Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az önálló játék időben nagy...

Az önálló játék időben nagy százalékban csak nyűglődés van. állandóan a nyafogást hallgatom. Mitől? Majdnem 6 hós

Figyelt kérdés

kaja, büfi, szieszta után játszik(nincs 1 óra hossz), utána nyűgösödik alszik.

csak natur a játékidő is úgy telik, hogy folyamatosan mennem kell hol hátra, hol hasra fordítani(néha magától megteszi, de az ritka mint a fehér holló)kukucsozok vele, agyonpuszilgatom, olyankor vigyorgás van, kezébe adom a csörgőt, de van direkt felfüggesztve, amit elér, imádja pofozni, zörögni vele, és direkt olyan is amivel hason kényelmes neki(emelős párna)de a egészet átszövi a nyafi nyafi nyafogás, nyűglődés, kínlódás, amely egyre sűrűsödik és elalszik.


szóval vegyem úgy, egy majdnem 6 hós, még olyan 10-20 perceket képes fitten ellenni két etetés között?


2014. okt. 30. 13:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
vagy nem kellene max fél órát hagynom játszani és nyugtassam le, altassam el?
2014. okt. 30. 13:26
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam is 6 hós de ő 2 óránként alszik egyet.. van hogy fél órát csak, de van hogy 1-2 órát is... én földre plédre szoktam letenni és ott játszom vele, vagy amíg elmosogatok-főzök az etetőszékbe odaültetem a konyhába hozzám játékokkal, meg beszélek-énekelek neki, magába max ő is 20 percig ha elvan, utána igényli, hogy foglalkozzam vele valamilyen módon :)
2014. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 6 hónapos, nem is értem mit vársz? Hogy órákat eljátszik majd magában? A fiam 4 éves és fél-1 óránál tovább ő sincs el egyedül.

Igen, egy 6 hónapos max 10-20 percet bír ki egyedül. Örülj, hogy ennyit is elvan magában. Sokszor olvasom, hogy mások pisilni nem jutnak el sírás nélkül.

Kicsit sokat vársz, a babádtól.

2014. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen mert igényli a törődést. Az első fiam pont ilyen volt, és most úgy néz ki a picim is ilyen lesz. Társasági lény. Miért kéne neki egyedül lennie? Nekem mindig kézben volt, ill. a pihenőszékében a konyhaasztalon ha dolgom volt. Mindig meg is látszott rajta hogy társasági lény. Családi napközibe is hamar beszokott. Most 3 évesen kezd csak néha magában játszani és igényli az "egyedüllétet". Úgyhogy szerintem teljesen normális hogy nem akar egyedül lenni.
2014. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Teljesen egyéni, hogy egy baba mikor mennyi ideig hajlandó jókedvvel egyedül "játszani", de a tiéd még különben is nagyon fiatalka, az én kisfiam ennyi idősen 5 percet is alig bírt ki nélkülem (értsd: játszószőnyegén fekve, míg én pl. leülök a kanapéra, tehát akkor is egy helyen voltunk). Látod, amikor puszilgatod, direktben vele foglalkozol, akkor elégedett. Ennyi idősen még igazából Te vagy az, akire szüksége van, nem az önálló játék :)

(persze, dögfárasztó tud néha lenni az állandó igénybevétel, de hát c'est la vie...:) )


19 hónapos fiú és egy (még)pocakkislány anyukája.

2014. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

szóval akkor erről van szó, hogy az "egyedül" a baj.:D

azthittem már unja az összes játékát, vagy folyamatosan fájhat valamije, vagy fázhat, v melege van, v huzat van, vagy fáradékony, én már mindenen agyaltam...:)

első válaszolónál az ültetést nem értem, etetőszékbe??már ül a baba?

2014. okt. 30. 13:49
 7/17 anonim ***** válasza:
egyedül földön még nem ül, de etetőszékbe picit megdöntve igen.. már 2 hónapja ott etetem, mert állandóan ülni akart az ölembe, húzta magát föl, ezért kipróbáltam mit szól hozzá, és tetszik neki, de mint az elején írtam kicsit hátra van még döntve,nem teljesen egyenesen áll az etetőszék és max ott is 15-20 perceket van el, utána le kell tennem a földre, vagy járókába mert nyüszög, hogy elfáradt :)
2014. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Zenét szoktatok hallgatni? Úgy vettem észre, hogyha megy a zene akkor több ideig elvan. Végülis érdekesebb neki mint az az 5-10 mondóka amit tudok kb:)
2014. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

szoktunk zenét hallgatni :), csak lelassítja gépet, szóval nagyon ritkán.

amúgy véletlenül sem szeretnék beleszólni..de..szóval amíg magától nem ül fel(segítség nélkül)addig hátát megtámasztva sem lenne szabad ültetni, MAX 150 fokban..mert megterheli a gerincét, de még ezzel lépéseket is kihagyhat(kúszás, mászsá, mert ülve más a világ, azzal meg nem fejlődik a központi id.rendsz jól..)


de tényleg csak halkan jegyzem meg, mert lehet nem hallottál erről, persze mindenki saját belátása szerint jár el


amúgy valahogy ma csak 20-30 perceket alszik..

én nem tudom mi van vele.

most is itt virít, de szerpelek vele, ambicionálom forogni. nem értem hogy lehet, hogy 1-2 szer megy, többször nem

2014. okt. 30. 15:28
 10/17 anonim ***** válasza:
Rádión esetleg Bartókót is hallgathattok kicsit vagy könyvtárból is lehet kivenni mesekazettát/CD-t/hangoskönyvet, nem csak a gyerekdalok jók gépről.
2014. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!