Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsam a kisfiam...

Hogy alakítsam a kisfiam napját hogy jó legyen a vége?

Figyelt kérdés
az a "bajom" hogy fürdés előtt annyira elalszik hogy nincs szivem felkelteni, de muszáj hogy fürdessem, meg hogy ne keljen fel hajnali 5-6körül. azaz kb du. 5-6 között eszik, elalszik kb fél 7kor, nem is lenne baj ha úgy aludna mint napközben hogy max 1-1.5 órát de egyszer nem keltettem és 11körül kelt. 8körül fürdetek. mit csináljak hogy ne aludjon ennyit?
2014. nov. 2. 22:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
jah és 2,5 hónapos a kicsi
2014. nov. 2. 22:38
 2/15 anonim ***** válasza:
mennyi idős a kisfiad?
2014. nov. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2014. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2,5 hónapos
2014. nov. 2. 22:44
 5/15 anonim ***** válasza:

Na, egyre gondoltunk! :) Próbáld kicsit a vacsit tolni és hamarabb fürdetni. Szerintem a 8 óra későn van. Én mindkét fiamnál úgy szoktam meg, hogy 7 körül fürdés, utána alvás. A babád evés közben elalszik? Nekem szopi közben mindig bealudtak, így én nem tudtam ébren tartani őket. 5 körül etettem, 7 körül fürdés, így utána egyből aludtak. Ha nagyon nyűgösek voltak, akkor kicsit hamarabb fürdettem, de ha valami miatt előbb elaludtak, én nem ébresztettem fel fürdeni. Ha néha kimarad a fürdés, nem dől össze a világ! :)

Szóval én a te helyedben inkább a babához igazodnék és úgy fürdetném, hogy neki jó legyen. Nem rögtön evés után, mivel tele pocakkal bukhat, hanem min. fél órával, 1 órával utána.

2014. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

hát. én fürdés után etetek. így csinálom az elejétől fogva, a fürdővizben kipancsolja magát ellazul, masszírozom utána vacsi és alvás. nem igazán alszik el kaja közben, max büfizés közben fel kel.

eddig 7körül volt a fürdés, de hogy később feküdjön, és remélhetőleg tovább aludjon próbáltam kitolni a fürdést, de igaz az éjszakai alvása így sem, hogy egy órával később fürdetek, lett jobb, 2x kel.de régen is a már fél7körül kicsit nyűgös volt. nem lenne korai a fél 7kor fürdeni? vagy lehet kicsit felkelne tőle, azt kis játék azt vacsi és alvás? lehet kipróbálom ezt a verziót.

2014. nov. 2. 23:03
 7/15 A kérdező kommentje:
amúgy nem az a bajom hogy nem fürdetek, mert tényleg semmi nem történik ha nem fürdetem egyszer egyszer, hanem a reggeli ébredés amikor már kaja után nem alszik vissza most olyan 7-9óra körül van. amikor nem keltettem fürdeni akkor 5-6körül kelt, és kb 8körül aludt vissza picit. tehát hamar kialussza magát.
2014. nov. 2. 23:06
 8/15 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Ez még bőven a próbálgatás időszaka, mivel minden gyerek más és mindenkinek más a napirendje is. A kicsidnek is még gondolom kialakulóban van. Hogy néz ki a napotok? Mert lehet, hogy mimdenhol csúsztatni kell picit, hogy neked jó legyen, de amúgy mindig célszerű inkább a babát figyelni. Lehet, hogy ő korán kelő típus. A fürdés szerintem 6 órától már nem korai, a lényeg, hogy ne legyen közvetlen evés után és ne legyen még nagyon álmos sem. Evés után bukhat, ha álmos, akkor meg nyűgös és oda a pancsi varázsa. Ha fürdés után még nem igényli a kaját, akkor lehet vele kicsit játszani, ezzel tudod az időt húzni. Az én gyerekeim este 8 körül aludtak el babaként, de reggel, hajnalban felkeltek enni. Ilyenkor szopiztak és vissza is aludtak közben. Nem kapcsoltam villanyt, ha meghallottam, hogy sírnak, magam mellé fektettem őket, cici a szájukba és aludtunk tovább. Mai napig (6 és 2 évesek) reggel 6-7 körül fent vannak. Az első babám még néhány hónaposan 9 körül kelt, de ahogy nőtt, úgy ébredt egyre korábban. Nekem is jó lett volna, ha aludhattam volna 9-ig mint régen, de ő így "időzítette" magát, én meg lassan hozzászoktam. :) Nekünk fontosabb volt, hogy este 8-kor már aludjanak, mert a férjemmel csak ilyenkor tudtunk beszélgetni, filmet nézni, stb., hajnalban ment dolgozni. Szóval nekünk a koránkelés jutott. Ismerősömnél fent voltak a gyerkőcök 9-10 óráig, és ők így reggel 9-10 körül ébredtek. Tehát neked kell tudnod, hogy inkább este legyen még ébren a babád, vagy reggel korán keljen. Az sajna igen ritka, hogy hamar alszik és reggel sokáig. :) Ha hajnalban/kora reggel ébred, olyankor kapcsolsz villanyt, beszélsz hozzá, tisztába teszed? Talán azért nem alszik egyből vissza, mert sokat "szöszmötölsz" vele. Meg persze bármit változtatsz a napirenden, mindig várj néhány napot, mert nem biztos, hogy egyből látszik a változás, idő kell, mire megszokik egy új rendszert.

2014. nov. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ilyenkor még többször igényelnek enni

az én babám evett 19 körül, utána 22 körül és 3-ig aludt kb, akkor megint kaja utána 6-kor és így tovább.

utána elhagyta a 22 órásit!


mai napig(5 hós) ez megy, hogy 19 után vacsizik(nálunk hol fürdés előtt, hol utána, attól függ mikor evett előtte)


szóval pont amikor kérdező a babád elalszik, mi akkor vacsizunk és utána 3-4 körül van a következő

2014. nov. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok

szóval ha 5-6 körül vacsizik, 2,5 hósan totál természetes, hogy 11 -kor már éhes, normál esetben már 10-kor ennie kellene

ők még nem napi 5ször esznek! és arra akarsz átállni.

durván 1-4 hét és magától elfogja hagyni a késői étkezést és át fogja aludni

2014. nov. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!