Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek befolyásolja a...

Szerintetek befolyásolja a szoptatás, nem szoptatás a gyerek későbbi ragaszkodását az anyához?

Figyelt kérdés

Kisfiamat nem szoptattam, most másfél éves, nem mondom hogy nem szeret engem de nem érzem azt a kötődést, ragaszkodást... A nagyszülőknek mindig sokkal jobban örül és imád velük lenni.

Valahol olvastam, hogy ilyen szempontból is fontos a szoptatás, van benne igazság?

Kislányom 3 hetes, próbálom szoptatni de nem egyszerű a helyzet, napi 1x szoptatom, a többi tejet fejem és cumisból kapja. Félek, hogy ő sem fog úgy ragaszkodni hozzám mert nem tudom rendesen szoptatni.

(bimbóvédő nem jött be, egyik sem, tanácsadóhoz nem fordulok mert tudom a problémánkat és azon nem segít még a jóisten sem... )

Kezdek megint lelkibeteg lenni ez miatt, kisfiamnál már végig csináltam ezt a nem tudok szoptatni, lelkiismeret furdalásom van dolgot, nagyon bánt...


2014. okt. 28. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2014. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ne legyen... tudom sok nagyokos ezt írja, mindenhol erről olvasni, de én akkor se hiszek benne, hogy ez határozza meg a kötődést... ha tápszeres is magadhoz öleled és úgy eteted... én lányom is tápszeres volt, és nagyon jó a kapcsolatunk (14 éves) bátyáméknál is tápszeresek voltak a gyerekek és imádják az anyjukat (már 20 évesek) szóval nem ettől függ... ne legyen semmiképp lelkiismeret furdalásod, a lényeg, hogy ne éhezzen az a picúr... :)
2014. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, én családon belüli tapasztalatokat írok, ennek alapján szerintem a gyerek vérmérsékletétől is függ a ragaszkodás, "anyásság". Nekem van egy lányom meg egy fiam (most várom a harmadikat.) Én azon szerencsés adottságokkal megáldott kismamák közé tartoztam, hogy tudtam szoptatni mindkettőt. A lányom nem lett anyás, a fiam meg igen. Az unokatesómnak három gyereke van, ő sajnos az első kettőt nem nagyon tudta szoptatni. A lánya kb. annyi idős, mint az enyém, és nem lett "anyás", a nagyobbik fia viszont nagyon az lett. A kisebbiket tudta szoptatni 11 hónapig, és ő is anyás lett, de nem annyira, mint a nagyobbik. Szóval nálunk jellemzően nem függött össze a kettő, így szerintem ne aggódj ezen.
2014. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez nem függ össze. Fiamat szoptatta 7,5 hónapig, ennyi idősen, ő is ilyen volt. Én érdekeltem legekvésbé. Most 3,5 éves és anyafüggő lett.
2014. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
és még annyi, hogy persze hogy a kisfiad örül a mamáéknak, hisz őket ritkán látja, míg te minden nap ott vagy vele :) (ez teljesen természetes "jelenség" ) "2"
2014. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
nem
2014. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a hülye kérdésért, de a nagyszülőkhöz azért ragaszkodik, mert ők szoptatták? :)

Szerintem a kötődés ezerféle dolgon múlik, nem kizárólag a szoptatáson!

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, mert az, hogy mennyire szereted őket és mit teszel meg értük teljesen szoptatás-független!

Nehogy már egy anyának a szoptatás sikertelensége miatt szenvednie kelljen örök életében!

Engem anyukám nem tudott szoptatni, de mindig is imádtam, felnézek rá, egy példakép az életemben.


Amúgy fiad azért örül nagyszülőknek, mert ritkábban látja őket. Pont. Amúgy majd később lesz ragaszkodóbb a gyerek. Az én lányom most nagyon anyás, eddig nem volt az (4 éves).

2014. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Semmi köze hozzá,hogy szoptatod e vagy sem.

Inkább a gyermek jelleme befolyásolja.

Nekem 21 hónapos a lányom,még szoptatom és anyafüggő is. :D

Barátnőm kisfia 17 hónapos,egy percig sem szoptatta,mégis borzasztó anyás,ölelgeti,puszilgatja őt,pont olyan mint az én lányom. :)

Szóval nyugi,majd alakul az!

2014. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha visszaolvasod a saját írásod, te is rájössz, hogy nincs benne összefüggés, hisz gondolom a nagyszülők sem szoptatták a kisfiadat!
2014. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagy kő esett le a szívemről.

A nagyszülők iránti ragaszkodás miatt azért félek csak, mert az volt bennem hogy mintha érezné a gyerek hogy én nem tettem meg érte mindent (nem szoptattam) és ezért a nagyszülőkhöz fordul.

Amúgy is kényes téma ez nálam, mert bár imádom a szüleimet, nagyon jó a viszonyunk, néha úgy érzem hogy leköröznek engem (nem szándékosan), ezerszer jobb fejek a kisfiammal mint én, ők mindent megengednek neki, több helyre elviszik őt, jobb játékokat kap tőlük stb... És ezért is volt bennem az, hogy talán már a nem szoptatásnál elrontottam az egészet...

2014. okt. 28. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!