Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szerettetek belé a...

Mikor szerettetek belé a babátokba? Esetleg hetekkel később?

Figyelt kérdés
Az első gyerekemet az első perctől imádtam. A másodikért nagyon megküzdöttünk, végre sikerült és itt van, egy irtó nehéz terhesség után. Gondozom, szoptatom, vele vagyok, gyönyörködöm benne, de az az elementáris érzés még nem öntött el. Mikor jön már a "szerelem"?
2014. okt. 27. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem első baba és azóta fogott el a rozsaszin kod amikor eloszor ram mosolygott tudatosan. ugy a 6-7. hét óta.
2014. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

2 éves a lányom, de soha nem voltam "szerelmes" belé.

Nincs rózsaszín köd, cukormáz, meghalnék érted érzés.

Normális keretek közt szeretem és kész.

Erre amúgy több hónapot várnom kellett, míg végre anyává értem.

Nekem az segített, mikor már nem csak egy magatehetetlen "húscsomó" volt, hanem kaptam visszajelzést is tőle.

2014. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

először amikor a pocakomban volt nem győztem kivárni, hogy mikor láthatom, ölelhetem már, olyan hosszú volt a 9 hónap, még az is fájt, hogy nem vagyok átlátszó.


amikor megszületett ahogy visszanéztem magam, nem bírtam levenni róla a szemem, kb 2 hétig mindenkivel úgy beszéltem, hogy a babára néztem akkor is közben..


később pár hónappal olyanok melegítették a szívem, mint amikor szopizás közben megáll rám mosolyogni, vagy amikor meztelen viszem ki a fürdőbe és sikongat és kalimpál örömében, vagy ahogy túlontúl bebuzdul egy-egy játékon,.., természetesen ahogy mindenki másnak is hasonló élményei vannak, nem is sorolom.


a szívszorítóakat meg kihagyom.

2014. okt. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Pfujj...de rossz volt a 2. hozzászólót olvasni!

Valamikor a 2. hónapban /tehát olyan 6-7 hetes korában/ tört rám az érzés, hogy szinte fáj, annyira szeretem. Most 19 hónapos a fiam, és napról-napra egyre jobban rajongok érte. Szinte szerelmes vagyok belé. Az első mosolyát és az első gurgulázós kacaját sosem fogom elfelejteni!

2014. okt. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

nálam kicsit lassabban, fokozatosan alakult ki az a mindent elsöprő földöntúli szeretet :)

persze, imádtam már mikor megszületett, de valahogy hónapról hónapra jobban szerettem.

aztán egyszer nagy baj volt, kórházba került, akkor valahogy olyan kapocs alakult ki köztünk... akkor nőttem valahogy fel hozzá vagy nem is tudom :)

és az a hatalmas szerelem azóta se múlt, pedig már 2 éve volt ez a kórházas történet. mondjuk azóta talán át is billentem a nemnormális kategóriába :D

2014. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Amennyire szeretem,annyira idegesít is egyébként :D

NÉha kitekerném a nyakát szegénynek.2éves

De soha nem adnám senkinek,imádom,szeretem.Kérdés nélkül őt választanám bárkivel szemben,párommal szemben is ha bármi történne.(Nyilván különmenetelre gondolok azért,nem életmentő műtétre.)

Hát nem lett elején rózsaszín köd az biztos.Kórházban teljesen idegen érzés volt,hogy ő lett.Utána 3 hétig csak ordított itthon.Aztán már nem,akkor jó volt,hogy van,de unalmas volt.Szerintem akkortól szeretem igazán,mikor már értelmesebb lett,csinált is valamit,úgy 6hós korától.Elötte csak volt,szerettem,gondoztam.

2014. okt. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
A kórházból mikor kijöttünk már akkor éreztem, hogy szerelmes vagyok :) Nem tudtam semmi másra gondolni, nem tudtam semmi másról beszélni. Nem érdekelt semmi, csak ő. Mára már kicsit realizálódott a helyzet és látom a külvilágot is rajta kívül, de nem tudom elmondani mennyire imádom. A férjem más tészta már. Ő nem tudott mit kezdeni eleinte vele. Várta ő is azt az elementáris érzést. Most 6 hónapos a babánk és azt látom rajta, amit magamon. Neki 6 hónap kellett, míg előjött az érzés. Előtte is szerette, de amit most látok rajta az teljesen más. Szerintem adj egy kis időt magadnak. Két gyerekkel eleve nehezebb, és szerintem nincs meg az a köd, ami az elsőnél. Az elsőnél váltál anyává, megtapasztaltad az újdonságokat. Szerintem, ahogy telik az idő, elkap majd az érzés.
2014. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kórházban töltött napok alatt.
2014. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Én sem éreztem azt a mindent elsöprő szerelmet azonnal... már terhesen is nagyon vágytam rá és vártam, meg nagyon örültem mikor megszületett, imádtam, stb... de az igazi szerelem nekem jóóóval később jött. Olyan 4-6 hónapos kora között, amikor már rendesen kommunikáltunk, összebújtunk, játszottunk, huncutkodtunk és főként amikor csak egymás mellett fekve bámultuk egymást... ő vigyorgott, meg fogdosta az arcomat, meg ilyenek... akkor jött az igazi "szerelem" :)
2014. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!