb, csirkemell,.pulykamell.
2014. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze bőven elég, ha változatosan eszik. Az csak népbutítás, hogy minimum fél liter tejtermék kell neki.

Én is 7 hónaposan váltottam ki a harmadik étkezését a kisebbik a fiamnak, azóta már csak reggel és este eszik tápszert (de az is "tejmentes" vagyis teljesen hidrolizált és tejcukormentes tápszert kap, Milumil Pregomint). Az előbbiből következik, hogy ezen kívül egyéb tejterméket, tejszármazékot sem kap. Most 8 hónapos. Napi átlag 3-4,5 deci Pregomint eszik, nincs mindig kedve mindet meginni. A pürékbe szinte mindig kap húst is. Vagyis bőven megkapja a szükséges fehérjét. Néha Sinlac pépet is eszik, ez is tejmentes. A főzelékeibe mindig van hús (csirke, pulyka, esetleg disznó, csirkemáj, marhahúst nem kap), zöldségek és egy kevés krumpli sűrítésnek, esetleg rizs. Kapott már tökféléket, zöldborsót, répaféléket, céklát, gesztenyét, zöldbabot, spenótot, brokkolit, karfiolt. Most fogom bevezetni a tojássárgáját. Kapott már tojásnélküli tésztát, háztartási kekszet, és persze gyümölcsöket.

2014. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!