Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, miért öklendezi...

Hozzátáplálás, miért öklendezik pár "kanál" után mindentől?

Figyelt kérdés
5 hónapos, tápszeres, a doktornő tanácsára elkezdtük a hozzátáplálást. Adtam már almát, őszibarackot, sütőtököt, krumplit és elfogad pár kanálkával, de utána elkezd öklendezni. Utána már nem adok többet. Másnap ismét ez van. Először azt gondoltam, hogy nem ízlik neki az alma, utána az őszibarack, de most már kételkedem. Semmi nem ízlik? De akkor az első pár falatot miért fogadja el? Másnál is volt ilyen? Teljesen kétségbeestem, hogy semmit nem fog szeretni, na meg ennyi minimális mennyiség után mikor fog ő valaha is többet enni és kiváltani egy étkezést??? Nem sietek vele, de már 2 hete ugyanez van...

2014. nov. 8. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehet izlik neki de meg nem tud mit kezdeni az etellel mert surubb mashogy kell lenyelni. Meg nincs lekesve semmirol ez a kostolgatas idoszaka ne ess ketsegbe lehet csak honapok mulva fogadja el rendesen. Kinald meg aztan egyszer ugyis elfogadja.
2014. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
valoszinuleg meg nincs ra szuksege es nem erett hozza. probald meg ujra par het mulva :)
2014. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

szerintem amiket a szájába pakolsz még nem nyeltele, amikor jöna következő falat, eléri a torkát, és az meg természetes, hogy öklendeztet


először picit(mokkáskanálnyit )kell adni, azt ő csócsálja, szépen halad a szájöregben, nem árt vezényszó is(én pl sokat mondta szopi előtt is hogy jössz?ham-ham?így tudja hogy valójában evésről van szó, nem csak úgy gyűjtögetésről a szájban.

2014. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
igaz lehet első is, szóval lehet almalével jobb lenne kezdeni, mint pürékkel
2014. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hat en màr etetem 2 hónapja de meg nalunk is elofordul, ugy van szerintem mint az elozo elotti irja mert nalunk is elojon mikor mar nem nagyon akar enni es nem veszem eszre hogy nem nyelt.
2014. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Milyen állagú amit adsz neki?

Az elején az én babám is "fuldoklott" néha, de gondolom azért mert még új volt neki, hogy hogy is kell nyelni, de pár evés után abbahagyta.

2014. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Almale jo otlet konnyen lenyeli ha izlik neki
2014. nov. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az almát üvegreszelőn reszeltem le neki. A barackot anya által készített baracklé formájában kapta először, attól is öklendezett. Utána próbáltam bébiételt, attól is. Próbáltam tápszerrel keverni, úgyis ugyanez. Van amikor jobb a helyzet és pár kanálkával megeszik, majd elkezd öklendezni, akkor abbahagyom, nem erőltetem. Amikor először kóstol valamit még jobb a helyzet. Ha másodszor adom már az elején ez van. Tényleg megpróbálok nem idegeskedni emiatt. Arra jó, hogy kóstolgasson és én megtudjam, hogy nem e érzékeny valamire. Egyszer meg majd elfogad többet is. :) Remélem!
2014. nov. 10. 10:34
 9/17 anonim ***** válasza:
kezdetnek csak leveket adj neki, ne bébiételt meg reszelt almát.
2014. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
a leveket is kanállal adjam?
2014. nov. 10. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!