Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó így ez a napirend 12 hetes...

Jó így ez a napirend 12 hetes babának?

Figyelt kérdés

8-kor ébred, aztán reggeli

8-9-ig játék

9-kor séta, közben elalszik

10-kor kis adag tápszer, hogy kihúzza délig (sajnos tápszeres)

délben nagyobb mennyiség (ebéd)

aztán játék elálmosodásig

kb 1-kor alvás 3-ig

3 kor evés, aztán játék egyedül (játszószőnyegen elvan 1-2 órát, majd felveszem és kb 1 óra kézbenlét éneklés, vagy kendő és porszívózunk, pakolunk

6-kor újra evés, utána séta és alvás kb 7-fél 8-ig

8-kor fürdés, játék, majd...

...9-kor evés, 1 óra éneklés, altatósabb szórakoztatás

10-kor alvás.

Még nem jön össze mindenhol, itt-ott megcsúszunk, de ezt próbálom erőltetni. Elvárhatom, hogy kb. egy hónap alatt szépen rászokjon, ha mindig e szerint altatom, sétáltatom, etetem?


2014. nov. 3. 09:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy a napirendnek már ki kellett volna alakulni? Nálunk csak most körvonalazódtak ezek az időpontok, magától nagyjából így alszik, eszik. 8 kor szeret fürdeni, mert kicsit felpörög a vízben, utána rögtön nem tudom altatni.
2014. nov. 3. 09:46
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van, de a 10-kor alvást későinek találom. Én ennyi idősen 7-kor fürdettem és 8-kor már aludt.
2014. nov. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, valóban elég késői, bár az óraállítás előtt 11 körül tudtam csak lenyomni. Próbálom 10 percenként minden napon lopni az időt, hogy előrébb kerüljön az alvás. A fürdést nem nagyon tudom mozgatni, mert apás fürdés van és Ő úgy ér haza, hogy hamarabb nem megy. Ha utána mennék sétálni elálmosodna, de fürdés után már nem viszem ki, mert megfázik.
2014. nov. 3. 09:59
 4/12 anonim ***** válasza:

a napirend 7-8 hósan fog nagyjából beállni, van akinek még később. ritka hogy ennyi idősen kész a napirend, főleg mert biztosan mgefigyelted, hogy bizonyos dolgain hetente változtat. nem az a fontos tehát hogy minden percre pontosan történjen, hanem hogy mi után mi következik...fürdés...azután játék, stb...

ebben még sok minden fog változtatni. egyébként a napi rended jó, hiszen az éjszakát már átalussza, szerintem teljesen rendben van, de majd még lehet hogy ez-az változni fog, rugalmasan kell kezelni.

2014. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ja és az én babám fél 9-kor fürdik mert apa addigra ér haza, utána már nem szabad játszania mert túlpörög, helyette cicizik fél órát, utána altatom ölben és 22.00 körül rakom ágyba. nekem ez nagyon bevált, akár késő akár nem, mert már 8 hetes kora óta átalussza így az éjszakát, nem kel fel éjfélkor hogy éhes, meg hajnalban sem.az a baj a 8 órási lefekvéssel, hogy utána kelhetsz fel éjfélkor etetni, ráadásul a szervezete megszokja hogy megébred, és sokan ezért etetnek kétszer is éjjel.

ha tápszeres a babád, akkor ráadásul remekül tudod irányítani mennyit egyen, az enyém anyatejes, de így is a későbbi lefekvés vált be.

2014. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én soha nem erőltettem napirendet a gyerekre. Beállt magától fél éves kora után. Addig igyekeztem lazítani és sodródni az árral, evett, ha éhes volt, aludt, ha álmos volt. Sokszor nem lehetett kiszámítani, de simán megoldottuk. Felesleges volt erőltetni bármit is. Mára egy éves, előre tudom, mikor-mit fog tenni. Úgy, ahogy neki jólesik, és hiba nincs, teljesen alkalmazkodott hozzánk is. Szerintem ne akard te rászoktatni valamire, hagyd, hogy benne alakuljon ki!
2014. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az en babam is 12hetes, de a kozelebe nincs a pontos napirendnek, de az,eroltetes dolgot nem is ertem. Te felkelted 8-kor?? Az enyem egyik nap 6-kor, masik nap 8-kor kel, en soha nem keltenem fel ha vegre alszik. Este 11kor alszik el es igy kb 7 ig alszik megszakitas nelkul, o igy alakitja. De az eves sincs.orahoz igazitva, nem vagyok nagy hive h hagyom meg 20percet sirni, mert akkor lesz del.. szerintem eroltetni meg nagyon nem kene nala!!
2014. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételeket. Soha nem ébresztem, csak az evést, alvást tologatom, amennyire hagyja. Sosem addig, hogy sírjon. Természetesen, ha 7:55-kor éhes, akkor adok enni. Nagyjából a leírtak szerint van ébren. Ezen belül próbálok sakkozni, hogy jó legyen. Ezek szerint ráérünk még. Csak a védőnő azt mondta, hogy mostanra már be kellett volna állni egy napirendnek.
2014. nov. 3. 11:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Jah, hát a védőnő nekünk is mondott minden vicket-vackot. Kb. 2-3 hónap alatt rájöttem, hogy feleslegesen figyelek. Nem olyan ember, akinek adok a véleményére. Letudjuk a kötelező köröket és annyi. A szívedre hallgass és a gyereked jelzéseire, ne a védőnőre! Ő csak egy külsős ember, nem ismer sem téged, sem a picit!
2014. nov. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom napirenddel született gyakorlatilag. Nagyon-nagyon beteg voltam szülés után 2-3 hétig, otthon infúzióztam magam, alig voltam magamnál, és abszolút nem állítgattam semmit, nem keltettem, nem altatgattam: ébredt, amikor akart, feküdt, amikor elálmosodott. 4 hetes korától fix volt a napirendje, kb. 3 havonta elhagyott belőle egy alvást, de azt is egyik napról a másikra, 13 hónaposan beállt a déli 3 óra alvás, és ez azóta is így van, mindjárt 3 éves. Mindig óramű szerint lett éhes, mindig ugyanakkor dőlt ki, még nyűglődni is ugyanakkor nyűglődött. Ő amúgy születésétől kilenckor feküdt, nekünk jó volt így, nyolckor fürdött, utána kis játék, evés, és alvás. 4 hetes korától minden éjjelt átaludt, 26 hónapos koráig önállóan is aludt el, azóta simogatni kell a hátát 5 percig, de ennyi.


Ezért a világon semmit nem tettünk, abszolút abban hittünk mindig is, hogy ő alakítson mindent a napjainkban, hiszen más dolgom sincs, mint vele lenni. Tehát van olyan baba, aki beáll hamar az ilyesmire.

2014. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!