Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj ha csak hetente 1X...

Az baj ha csak hetente 1X főzöm ki a cumijait és amúgy csak forró vízzel elöblítem?

Figyelt kérdés
Nincs sterilizálóm. Kifőzöm a cumikat, de csak egy héten 1x vagy maximum 2x. Néha úgy érzem, hogy túl laza vagyok ilyen téren és bűntudatom van miatta.

#sterilizálás #cumi kifőzése
2014. okt. 28. 14:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Kérdés hány hónapos babáról beszélünk.


Amikortól a gyermek már sokat van a földön, felveszi az ott ledobott tárgyakat, megrágja öket, már a cumit sem kell sterilizálni, mert ugye a csörgökét is rágja ezerrel.

De elötte azért nem árt naponta,

2014. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
túl laza vagy. minden hasznalat elott el kellene. vegyel sterilizalo folyadekot. reggel felontod vizzel hasznalat utan beleteszed a cumisuveget este meg kiburitod. de amugy a viz szamla magasabbesz mintha vennel hasznaltan egy mikros sterilizalot.
2014. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
elsonek igaza van amit irtam 6 honap alattira ertettem.
2014. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba?
2014. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A szilikon reszeibe beleszorulhat kajamaradek, azert javasolt a sterilizalas.
2014. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
hát én nálad még lazább vagyok és mindjárt meg is fogom kapni a magamét... egyszer forraltam le.. mikor kivettem a csomagolásból, azóta max lemostam a csap alatt, ha leesett a földre (ha utcán esett le, akkor megtöröltem lenyaltam én, és úgy adtam vissza neki :)) ) lányom 14 éves soha semmi baja nem lett ettől, fiam 7 hónapos, és még nem volt náthás sem... nem szabad agyonsterilizált cuccok között nevelni egy gyereket, attól lesz beteges... és jöhetnek az ősanyák lepontozni :D
2014. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Attól is függ valóban, hogy mennyi idős a baba. Én minden használat előtt sterilizálom, ha több cumi van akkor folyadékkal tényleg nem tart semeddig, csak bedobod és kész, nem kell hogy vegyél sterilizálót vagy főzögesd. Lehet hogy én meg túl merev vagyok :D, és valami középút a legjobb. :)

Én nem vagyok ősanya, de attól viszont kész vagyok amit a 6-os válaszoló ír, amikor valaki lenyalja a gyereke cumiját és úgy adja vissza..brrr....

2014. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
5 hónapos
2014. okt. 28. 14:41
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
:) már vártam, hogy valaki a lenyalás miatt szóljon... de most őszintén.. soha nem evett utánad a gyereked? vagy te utána? csak annyi hogy egy falatot megkóstoltál és utána etetted tovább azzal a kanállal... vagy soha nem adtál a szájára egy puszit amikor kisbaba? soha nem volt olyan korszaka a gyerekednek, hogy be akarja kapni a szádat? vagy ilyenkor folyton elfordítod a fejed hogy véletlenül se? - bár amilyen pillanatok alatt tudja csinálni a fiam, nem tudom olyan gyorsan elfordítani a fejem... minden esetben a két nyál keveredik... gondolom egy kanál lenyalást, egy puszit nem tartasz undorítónak akkor a cumi miért is az? :) - mellesleg írtam, hogy utcán, mikor nincs lehetőséged máshogy "fertőtleníteni" inkább visszaadod koszosan? vagy had sírjon hazáig míg le nem tudod mosni? pláne mikor azért viszed el sétálni, hogy a levegőn aludjon egy jót... de természetesen nem kell mindenkinek ezt csinálnia, csak nem értem mi ebben olyan gusztustalan :) (de persze nem vagyunk egyformák)
2014. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon egyszerü megoldásom erre, vinni szoktam 2 db pótcumit. Eleve én sem nyalok meg semmit ami az utcán a földön volt :). Másrészt attól nem lesz tiszta. De szerintem hagyjuk, mert nem ez volt a kérdés végülis :). Mindenki csinálja úgy ahogy jónak látja. Nem?
2014. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!