Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötődhet a kisbabám jobban az...

Kötődhet a kisbabám jobban az apukájához mint hozzám?

Figyelt kérdés
Nemsokára 3 hónapos lesz a kisfiunk. Egész nap ahogy együtt vagyunk igyekszem rengeteget játszani vele, énekelni neki, babusgatni, stb. De mégis, ahogy hazajön a férjem, látszik, hogy majd kiugrik a bőréből, ha csak a közelében van már állandóan mosolyog, sikongat. Nagyon tündéri, és nagyon örülök neki, hogy ennyire szeretik egymást az apjával, de ugyanakkor állandóan az kínoz, hogy engem nem szeret ennyire.. Hosszú percekig kell bohóckodnom, beszélnem hozzá, hogy elérjem, hogy elmosolyodjon végre. Még szopizás közben is ha odajön a férjem képes abbahagyni és őt bámulni áhítattal :). Tényleg, nagyon aranyosak. :)... de nagyon rossz érzés, hogy lehet hogy rosszul csinálok valamit, és engem nem szeret eléggé... :(
2014. okt. 28. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ő az újdonság, de te vagy a biztos pont, ne félj! :))) Nem csinálsz semmit rosszul, őt szimplán ritkábban látja, ezért lelkes, ha mégis ott van :)
2014. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt sok kisbaba csinálja, hiszen te egész nap vele vagy, tehát te természetes vagy számára. Az apját meg ritkábban látja, persze, hogy örül neki.

Itt annyi a lényeg, hogy neked kell elég okosnak lenned ahhoz, hogy megértsd őt, és ne "féltékenykedj" feleslegesen.

Ha az apja lenne vele otthon, és te érnél haza későn, akkor a te nyakadba ugrana!

Majd 1 éves kora körül jobban ki tudja fejezni majd a szeretetét, és napközben hozzád is bújni fog, utána meg majd megölelget.

Hogy megnyugtassalak, lányom is ilyen volt. Ha meglátta az apját, el volt ájulva, le sem voltam tojva. 1-2 évesen már sokkal szeretgetősebb lett velem is. Most meg már 4 éves, és bújik, öl az ölembe, ölelget, mondja hogy szeret. Szóval imád! :)

2014. okt. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy ez teljesen természetes, mert a te arcodat látja állandóan, így ez nem akkora újdonsága. Az apukáját ritkábban látja, így érte azért rebeg jobban. Például tegnap rám is alig mosolygott a kislányom, de az apjának meg hangosan nevetett. :) Én imádom, ahogy látom, hogy ilyen jól elvannak együtt. Bezzeg hajnalban meg ha felébred, vagy altatni kell, akkor meg ordít nála, csak anya kell, mert én vagyok a biztos pont a számára. Hát rebeghetne olyankor is apa után. :)
2014. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én lányom is mindig ilyen volt. Most egy éves ha itthon van apa akkor csak ő létezik. Ha megy el kb 15 perc ordítás utána.

Keveset van vele ezért ragaszkodik hozzá jobban. Te mindig ott vagy vele te nem vagy újdonság :)

2014. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pont a másik véglet van és szörnyen rossz ez is.

A férjem egész nap dolgozik és mellette munka után megy felújítani a házunkat. Egész nap értünk robotol, majd dög fáradtan hazaesik és segít. Fürdet, büfiztet, játszik. Illetve játszana, mert a 2 hónapos kisfiam mindig elkeseredik, mikor meglátja. Elsírja magát, nem csak tőle, mindenkitől, aki nem én vagyok. Pedig naponta többször találkozik a nagymamájával is, egyedül is hagyom őket, hogy ne csak engem lásson, 10 perc múlva visszanézek, hogy mi a helyzet, addigra már percek óta üvölt. Nagyon bánt a dolog. Az apukája pedig szomorú, hogy őt nem is szereti... Hiába mondom neki, hogy de, szereti, meg kell egy kis idő, hidd el, ez még rosszabb.

2014. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hellcatlana válasza:
Örülj neki, hogy szereti a férjed, hidd el, az rosszabb, ha fordítva van, nem csak rosszul esik neki, de köztetek is vita lenne. Az apukáját kevesebbszer látja, természetes, hogy jobban örül neki, de ettől még téged is nagyon szeret. Félnivalód abszolút nincs! :) hiszen mégiscsak te hoztad őt világra, a babád mindig jobban fog kötődni hozzád legbelül, függetlenül attól, hogy ujjong az apukája iránt. Valószínűnek tartom, hogy rátesz egy lapáttal az érzéseidre a szülés utáni bizonytalanság meg hormonbolyongás, anyukám mesélte, hogy ő utána konkrétan depresszióba esett két hétre. Semmi pánik, csak tedd a dolgod és örülj a helyzetnek!
2014. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!