Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak lázmérőzéssel tud...

Miért csak lázmérőzéssel tud kakilni 4 hetes kislányom ha híg a széklete? Mit tehetnék lázmérőzés helyett?

Figyelt kérdés

Egy hete kínlódunk a hasfájással, de csak este 6 után. 9kor már annyira sír hiába csinálunk bármit, hogy már 4. napja meg kell lázmérőznöm, így tud kakilni, utána iszik pár korty tápszert és már alszik is reggelig.

Vegyesen anyatejes-tápszeres, 4 anyatejes étkezése van és 2-3 tápszeres. A széklete híg, bár picit darabos, szóval nem szorulása van, egyszerűen nem tud egyedül kakilni, de csak este, mert napközben is szokott kakilni kisebb-nagyobb adagokat és akkor azokat csendben, sírás nélkül végzi.

Tudom, hogy nem jó a lázmérőzés sem mert hozzá szokhat de akkor mit tehetnék helyette?

Hasmasszírozás, torna, alkarra rakás, hasra rakás, oldalra fordítás, mászkálás vele, víz-tea itatás stb... már minden megvolt, semmi nem használ, Infacolt tegnap óta adom neki.

Mivel segíthetném a kakilását? És vajon miért nem tud híg székletet simán üríteni?


2014. nov. 8. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert lehet szegényke már fáradt estére és! :)

A szélcsövet ismered? hallottál már róla?? gyógyszertárba,gyógyászati segédeszköz boltba lehet kapni. Sokat segít a pukizásba és a kakilásba a babának.

2014. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak fáradt este szegényke azért sír. Magától el fog múlni ez a probléma, én nem piszkálnám.
2014. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző kérdésednél már felmerült, érdemes lenne Espumisant is kipróbálni nála, ha az Infacolt nem szereti a baba. A szélcsövet szintén sokan dicsérik, az jó lehet a hasfájására is, ha a beleiben felgyülemlett levegő okozza. Ettől függetlenül szerintem a tornáztatás is jót tesz, legalábbis pukizni jobban tud majd tőle. Azon túl pedig türelem, előbb-utóbb lesz széklete.

Ha jól rémlik, a lányom ilyen idős kora körül állt át a napi 2-3 kakilásra, előtte volt minden étkezés után széklete.

2014. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lányom ennyi idősen átlag 5 naponta produkált. 5 napig szerintem ne piszkáld, ha akkor sincs eredmény, akkor meg kivizsgálás.

Nem lehet, hogy csak te vagy türelmetlen?


Ő pedig lehet kólikás, azt sajnos ki kell bekkelni, 6-12 hetes kor körül spontán gyógyul.

2014. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi az első 4 hónapot szinte végig szenvedtünk volna ha nincs a szélcső, már a kórházban is kellet használni, miután egy napot végig üvöltött .Egyszerűen nem tudott kakilni egyedül, hiába volt híg a széklete. Kipróbáltam minden féle csoda cseppet, de csak a hozzátáplálás oldotta meg a problémát. Nem szokott hozzá az állandó segítséghez, pedig ahogy jelzett már csináltam is, nem hagytam sírni. Próbálkozott ő, pukizni is tudott, de csak ritkán sikerült egyedül kakilnia. Az hogy napokig hagytam volna szenvedni nálam nem volt opció. Most egy éves és semmi gondja sincs az emésztésével, szóval csak türelem.
2014. nov. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!