Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első napok mindig ilyen...

Az első napok mindig ilyen nehezek? Mit tegyek? Azt érzem nagy baj van velem.

Figyelt kérdés
A kislányom ma 6 napos. Pénteken hozhattuk haza. A kórházban minden szuperül ment. Az első éjszaka nehéz volt, de a többi már jó volt. Egész nap aludt mellettem, ha jöttek a látogatók akkor az ő kezükben aludt, meg evett szépen, 2-3 óránként. Pénteken haza hoztuk és minden megváltozott. Megetettem de nem aludt el mint a kórházban hanem keservesen sírt. Folyton cicin akart lenni. A nappalok borzalmasak. Olyan nincs hogy fenn van és akkor nézelődne vagy ellenne, ha fenn van sír. Gondoltunk arra is, hogy a pocakja fáj mert minden egyes tünet stimmel, ezért most az etetések előtt kap ilyen cseppeket, talán javul a helyzet. Éjszakákkal nincs gond,ugyan még mellettem alszik, de a nappalok nagyon nehezek. Folyamatosan gyomorgörcsöm van, alig eszek. Minden pillanatban attól félek hogy felébred és nem tudok majd mit tenni. Meg sok rossz gondolatom van, hogy jobb volt amikor csak ketten voltunk a párommal és hasonlók. Ezektől a gondolatoktól is nagyon félek. Az egész olyan nehéz. :( Ez mindenkinél így van? Jobb lesz majd? :(
2014. nov. 2. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok. Persze hogy jobblesz! ))

Kitartás.

2014. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az első 6 hét kemény lesz, de aztán egyre ügyesebb lesz, gyorsabban eszik, jobban el tud aludni, úgy a 6-8. hét tájékától rád mosolyog és minden meg fog változni. igyál citromfű teát, tejserkentő és mimdkettőtöket megnyugtatja. olvass utána mit tehetsz még hasfajjas ellen. néhány hét és megszépül az átvirrasztott éjszakák emléke, de addig vállald és viseld méltosággal hogy anya vagy. Szüksége van rád a babádnak.
2014. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Igen jobb lesz en ugyanigy voltam az elejen kinomban mar szoptatasi tanacsadohoz fordultam hogy segitsen biztos ehes azert sir annyit.Nagyon nagyon el voltam keseredve es ugy ereztem tönkre tettem az eletem az altal hogy szültem.Nem verlek at es mondom azt hogy most hogy 7 honapos minden tökeletes mert ugye most fogzik es ejjel orankent fent van de maga ez a szörnyü erzes hogy allandoan sir(en emlekszem annyira idegesitett hogy egesz nap csak sirtam)na ez elmulik.Mostmar sokat jatszik egyedül az ejszakazast pedig megszoktam es nappal nem vagyok mar hulla atallt a szervezetem.volt mar olyan idöszak is hogy kifejezetten elveztem a babazast amikor nem voltunk fenn egesz ejjel pedig ezt en el nem tudtam volna kepzelni az elejen.Az biztos hogy ha en tudtam volna hogy ez ilyen kemeny ketszer meggondoltam volna hogy gyereket vallalok.Kitartas hivj babysittert ha tudsz es pihenj amikor kicsit vigyaz a picire!!Jobb lesz!
2014. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne várd, hogy egy hat napos baba nézegelődjön...Majd belerázódtok! Etesd igény szerint, pár nap múlva kezdd el levegőztetni.
2014. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Természetes dolog hogy egy ilyen pici baba még nem nézelődik, nem csinál semmit, csak alszik és eszik. Amikor fenn van akkor csak az evés miatt, az első pár hét ilyen. Kis időre van szüksége mind kettőtöknek hogy hozzászokjatok az új helyzethez, a picinek a külvilágot kell megszoknia, neked pedig az új életformát. Ne aggódj, majd összeszoktok, kiismered majd minden rezdülését, előbb-utóbb már messziről tudni fogod mi a baja, miért sír, mit szeretne, kit kell tenned hogy megnyugtasd.

Viszont ha a rossz érzések nem múlnak, hatalmukba kerítenek akkor ne szégyellj segítséget kérni, nagyon sokan szenvednek szülés utáni depresszióban, de van segítség!

Kitartást Neked!:)

2014. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolj bele hogy 9 honapig a pocidban volt...most meg hirtelebn kibujt a nagyvilagba azt sem tudja hol van :) szeretgesd simogasd ringasd sokat az anyai szeretetre es a gyengédségre nagy szüksége van most ne aggodj nem fogod elrontani még nem tud hozzászokni a kézben léthez!biztosnágot nyujtasz neki talán nem fog annyit sirni nappal :) legalábbis nálam bevált!
2014. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt akár én is írhattam volna annak idején. Nálunk is hasfájás volt. Két hónapos koráig tartott, onnantól minden sokkal sokkal jobb lett. Úgy próbálok neked tanácsot adni, amit a mostani eszemmel gondolok, hogy mit kellett volna csinálnom. Amúgy jelenleg 2 éves a kisfiunk. Szóval én babakocsiztam is meg hordoztam is. De szerintem nem mentünk eleget. Szóval például ha magamra kötöttem és elmentem vele sétálni akkor mindig valahogy megnyugodott. Lehet, hogy jobb volt ez a pozíció a pocakjának. Szóval én asszem úgy vészelném át, hogy állandóan mennék vele. Kisétálnék a világból. Meg babakocsiban is jókat aludt. Sajnos nekünk a cseppek sem segítettek, csak az idő. Arra emlékszem, hogy azt hittem sosem fog elmúlni, biztos majd hónapokig tart, mert lehet ilyen rémtörténeteket olvasni. Erre ne gondolj, hidd el minden jobb lesz, játssz a túlélésért erre az időszakra és higgy benne, hogy később minden sokkal könnyebb lesz! Mi például utána már a fogzást és minden egyebet is egész könnyedén vettünk.
2014. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az első három hónapot nem véletlenül hívják negyedik trimeszternek... Barmi nehéz persze, de még alig van ébren. Később tényleg elkezd differenciáltabban sírni, a süket is meghallja, mit szeretne, nemhogy az édesanyja (ezt egyébként én sem tudtam elképzelni), de van nem tetszik a rendszer sírás is, amivel akárhány hetes/hónapos, nem tudsz mit kezdeni. Ráadásul vannak olyan babák - így az enyém is -, akik sírással altatják magukat. Néha nekem is átsuhan az agyamon, hogy most apával borozgatnánk, most egy finom ebéd után ledőlnék egy órára, ha nem lenne, hogy megnéznék valamilyen műsort, aztán el is szégyellem magam, mert annyira akartuk és vártuk! Hát most itt van, és sokkal több öröm van benne, mint amennyi nehézség vele, pedig az is akad (3 hónapos, nappal max. 2x20 percet alszik, éjjel 2-3x kel, nincs két egyforma napunk, hogy mást ne mondjak...)
2014. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az első pár nap a kórházban átverés, mindenki babája más odabent, mert még a szülés miatti sokkot heverik ki. El vannak pilledve, fáradtak. Körülbelül mire hazaviszed kezdődik a az amit leírtál, ráadásul 3 napig kórházban volt, aztán viszed egy új helyre. A kórházban nyugodtabb is voltál, hisz volt segítség és ő is érezte, hogy aki hozzányúl azonnal tudja mit csináljon. Az ápoló egy pillanat alatt megnyugtatta, azonnal tudta mi baja, nyilván tapasztaltabb, mint mi kezdő anyák. Nekem ez a minden éjszakai sírás, meg kétség akkor múlt el, amikor végre lett egy kis rutin. 5 hét környékén. Meg azt is el kell fogadnod, hogy a babád így beszél hozzád. Nem feltétlenül a kínok kínját éli meg azért mert sír, lehet, hogy csak azt akarja kifejezni, hogy hajszál tekeredett a lábujjára, vagy felgyűrődött a zokni... Én az elején végigmentem a sorrenden így:

lehet-e éhes

fázik/melege van

fáj valamije (azt olvastam, hogy a baba remekül kifejezi a fájdalmat, tehát amikor fáj, azt tudod, hogy fájdalom miatt sír, nekünk hasfájós és nagyon látszik ha az áll a sírás hátterében)

mikor aludt utoljára, álmos-e

ha egyik sem, akkor levetkőztettem, hogy nem a ruha zavarja, vagy valami valahol nyomja

végigsimogattam mindenét, hogy esetleg észrevegyem, ha valahol jelez, jobban sír, vagy abbahagyja.

Ha semmi nem jött be, akkor egyszerűen csak addig szorítottam magamhoz, meg sétáltam vele, amíg meg nem nyugodott, kendőben magamra kötöttem, ezt azonnal elfogadta és imádta, az elején éjjel-nappal abban volt.

Rengeteget énekeltem, mert ez segített nála.

+ ami nagyon nagyon fontos, hogy próbálj ne kétségbe esni. A te félelmedet, idegességedet ő is érzi és ha a biztonságot jelentő személy is szorong, akkor neki nagyon félelmetes ez az új hely.

2014. nov. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Aterzem a helyzeted,en mar tul vagyok rajta szerencsere,8honapos a kisfiam.de az elso egy honap brutalis volt.aztan szep lassan osszecsiszolodtunk.ket hetet volt itthon a parom,harmadik het hetfojen konyorogtem neki h ne menjen meg dolgozni.dehat muszaj volt.napkozben hazaugrott hozott ebedet es igyekezett haza.raadasul nekunk az elejen a szoptatas sem ment.1hetesen kezdodott a pokolihasfajas,ez nalunk 10 hetig tartott.egyel,igyal mert attol is lehetsz feszult..mondom en aki szinte mar csak vizen eltem....aaaa pokoli ez az idoszak.de biztasson h nem vagy egyedul a helyzettel,es hogy csak par hetig tart.ket honaposan mar tok jofejek.hosszunak tunik ez a 8 het de hidd el,elrepul.kitartast neked!a kisfiam imadta a babahintat,nektek van?jo, egy hetesen meg tojt ra.
2014. nov. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!