Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen "büntit" alkalmaztok...

Ti milyen "büntit" alkalmaztok 23 hónapos kisfiúnak? Pl: bevigyem a szobájába?

Figyelt kérdés
Nálunk korábban be kellett ülni a járókába(másra már rég nem használtuk..), de már szétszedtük..
2014. nov. 3. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nálunk volt egy olyan része a lakásnak, ami "büntihely" volt. Odavittem, és ott kellett maradnia.

A szobája a jó kis játékaival nem lett volna jó büntetésnek. :)

Persze volt, hogy nem maradt ott, de mindig visszavittem. Nem adta fel, de én sem. :)

Szerencsére ez egy elég rövid időszak volt, és nem rosszalkodott olyan sokat és nagyon.

2014. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó ötlet! Mondjuk egy büntisarok a nappaliban?
2014. nov. 3. 14:02
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért kell büntetni?
2014. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én pl. azért tettem a büntit idézőjelbe, mert ez inkább nevelési célzattal történt, nem kifejezett büntetésként.

Amúgy kedves második, te mit csináltál, amikor mondjuk valami kifejezetten rosszat csinált a gyereked?

Érdekelne mindenféle megoldás.

2014. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Èn azt az elvet vallom, hogy a büntetésnek össze kell függeni a bünnel.

Vagy is nálunk is van egy pihenö lépcsö, ahova akkor kell menniük, ha nagyon elszáll velük a ló. Vagy is már nincs is igazán egy rosszaag, csak kostolgat engem.

Egyébként a konzekvecia elvét vallom, vagy is ha ledobja az újságokat, akkor a büntetés, hogy felszedetem vele. Ha nem akarja akkor addig nincsen játék, nicnsen tv, nincsen semmi és ott állok mellette míg fel nem veszi.

Ha az újság ledobás már sokadik rosszaság teteje és kiborulok, lehet elöbb megy a pihenö lépcsöre, de aztán mikor már megnyugodott össze szedi az újságokat...

2014. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Földhöz vágja a tányért, poharat, széttépi a könyveit, rángatja a konnektort, stb.
2014. nov. 3. 14:10
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sosem büntettem meg,mert kifejezetten jó gyerek. De néha rosszat csinál és akkor mondom h ez csunya dolog volt és magától beáll a sarokba, de néha ő maga mondja h rossz volt;van hogy csak ugy beáll a sarokba:):):)
2014. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, te szerencsés vagy.. a kisfiamat sajnos semmi nem köti le, önállóan nem játszik, mindig pakolna valamit. Sajnos máshol is ezt csinálja, alig lehet valahova elmenni vele, mindig a nyomában kell lenni, mert magára is veszélyes dolgokhoz is odakap. Szellemileg totál rendben van, mondatokban beszél, mondókázik, stb..
2014. nov. 3. 14:20
 9/14 anonim ***** válasza:
A fiam 2,5 éves lesz, nem kifejezetten rossz gyerek, de a határokat erősen próbálgatja. Mikor már huszadjára sem csinálja, amit kérek, esetleg eszébe jut, hogy rám üssön vagy a kutyára mérgében, akkor jön a büntiszék.
2014. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"Földhöz vágja a tányért, poharat, széttépi a könyveit, rángatja a konnektort"


Szakember. Ezen büntetés nem segít. A büntetésnek csak akkor van bármi értelme, ha a gyerek látja az összefüggést a bűn és a büntetés között. Bár szerintem a hiszti büntetése nem célravezető, mert a hiszti mindig már következmény, nem ok. Hiszti esetén nálunk "duzzogósarok" volt, ahova addig kellett visszavonulnia, amíg lehiggadt. Utána lehetett megbeszélni azt, ami a hisztit kiváltotta.

2014. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!