Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek az anyukák miből vállalta...

Ezek az anyukák miből vállaltak kisbabát?

Figyelt kérdés

Minden álmom, hogy nekünk is legyen babánk. 21 éves vagyok, egyetemista, mellette diákmelózom, párommal 5 éve vagyunk együtt, ő 25 éves és nemrég végzett az egyetemmel, most kezdett dolgozni, albérletben élünk. Minden álmom, hogy minél hamarabb legyen gyerekünk. Úgy érzem, hogy megérett a szerelmünk is hozzá, kölcsönös a vágy.

El vagyok keseredve, mert ha azt nézem, hogy mik a legszükségesebbek, akkor minimum jó pár év, mire meg tudjuk teremteni.

Mások miből vállalják a babát? Én egyelőre örülök, ha magamat el tudom tartani :(


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


2014. okt. 28. 21:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Önmagában a gyerekvállalás nem pénz kérdés. Hagyod hogy a barátod védekezés nélkül megdolgozzon, aztán kilenc hónap múlva lesz gyereked.
2014. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
szerinted miert van az hogy javareszt nem 21 evesek szulnek hanem 28-30 evesek? mert turelmesen tanulnak hogy legyen egy jo allasuk, kielik magukat hogy aztan a gyerekre koncentralhassanak es penzt sporolnak, osszegyujtenek egy kis onerot vagy sajat lakast vesznek. szep dolog hogy szeretnetek babat de még raersz ezzel foglalkozni. ket keresetbol azert mar lehet babat vallalni. ha a parodnak lesz munkatapasztalata o is jobban keres majd.
2014. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
25 éves vagyok, 4 hónapja szültem. Az egyetem után (és közben is) dolgozni kezdtem. Férjem 27 éves. Sokat güriztünk és lett saját otthonunk (igaz egy kevés hitelt fel kellett vennünk hozzá). Középvezetőként dolgozik én is az voltam. Az egyetemet köztársasági ösztöndíjjal végeztem. Elég jól állsz a dolgokhoz, de még ráértek pár évig! Addig építsétek fel az életeteket. Elszörnyedni meg nem kell a kiadásokon! A babakelengye megvásárlására van 9 hónap. Persze a gyerek utána is pénzbe kerül, de nem százezrekbe. Ráérsz még! Csak nyugi :)
2014. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

A párjuk pénzéből vállalják javarészt, idősebb pasi, akinek már biztos állása, egzisztenciája van.

Ne mások sorsát irigyeld, nem biztos, hogy az jó, ahogy ők csinálják. Tanulj, dolgozz, hogy majd a gyereketeknek minél többet meg tudjatok adni, és mindkettőtöknek biztos anyagi háttere legyen.

2014. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
11%

24 éves és 3 hónapos voltam amikor megszültem a lányom.

18 évesen érettségi.Majd 3 év egyetem és diploma.

21 évesen,diploma után azonnal lett munkám. Szerencsére nagyon jó fizetéssel.Odaköltöztem a páromhoz,akinek már saját lakása volt és így éltünk együtt.Neki is volt munkája,akkor már 4 éve dolgozott.Gyűjtögettünk szépen.Majd valamivel több,mint 2 év munka után döntöttünk úgy,hogy jöhet a baba.Meg is fogant,már az első hónapban.

Azóta össze is házasodtunk és boldogan neveljük a 2,5 éves lányunkat. :)

Ebből vállaltuk a babát,hogy a kérdésedre is választ adjak!

26/N

2014. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

igen, azért a saját lakás óriási előny. nekünk ez még messze van, nincs szülői anyagi segítségünk.. :/ vmennyi egzisztencia a hitelhez is kell.

de irigylem! azért mert évek óta babára vágyunk mindketten, napi téma nálunk. én már "kiéltem" magam, nem hiányzik a bulizás. szerencsére sokat tudtam utazni is iskola segítségével.

ez minden álmom, hogy fiatal anya lehessek és szerintem jó anya lennék, tanár leszek, van pedagógiai érzékem.

de sajnos az anyagiak.. :(

2014. okt. 28. 22:01
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem abban a kérdésben nem olyan fiatal anyukákról van szó, akik pl. 21 éves korban befejezték az iskolát, dolgoztak 3-4 évet a gyerekvállalás előtt és jár nekik TGYÁS, GYED. Ott fiatal kismamákról van szó, akik még tanulnak. Őket nyilván eltarja valaki a gyerekükkel együtt.
2014. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
oké, gondolom 3 év föiskolát szeretett volna irni a kérdezö, egyébként én küldföldön dolgoztam 3 évet és lakást vettem Pesten..plusz autot, pedig csak egy babysitter voltam...
2014. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
vagyis nem a kérdezö, hanem az ötös válaszolo :D
2014. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
27%

Akkor kérdező hajrá, noszogasd a párod, hogy minél jobban fizető állást vállaljon, amíg te nyugodtan elbabázgathatsz 3 évet otthon, ha ez az életcél.

Keseregni nincs értelme, ha nem tetszik a helyzet, akkor változtass, ha ahhoz idő kell, akkor tudomásul kell venni, hogy ez van, van akinek könnyű, mert anyagilag támogatják, megnyeri a lottó ötöst, van akinek meg meg kell dolgozni a céljaiért. 21 évesen azért ne temesd már el magad, hogy nincs gyereked.

Más meg Thaiföldi nyaralásra vágyik, aztán lehet sosem jön össze neki, akkor most azon siránkozzon, hogy de mások meg megengedhetik maguknak és ez mekkora szemétség....

2014. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!