Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem viszem ki a pisis...

Ha nem viszem ki a pisis pelenkát az tényleg baktériumokat terjeszt akkor a szobában kb 1 óra múlva akár?

Figyelt kérdés

a pelenkázó mellett vannak a dolgok, törlőkendő, vatta, krém, cserénél oda teszem a nem frisset, amíg a babapopót mosom, kenem, öltöztetem.

volt, hogy elfelejtettem kivinni a pisiset(mert össze vissza ugráltam mindenért), a vendégem meg rámszólt szájhúzva mintha egy mocskos putris lennék és ezt diplomatikus ködbe rakva, hogy a baktériumok miatt.


2014. okt. 28. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor nálunk rengeteg baci lehet... :( Sajnos én sem vagyok mindig a toppon, nem szaladgálok ki a nagy kukához minden egyes pisis pelenkával. Én összecsomagolom és gyors kidobom a nappaliba a kőre, majd fél óra múlva ha arra megyek, gyorsan összeszedem zacskóba... Van hogy a pelenkázó mellett lerakom a földre és ott marad akár 1 órát is. Tudom, hogy nem épp jó dolog...
2014. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én uzsi tasakba rakom a pisis és a kakis pelenkákat és úgy dobom bele a gyerekszobában található kukába.

Már 3,5 éves ezt csinálom, most már csak a kisebbik (9 hós) lányomnál.


Még nem haltunk meg baktérium támadásba és a környező embereket sem nyírtuk ki :)

2014. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd, mivel pisis, előfordulhat... de az vesse rád az első követ aki még sosem felejtette ott. A vendégednek van gyereke?
2014. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En pont ugy csinalom mint a kettes. Zacsiba be, kuka a pelenkazo mellett, meg elunk:-). Nekem is volt mar h ottfelejtettem es a kovetkezo pelenkazaskor talaltam meg:-)
2014. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

én sem tartottam ezt olyan hű de kivetni való dolognak, pláne hogy szépen össze is lehet hajtogatni tizedmásodperc alatt a pelust, még a levétel és letevés között.

nem is értem a "beszólást" az illető amúgy most várja 2.babáját.és amúgy látta is, hogy hol egy eltört tányért söprök fel, mosok fel, hol a vendégeknek ugrálok a hozott sütijeit szétszedni, hol megállok kérdésekre válaszolva, erre megtaláltak..

2014. okt. 28. 13:42
 6/9 anonim ***** válasza:
én vettem 800 ftert egy kis kukat a pelenkazo mellé. javaslom neked is. hogy artlalmas lenne arrol nem hallottam. de hogy igy a legkenyelmesebb, az biztos.
2014. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom,nekem is van,hogy elő marad a pelenka valahol.Ez van,szerintem mindenki felejtette már el.Bár jó ideje már alig fogy pelus,így nem is nagyon felejtem el,de volt hogy benn maradt a szobánkba éjjelre a pelusa pisisen.Télen ha fűtünk,csukva a szobaajtó,akkor volt hogy kinyitottam,kidobtam előszobába és ha mentem kifelé tápszert,anyatejet melegiteni,ebédet,wc-re vagy bármi,akkor vittem tovább a konyhában levő kukába.Ennyi erővel a kukát se tárold a konyhában,mert fertőzést terjeszt azzal,hogy szaglódik... Senki nem hagyja napokat a szobában a pisis,kakis pelust szerintem.
2014. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kisbabák pisis kakis pelusa még azért nem biofegyver ha nem kened szét a szobában.Ha meg kimászik az összehajtott pelusból akkor baj van s nagyobb mint a bacik.Ismerősöd nem normális
2014. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túldramatizálja az ismerősöd, a vizelet alapjáraton egy steril folyadék, nyilván nem tesz jót neki ha órákig áll szobahőmérsékleten, de azért nem lesz belőle biológiai fegyver :)


Nálunk is előfordul, hogy ott marad a szobában egy pelus, mert nincs időm azonnal kidobni, sosem gondoltam, hogy ez baj lenne. Sőt, egyszer a kanapé alatt is találtam egy 2-3 napos pelenkát, valószínűleg a lányom gondolta viccesnek, hogy berakja oda, nekem meg nem tűnt fel, de ebből sem lett semmi probléma,még élünk és virulunk :)

2014. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!