Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti gyereketek milyen testalk...

A ti gyereketek milyen testalkatú? Ezt azért kérdezem mert mi vékony testalkatúak vagyunk és akkor valószínű a gyerekünk is vékonyka lesz?

Figyelt kérdés
A nagyszülők viszont mind vastagabb testalkatúak tőlünk. Nem kövérek viszont nem is egy vékony ropi emberek. Nálatok milyen vonalak vannak és milyen lett a gyerek. Nyilván ahogy nő a gyerkőc úgy változik a teste de azért már 6-8-10 éves korában látszik hogy milyen testalkatú lesz.
2014. nov. 3. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Apa nálunk kifejezetten sovány, alig 70kg és 180 centi, én sem vagyok kövér, de sovány sem azért, 170 centi és kb. 65kg. A gyerek kerek, hurkás, mosolygós, kifejezetten husis :) nem tudom, kire ütött :) Amúgy a férjem is duci baba volt, 4kiló felett született és sokáig hurkás volt, aztán most meg küzd, hogy hízni tudjon.
2014. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöméknél a szülők, de még a nagyszülők is vékony vagy àtlagos testalkatúak, de mindkét gyerekük egész életében nagydarab volt. Màr harmincasok a gyerekeik. Nem csak túlsúlyosak, hanem olyan drabálisok. Nem egy ilyen családot ismerek.
2014. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindketten vékonyak vagyunk (férjem 187 cm 75 kg, én 170 cm 55 kg), gyerekeink is vékonyak, az egyik kifejezetten sovány, emiatt még vizsgálatra is küldtek... persze nincs semmi baja. Én hat évesen 1 méter voltam és 16 kg :)
2014. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi most olyan normál kategóriába tartozunk a férjemmel, de gyerekkorunkban mindketten nagyon vékonyak voltunk. Engem 6.5 évesen alig akartak engedni suliba, mert csak 16 kg voltam (a magasságom megvolt, csak nagyon vékony voltam). Lányunk ezt örökölte, nagyon vékonyka. De ki tudja mi lesz később. Felnőtt koromra nem maradtam én sem nádszál vékony. Én kb. 10-12 éves koromig voltam nagyon vékony.
2014. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkodok. Hogy mi az örökletes, mi az életmód, táplálkozás függvénye.

Én nagyon vékony vagyok, a rokonságom sem hízós fajta. Kicsi, alacsony.

A férjem magas, nagydarab. Szülei, testvérei nagydarabok.

Én 4 kg-os gyerekeket szültem, csecsemőként jó húsban voltak, aztán ahogy nyúltak, vékonyodtak, mind a 3 magas vékony gyerek. De a nagyfiam rengeteget eszik, sportol és vékony, a középső szintén sportos de keveset eszik, válogatós, és ő is ugyanolyan vékony. A legnagyobb fiam most 13 éves, már magasabb mint én, de jól néz ki, olyan formásan vékony, izmos, míg a középső soványka. A férjem azt mondja, ő olyan volt gyereknek, mint a nagyfiam, és most felnőttként ő is nagydarab mint az anyja meg az apja, nem kövér, de küszködik a pocakosodással.

Én olyan voltam gyereknek, mint a kislányom, ő 4 éves és már most látszanak rajta a nőies formák, csípő kerek, de formás, vékony.

A középső fiam meg lehet hogy olyan lesz mint a sógorom, a férjem bátyja, nagyon magas és nagyon vékony, ő az egyetlen a családjukban, akire nem ragadnak a kilók.

Szóval a testalkatot biztos, hogy örököljük innen-onnan.

Ha ti vékonyak vagytok, akkor nincs mit aggódni, ha a táplálkozási szokások is helyesek, meg a mozgásos életmódra is neveljük őket.

2014. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A férjem ropi :), a mi családunk átlagos, szóval nem is extra vékony de nem is duci, én masszív vagyok, szóval nem kövér de szélesebb az átlagnál. A gyerekeink ducik, vagyis formásak, husisak, de szerintem ki fogják nőni.
2014. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A férjem és én dundik és magasak vagyunk. Mind a kettőnk családjában csak mi vagyunk ilyenek, illetve a mi nagyszüleink. Az első szülött gyermekünk ezt örökölte, a második viszont pici és vékony. A nagyobbik 4 éves 122-128-as ruhákat hord. A kicsi viszont 2 éves lesz és még csak most érte el a 80as méretet. A nagy fiú, a kicsi lány. :)
2014. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hat ez nem igaz hogy annyi idosen mar latszik. Babakent en husos voltam, majd kisgyerekkent kover, sokat is csufoltak. Ehhez kepest felnottkent vekony vagyok (165 cm es 45 kg). Az elso lanyom babakent is vekony meg kisgyerekkent is az, bar exferjem is inkabb vekonyabb testalkatu. A masodik lanyom mostani hazassagombol viszont az apjara utott, o husis es nagy baba. Ferjem is magas es nagydarab. De ettol kesobb mindket lanyom valtozhat az ellenkezo iranyba.
2014. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!