Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valakinek ilyen...

Van még valakinek ilyen picike egy évese? Gyerekorvos mit mond, elküldi kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 évesen 8100 gramm és 73 centi.
2014. okt. 28. 13:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A lányunk 75 cm és 8200 gr volt 1 évesen. Sehova nem küldött az orvos, mivel ezek teljesen normális méretek.
2014. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondja, hogy kicsike, és alig-alig hízik. Ma 1 év 1 hónapos, az előző méréshez képest 150 grammot hízott.
2014. okt. 28. 13:27
 3/18 anonim ***** válasza:

Eszerint a magasságával nincs gond, a súlya tényleg a minimum értéken áll.

[link]


Eszik eleget? A ti orvosotok akarja valami kivizsgálásra küldeni? Lehet, hogy nem ártana, legalább ha van gond kiderülne, ha nincs akkor megnyugodnál. Simán előfordulhat, hogy ő egyszerűen ilyen típus. Az én fiam pont az ellenkezője volt.

2014. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz ez már lassan 18 éve volt, de 1 évesen én is 8kg voltam, és tudtommal engem sehova nem küldtek/vittek kivizsgálásra emiatt. :)

2014. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Èn külföldön élek és itt több dolgot is néznek ahhoz, hogy megállapítsák az sok vagy kevés.

Elöször is van egy táblázat ahol benne van 18 éves korig, hgy mikor mi az átlag, és az alsó felsö határok, mind magaságra, mind súlyra. Ahogy néztem lányod a korához képest a még éppen az alsó határban benne van. Itt még azt is nézik, hogy ha picinek született, és mindig csak kicsiket nött, akkor nincsen gond.

A gond akkor van, ha 6 hósan már 8000gramm volt, és 70 centi, vagy is az elsö félév gyors volt és szinte semmi nem ment a második félévbe.


Nekem a nagylányom félévesen 8500gramm volt, egyévesen 9100gramm. Nem aggódott az rovos, mert a gyerek fejlödött... azóta is a kissúlyú gyerekek közé tartozik.

2014. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

2 hetente kell hordanom súlyellenőrzésre, és legközelebb kapunk beutalót vérvételre. Kicsit sápadt, és volt már neki elég súlyos vashiánya.

Igazából nem is a konkrét súlya, hanem a gyarapodása a gond. Ő korababa volt, 2300 grammal, de nagyon szépen fejlődött, 4 hónaposan már 6800 gramm volt. Aztán onnantól nagyon belassult. Volt, hogy fogyott, volt hogy stagnált, volt hogy hízott kicsikét. Voltunk már többször vérvételen, így derült ki a vashiány is. Vizeletet is sűrűn néznek, mivel gyakori e-coli fertőzése van.

Most azt mondta a doktornő, ha ez a vérvétel is jó lesz, akkor elküldi egy komolyabb kivizsgálásra.

2014. okt. 28. 13:36
 7/18 A kérdező kommentje:
1 évesen, a születési súlyához viszonyítva 8800 grammnak kellett volna lennie a nagykönyv szerint.
2014. okt. 28. 13:39
 8/18 anonim ***** válasza:

Barátnőm kislánya 1 évesen kb 8,5 kiló volt és 2900-al született.Nem volt neki 73 centi szerintem,vagy ha igen is,max annyi.Másfél évesen volt a kicsi neki 9,5kiló és 79 centi.Ő se egy óriás,pedig szülei nem picik.

Én meg azt hallgatom hogy nagy a gyerek,engem meg amiatt küldtek el vizsgálatra,mert a cicije is megnőtt kicsit.Enyém 1 évesen volt 10240 gramm és 82 centi.Gondolhatod milyen dagi volt...Azóta meg...2 évet töltötte nemrég,12 kiló és 92 centi.Súlyban lement a normál tartományra a nehezebből,magasságban meg még mindig magasabb 6 centivel,mint az átlag,tehát vékony is már eléggé.Ez van,ilyen alkat.Van ismerős,aki lánya 14 kiló és 86 centi 2 évesen.Unokatesóm lánya meg 20 hónaposan volt 83 centi és 13kiló.Tehát 10 centivel kisebb lányomnál,de több kiló.Hát ő se kicsi gyerek.


Persze ne bagatelizáljátok el,inkább menjetek kivizsgálásra,mint hogy komoly baj legyen.

2014. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
De egyébként a táblázatot nézve is lányom átlag 2,5-3 év közti magasságú 2 évesen.Súlyban meg épp átlag 2 éves méretű.Ami egyik válaszadó linkelt,az alapján.
2014. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ezt a nagykönyv szerinti 8800 gr-ot honnan vetted? Egy átlagos baba 1 éves korára megháromszorozza a születési súlyát. A te babád ennél jóval nagyobb és a jelenlegi súlya benne van a normál súlytartományban. A magassága átlagos, 1 évesen 70-80 centi között van a legtöbb gyerek, az átlag 75 cm.

Az más kérdés, ha a vérszegénység és a korábbi fogyás, illetve stagnálás miatt küld az orvos vizsgálatokra, de konkrétan a jelenlegi súlyával és a magasságával nincs semmi probléma.

2014. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!