Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyermekének 1 éves kora után változott meg a szemszíne? Nem árnyalatra, hanem teljes színváltozásra gondolok.

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Elméletben lehetséges, sok emlősnek világos kék a szeme születéskor, később megváltozhat.

Embereknél van olyan, hogy folyamatosan két szín között váltakozik életük során. :)

Cicáknál gyakori, hogy kék szemmel születnek de később sárga vagy zöld szemük lesz.

2014. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A babaàk nagy rèsze kèk szemmel születik, elmèletileg 6hónaposkorra kialakul a vègleges szín, de mindig vannak kivètelek :-)

Nagyon nagyon ritka az higy 1 èves kor utàn vàltozzon.

2014. nov. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm első a cicákról szóló információt, de nekem embergyermekem van :))


Én is úgy hallottam, hogy ez ritka, ennek ellenére a 15 hónapos lányom eddigi kék szemében pár hete barnás csíkok jelentek meg, és egyre több van belőle... ebből gondoltam, hogy lehet be fog barnulni teljesen a szeme ... ?

2014. nov. 3. 12:32
 4/7 anonim ***** válasza:
A lànyomnak 1 évesen rikítókék szeme volt, 2 éves korára bezöldült.
2014. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez történt. 1 évesen még kék szeme volt, 3-4 hónapja vettem észre a szemében barna csíkokat, most 20 hós, és már majdnem teljese barna a szeme. Picit még szürkés, de még mindig változik neki, hétről hétre.
2014. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A keresztlanyomnak 1 evesen meg kek szeme volt, a fenykepeken vakit, de mar csak ott :) majdnem fekete szeme lett, annyira sotetbarna. A barati tarsasagban tobb fiunak is kesobb barnult be es van olyan kislany, akinek szinten 1 eves kora utan valtozott a szemszine, neki nem barna lett, hanem nagyon kulonleges, kivul barna, belul kekesszurke, kozepen sarga, hasonlot sem lattam meg.

Egyebkent nagyon nem igaz, hogy feleves korig valtozik csak az ember szemszine (szemeszek a szuleim).

2014. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem első gyerekemnek az újszülött szürke szeme 10naposan már gyönyörű sötétbarna volt.

A másodiknak az újszülött szürkéskék szeme kiszürkült és világosszürke volt neki másfél éves koráig. Utána kezdett zöldülni-barnulni végül két éves korára lett neki barna szeme, de nem olyan szép sötétbarna mint a tesójának, hanem világosabb.

A harmadik kék szeme már 2,5éve kék, pedig nagyon sokáig vártam, hogy majd ő is elkezd barnulni, de talán ő kék marad.

2014. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!