Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaolaj, fürdetés, szoptatás?

Babaolaj, fürdetés, szoptatás?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a kislányom. Még pár apróságot kell megvennem, kicsit tanácstalan vagyok a következőkben:

- babaolajat kell vennem? ha igen milyet és hol? mikor kell kennem vele a babát?

- fürdetéskor mit kell tennem a vízbe? vagy csak sima vízzel kell fürdetni?

- minden szoptatás előtt meg kell mosni a mellem? és hogy szoptattok? egy szoptatás alkalmával egy cicit kell kiszívnia? utána le kell majd fejnem a másikat? vagy meg kell hagynom a benne lévő tejet a következő szopira?



2014. nov. 3. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

ne vegyél olajat, ha megszületik a pici, a doki ír fel napraforgó olajat, azzal kenni kell fürdés előtt vagy után már nem tudom, a pici hajlatait. a vízbe nem kell semmi.írnak fel fürdetőkrémet is. mi ha ketten fürdetünk akkor úgy használom, hogy a fiam már a vízben van úgy mosom át, ha egyedül, akkor mielőtt betenném a vízbe bekenem mint egy testápolóval, csak az kicsit veszélyes mert nagyon csúszik tőle a baba.

szoptatásról nem tudok nyilatkozni, nekem nem jött 9ssze sajnos :(

2014. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én sima vízben fördettem, mert érdekes módon nálunk az orvos által felírt fürdőkrém szárít, viszont 1 hónapos korától már gyakrabban alkalmazom a vízbe(úgy kell beletenni, mintha megmosnád vele a kezed, mert különben magától darabos alakban fog úszkálni a vízben)nálunk bevált a tejkiütések, vagy csípések "kezelésére" minden fürdetés után nagyon húzódik össze a gyulladás, nem is piroslik már. olajat csak kétszer koszmós haj miatt használtam(sima dm-es babaolajat)én a hajlatait is törölgettem fürdés közben, szárítkozásnál meg ügyeltem, hogy levegőzzön is pl hónalja (nem öltöztetem azonnal még nyirkosan fel a babát)


mellmosást én utólag alkalmaztam mindig hogy ne savanyodjon a tej rajta, valamint mindkét mellből kell szoptatni

2014. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olajat én a vízbe szoktam beletenni. A fürdetőkrémmel pedig átsikálom, aztán a vízzel lemosom.

Én is nagyon száraz bőrű vagyok, ő is annak tűnik. Ha kimarad az olajos fürdetés, hámlik a bőre, szárad.

2014. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A doki ír fel fürdetőkrémet, amikor megszületik a baba. Ezt én a vízbe tettem és úgy fürdettem a fiamat. Én a babaolajat csak később használtam, amikor már leesett a köldökcsonk és elkezdett koszolódni a köldöke. Szóval belecseppentettem egy csepp babaolajat a köldökébe és pár perc múlva óvatosan baba fültisztítóval kitöröltem. Semmi másra nem használtam az oljat soha.

Fürdés után én hintőporoztam a hajlatokat, de csak minimálisan.

A szoptatáshoz nagyon hozzászolni nem tudok, mert a kisfiamat nem tudtam szoptatni különböző okok miatt.

2014. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Babaolajat én is koszmóra használtam párszor, szerintem fölösleges előre megvenni.


Fürdetés: van, aki a piciket sima vízzel fürdeti. De az orvos ír fel fürdetőt, ez tapasztalatom szerint minden gyógyszertárban másmilyen. Mi még mindig azt használjuk, 16 hónapos a fiam. Nálunk szülés után szólni kellett a védőnőnek, hogy megvan a baba, ő továbbította az infót az orvosnak, megírta a recepteket (lesz vitamin, popsikrém, ilyesmi is), és mielőtt a kh-ból hazajöttünk, férjem már ki is váltotta őket.


Szoptatás: Nem kell mosni a mellet, az anyatej kimondottan jót tesz neki, főleg, ha kisebesedik. A mellbimbó körül vannak valami mirigyek, amik a tejjel együtt fertőtlenítenek is.

Hogy hány mellből szoptatsz, az majd kialakul. Nincs rá merev szabály, ahogy nektek jobb. Nem kell fejni, csak akkor egy picit, ha nagyon feszül, hogy ne gyulladjon be. Néhány hétbe telik, míg beáll a tejtermelés mennyisége, addig kicsit össze-vissza hol kevés, hol sok. De ha csak a baba szopik, akkor szépen kialakul kb. a gyermekágy végére, van, akinek előbb.

Nem kell meghagyni tejet, a mell "vésztartalékként" termel csak két szoptatás között, egyébként az anyatej 80%-ban szoptatás közben termelődik. Ezért van az, hogy üresnek tűnő mellből is simán jól tud lakni egy baba.

2014. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. mi vettünk babaolajat,de felesleges. Ha nagyon száraz a bőre, a sima étolaj is jó, csak arra kell figyelni, hogy egyszerre ne nagy felületen kend, mert akkor nem szellőzik jól a bőre.

2. mi elsőnek az orvos által felírt krémmel fürdettük, de nagyon koszmós lett a feje és a szemöldöke tőle, így hanyagoltuk. Most 10 hónapos és már HIPP babafürdetőt használunk. Ezt szereti is.

3. én nem mostam meg minden szoptatás előtt a mellem. Nálam mindkét mellből szívta, mert nem volt elég. 4 hónapos korára el is apadt. Azt szokták mondani, hogy jó, ha az egyik mellet szívja ki rendesen, de az elején, amikor még jó sok tejem volt, azt tapasztaltam, hogy jobb, ha a másikat is megszívja kicsit, mert a következő szopit már nem bírta volna ki, ömlött volna a tej (ami be is következett párszor) és jobb, ha nem cumisüvegből issza ki, hanem kiszívja kicsit. De majd megtapasztalod, hogy neked mi a jobb.

2014. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!