Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van ebből kiút, vagy ugyanazt...

Van ebből kiút, vagy ugyanazt a "hibát" fogom ismét elkövetni?

Figyelt kérdés

Kislányom két és fél hetes, csak anyatejes. Az elején elég sokat vesztett a súlyából, ezért sokat szoptattam, de rengeteget aludt, úgy kellett ébresztgetnem.

Most eljutottunk oda, hogy csak cicin nyugszik meg, tehát ha sír, akkor senki más nem tudja megnyugtatni, se apa, sem a nagymama, csak én.

Ezzel nem lenne probléma, de van egy három éves kisfiam is, akivel szintén szeretnék foglalkozni, de így nem nagyon megy sajnos. Ő nagyon cicifüggő volt, több mint két éves koráig csak azon aludt el, ezért most attól félek, hogy a kislányom is ilyen lesz.

Ha sír és apuka vagy a nagymama veszi fel, akkor egy darabig elvan, aztán mint a kis harkály, kopogtatni kezd a vállukon, vagy ahol éppen éri őket, és keresi a cicit, akkor is, ha öt perccel azelőtt szopizta tele magát. Ilyenkor újra cicire kell tenni, csak így nyugszik meg, és így alszik el.

Most akkor valamit rosszul csinálok? Vagy van arra esély, hogy ez változni fog? Néha elvan a kiságyban is 10-15 percet, de nem alszik el sosem, hanem sírni kezd egy idő után, és ismét jöhet a cici.

Egyébként egyáltalán nem hasfájós, amúgy nagyon nyugodt kisbaba, nagyon keveset sír.

Sírni semmiképpen nem szeretném hagyni.

Szerintetek van ebből kiút?


2014. nov. 8. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
nekem ugyanilyen volt a lanyom nagyon feltem hogy majd fel orara se hagyhatom masra. 2 honapos korara azonban kinotte, de en is rasegitettem mert tudatosan szoktattam at az onallo agyban elalvasra. ma 4 honapos es mar csak az esti elalvashoz ker cicit de azt is kikopi ha eleget evett es akkor az olemben elalszik. igaz h ujjszopos es az segit neki hiaba probaltuk a cumit.
2014. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
kis játszócumi? nekem a fiamnak jól jön, alvás előtt, nem mindig, két percig szopizza, azt alszik is, a cumit kiköpi.
2014. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem minden gyerek ilyen.

Enyémek mindegyik ilyen picinek sírtak, kellett az anya stb...

Ha tele volt a pocak és ezt tudtam, akkor eszembe sem volt vissza tenni cicire. Ilyenkor jött a ringatás, és fel-alá mászkálás. Mellkason megpihenés stb...

2014. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Mintha én írtam volna ki a kérdést 4 hónappal ezelőtt. :) A kisfiam is pont így kereste a cicit.

Ne tarts attól, hogy most fogod elrontani. Pici még, megéhezik, a cici megnyugtatja és ez így szép és jó. Napról napra tovább fogja bírni szopi nélkül. Kitartást! :)

2014. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nem tudom ki pontozta le őket és miért, de én zöldet nyomtam mindenkinek.

Én is gondoltam cumira, vettem is egyet, de igazi hülye "ősanya" vagyok, és annyira idegenkedem tőle, ma ugyan tettem egy gyenge próbálkozást, hogy a szájába adjam, de olyan lelkiismeret furdalásom volt miatta, hogy végül inkább nem adtam oda neki.

Gondoltam a hordozásra is, úgy hallottam sokmindenkinek bevált, de a kisfiamnál pl. pont emiatt a szopizási ösztön miatt nem sikerült, mert ahogy magamhoz vettem, ő is rögtön a cicit kereste és csak ordított benne. Szóval most elég tanácstalan vagyok. De tudom, hogy nagyon picike még és szüksége van a közelségemre.

2014. nov. 8. 22:42
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
3-as, az én babám nem volt ilyen.. nem tudom miért, de utálta, ha ölben volt, vagy ringattuk, teljesen -idegrohamot- kapott- töle.. neki az kellett, hogy egyedül, nyugodtan legyen a kiságyában.
2014. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 ElsiNiki ***** válasza:
62%
Sziasztok! Kedves Kérdező, hordozoban is tudod szopiztatni, ha ugy kotod fel. A Kisfiam mindig kiszolgálja magat, amikor elol hordozom..:)
2014. nov. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A cumi miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. Én is próbáltam kisfiamnál, de neki nem kellett, így hagytam és inkább az ujját kezdte el szopizni. Most ott tartunk, hogy 3 éves és még mindig csinálja, néha tiszta száraz már a keze. A cumit már lehet rég elhagyta volna, ha anno én is többet próbáltam volna a szájába. Majd meglátod hogy megy, nem kell semmit erőltetni.
2014. nov. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Itt most neked kell döntened.

Folytathatod így, akkor tudod mi lesz a vége.

Vagy adsz neki cumit, amit kifejezetten a kisbabáknak gyártanak és akkor nem lesz cicifüggő.

Változni fog? Vagy igen, vagy nem. Azért, mert más kisbabája elhagyta, a tied nem biztos, hogy fogja.

Ha tudod, hogy tele a pocakja, mert öt perce hagyta abba az evést, miért teszed vissza? A cumizás miatt.

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy minden nyekk-et cicivel gyógyítunk. Jó kis hasfájás is lehet belőle, vagy bukás, mert állandóan csak eszik.

Tudom, még picike, sokszor eszik, de ha mást is akarsz csinálni, mint egész nap mellen tartani a babát, akkor változtatni kell.

Próbáld ki a cumit, ne idegenkedj tőle, erre van kitalálva.

2014. nov. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vettem neki ilyen egészen picike újszülött cumit (0-2 hónapos korig), ki is főztem (már kétszer, mert tegnap a szájába próbáltam és csupa tejes lett mert előtte szopizott), de egyelőre nem visz rá a lélek, hogy odaadjam neki.

A kisfiam se cumizott, és az ujját sem szopta, viszont akkor még ugye nem volt még egy gyerek, szóval őt tudtam sokat szoptatni, bár ő sokkal függőbb volt mint most a kislányom.

Próbálom minnél többször betenni a kiságyába amikor ébren van de nem sír, így próbálgatom, hátha ,elalszik benne magától, ma délelőtt pl. valami csoda folytán elaludt. Szóval reménykedek, hogy nem fog kelleni a cumi, de azért fenntartom végszükség esetére.

2014. nov. 9. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!