Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok az okok, amik miatt...

Mik azok az okok, amik miatt egy no nehezen eli meg az anyasagot tapasztalataid szerint?

Figyelt kérdés
Milyen lehetseges okokkal talalkoztal? Sajat vagy ismerosi peldakra lennek kivancsi.
2014. nov. 2. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azért, mert egyedül maradtam.

Így baromi nehéz, ha előre tudom, sohasem vállalom.

2014. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Kialvatlanság, fáradság, egyedüllét, bezártság.

De nálam ez csak az első évre (és főleg az elejére) volt jellemző.

2014. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos konkrét példát nem tudok, de biztos, hogy nehéz akkor, ha valaki nem tervezte az anyaságot; ha még nem készült fel rá, nem nőtt fel teljesen; ha a párja/férje nem ad elég biztonságérzetet, támogatást, megértést, segítséget; és talán akkor is, ha a saját édesanyjával nem jó, vagy egyáltalán nincs kapcsolata és esetleg ezt pótolni se tudta/tudja pl. egy barátnő vagy rokon személyében. Ahogy a barátnőimen (és magamon) láttam, a terhesség felkészít az anyaságra valamilyen szinten. De nem biztos, hogy mindenkit.
2014. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem még csak 2.5 hónapos a kisfiam. az eleje nagyon rossz volt, nem bírtam egyedül maradni a picivel, sírtam is sokszor, olyan egyedül, bezártnak éreztem magam. azt muszáj volt felnőni a feladathoz, a férjemnek mennie kellett dolgozni. szerencsére az első nap után kettesbe a fiammal, valahogy erőt adott. nem éreztem utána már azt amit előtte. de jött helyette a férjem gondolkodása. az érzés hogy az hogy megszületett a kisfiúnk az "csak" nekem jelent változást, mint anyának. ő ugyan úgy pihen, játszik, tvzik...stb. meg tiporja az önbizalmam, mint nő, mint anya. nem könnyű ennyi szerepben helytállni, főleg ha az ember párja olyan piszkosul és kegyetlenül őszinte mint az én férjem. meg sok mindenben eltér a felfogásunk, de ezt már előtte tudtam, tehát nem ért váratlanul. de ilyenkor talán több megértés, szeretet, kényeztetés...stb.
2014. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az nehezíti, hogy én magam is még fiatal vagyok, hogy nem akartam szexet, gyereket, de mindkettôt megkaptam kérés nélkül, feldolgozni az egészet nem tudtam és gyerekként gyerekem lett. Szeretem ôt, de 18-19 évesen meg teljesen magamra lettem utalva, nincs senki, akivel akár csak egy jót beszélhetnék... 19 Éves vagyok, a lányom 5 ... Ez az egész szerintem nehezíti. plusz sosem érzem magam elég jónak. Hiába fõzök finom ebédet, hiába van minden este estimese, hiába játszunk, hiába van tiszta ruhája, hiába nem lett egy elkényeztett kis királylány, de nem is 'kannibál' .... de szerintem sokminden nehezítheti ezt az anyaság dolgot... :)
2014. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Talán az elvárások, nem csak mások felől, hanem magad felől is.

Igazából tapasztalat nélkül beszélek, csak érdekes kérdésnek tartottam, és szerintem van abban valami, amit írtam nem?

Pl. ELVÁRÁS, hogy szoptass.

ELVÁRÁS, hogy tuti csaj legyél szinte azonnal a szülés után.

ELVÁRÁS, hogy a gyerek mindent a nagykönyv szerint csináljon.

2014. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem csak és kizárólag anyagi gondjaim vannak

(párom elhagyott,nem fizet, segítségem, munkám nincs)


ez kihat a lélekre is. frusztráltság, rossz kedv, önbizalomhiány, nevetésre képtelenség, jövőkép is csak aggódás, félelem.

2014. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5-ös!

Szíven ütött a kommented. Hogy érted, hogy nem akartál szexet? Megerőszakoltak? Nem akarok tolakodó lenni, talán itt, arctalanul kiírhatod magadból.

2014. nov. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Elváràs rengeteg van es igen mi magunk is szeretnénk neki megfelelni!a terhesség valamilyen szinten felkeszít az anyasàgra bár en még csak most fogok szülni nemtudhatom mit hoz ki belőlem az elején nehéz lesz de megteszek minden tőlem telhetőt és lesz segítségem is!!amit én most tudok szerintem a terhesség alatt is előjönnek az emberből negatív érzések még ugy is,h szerettük volna a babat..meg tudom csinálni?egészséges lesz a baba?tudok szoptatni?jo lesz a szexuàlis életünk?es a sok hülye gondolat amióta babàt várok féltékenység,az emberek mit gondolhatnak rólam(előtte sosem érdekelt) talán a hormonok,talán. Test változàsa,talán maga a baba érkezésének gondolata és ,h megvàltozik az életem,ki tudja mit hoz a jövő? Imàdom a férjem és ő is de aggodalmaim így is akadnak persze nem minden nap :))
2014. nov. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem erôszak volt, inkább ez volt az, amit a 'jussának' tartott a törôdésért. 13 ëvesen viszont általában az ember lánya nem szexet, terhességet és kisbabát akar. :) De jó vagyok szõnyegalásöprésbôl, így 6 év után már nem zavarja a mindennapjaimat, hogy elcseszett vagyok meg az életem is elcseszett! Olyan...fura lenne normálisnak lenni... elképzelhetetlen.
2014. nov. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!