Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges bébiétel vagy otthon...

Üveges bébiétel vagy otthon készített kaja? -melyiket adod a babádnak?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Én hippeseket vettem, ha nem volt időm főzni, vagy úton voltunk akkor azt kapta. De 10hónapos kora óta nem hajlandó megenni, most lesz egy éves, így marad az amit főzők neki. Külön készítem az ételeit, bio alapanyagokból. Ha tudsz jó minőségű zöldséget, gyümölcsöt venni akkor a házi kosztra szavazok. Én agyon vegyszerezett répát, almát nem adnék még ilyen pici gyereknek. Sokan azt mondják, hogy az oviban úgyis azt kapja ezért felesleges a bio. Én azt mondom, hogy amíg lehet addig távol tartom attól a sok szeméttől amit pl a tescóban árulnak, de ez igaz a piacokra is, mivel az árusok nagy része is ugyan attól a beszállítóktól vásárol. Van akinek a cukor a legnagyobb ellensége, nekem a különböző vegyszerek, antibiotikumos húsok azok....
2014. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első pillanattól én főzök neki. Üvegesből csak halasat kapott, meg desszerteket leginkább hogy változatosabb legyen a gyümölcsbevitel. Már elmúlt egy éves, és azt eszi amit mi. Sosem válogatott, mindent megeszik...és rengeteget! :) Szerencsém van vele!
2014. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőt, kb 50-50 százalékban.
2014. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap főzök neki
2014. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Még sose adtam neki bolti kaját. Úgy tervezem, hogy ha a halhoz elérünk, abból üvegeset fogok venni. Én szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy apukámnak van konyhakertje, így frissen szedek a kertből szinte mindent. Nekem tavaszi a kislányom, ezért nyáron rengeteg gyümölcsöt lefagyasztottam neki, hogyha elkezdem a hozzátáplálást ősszel és télen változatos ételeket tudjak neki adni.
2014. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon voltam főztem, de ha mentünk valahová, akkor üvegeset vittünk. Mindkettőt megette, tulajdonképpen bármit megevett...

Szerintem jó a házi koszt, de nem kell aggódni, ha szóba kerül a bolti bébiétel.

2014. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ha tehetem, akkor én főzök neki, ha rohanósabb nap van, vagy valami közbejön akkor üvegeset, általában Univer-t.
2014. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kicsi volt, én üvegeset adtam neki, mert nem kellett azon agyalnom, hogy mindent megkap-e, változatos-e, jó alapanyagokból van-e, megfelelően fűszerezem-e. Egyébként nem is ette meg a főzöttet, próbáltam párszor. Egyéves kora körül magától változott, utána a bébiételt nem igazán ette már, és átszokott az általunk főzöttre.

Nem válogatós azóta sem.

2014. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Első babánál én főztem, rendeltem neten a biozöldséget, -gyümölcsöt -a húst nem,mert iszonyat ára van. Nagyon ritkán kapott üveges kaját (egyébként csak kis százaléka bio a felhozatalnak).

Hamar jött a második baba (nincs egy év köztük), örültem, ha időben volt étel a szájukban. Próbáltam odafigyelni a jó minőségű ételre, de aki már volt "ekkora fordulatszámú" tempóban tudja, hogy ezer más dolog is van.

A lényeg, hogy a második babánál (egy éves) ekcéma lépett fel, de szerencsére úgy tűnik múlóban van (ez is sok egyébtől lehet -mosószer, nedvesség...).

2014. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőt. Van, amikor főtt krumplihoz, rizshez, zöldséghez teszem a felét az üveges bébiételnek, vagy gyümölcsöset a joghurthoz, túróhoz. Csak az üvegesből nekünk egy kevés, de mentőövnek úgy is szokott kapni.
2014. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!