Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az miért kelt felháborodást,...

Az miért kelt felháborodást, ha egy 1 éven aluli gyerek epret, vagy bogyós gyümölcsöt eszik, még egy kismamára, vagy egy szoptatós anyára nem szólnak rá, ha ilyeneket eszik?

Figyelt kérdés
Ugyanis az allergén anyagból a magzat is kap és a tejbe is átmegy. Én mindegyiket ellenzem, tehát nem azt mondom, hogy 1 éven alul egyenek a gyerekek ilyen gyümölcsöt, csak úgy látom, hogy más a megítélése a két esetnek, pedig a lényeg ugyanaz: allergiát okozhat a magzatnál és a kicsi babánál is, aki szopizik.
2014. nov. 9. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Én a terhességeim alatt is ettem ezeket, és adtam a gyerekeimnek is. Egyiknek sem lett ebből semmi baja.

Meg kellene érteni, hogyha valami allergiát okozHAT, az legfeljebb ezer esetből egynél okoz valóban allergiát.

2014. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, szerintem nem ugyanaz a szoptatás ill. a várandós időszak azzal, hogy közvetlenül a baba eszi/issza az allergizáló ételt/italt. Elég sok minden allergizálhat a baba szempontjából, nem csak az aprómagvas gyümölcsök. Akkor most egyiket sem ehetik a kismamák és a szoptatós anyukák? Ez azért szerintem erős túlzás és nem is hallottam még erről, bár lehet tudatlan vagyok akkor.
2014. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz, ha a baba közvetlenül kapja az epret, mintha magzati korban vagy anyatejjel kapná.
2014. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint ezek terhesség alatt nem tiltott élelmiszerek és a szoptatás időszakával kapcsolatban is megoszlanak a vélemények. Én terhesen ettem, az alatt a 3-4 hét alatt, amíg próbálkoztam a szoptatással elkerültem a biztonság kedvéért,de nem tudom mi lett, volna, ha 2 évig szoptatok.
2014. nov. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen ettem epret semmi gond nem lett.A védőnöm mondta szoptatás alatt ne egyek,nem is ettem aztán szülinapi buli és a tortáról egy félszem epret leetem szotattam egy óra mulva a fiam arca tele lett piros pöttyökkel, azóta nem eszem és semmi gond
2014. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak.

11 hósan ettek epret mind a ketten. A lányom allergiás lett rá egyből (elkezdett vörösödni és azonnal kipattogzott), a fiamnak meg semmi baja nem lett tőle.

A lányom mai napig allergiás az eperre, pedig már 4,5 évesek!


Terhesen és szoptatás alatt sem ettem epret. Nem szeretem.

2014. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szoptatós anyukára is "rászólnak" (mármint kire gondolsz hogy rászól?),szóval javasolt nem enni szoptatás alatt aprómagvas gyümölcsöt. Én úgy voltam vele, hogy amit a védőnő / gyerekorvos említett hogy inkább ne egyek, azt megálltam és nem ettem, jobb a biztonság alapon. Igaz hogy csak okozHAT allergiát, de mi van ha az én gyerekemnél pont okoz, mert én nem bírtam megállni hogy epret egyek.
2014. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel a mi családunkban előfordult az allergia eper miatt, ezért mi nem adunk a gyereknek 1 év alatt. Állítólag 1 éves kor után úgy érdemes elsőnek epret és más aprómagvasokat kóstoltatni a gyerekkel, hogy kenyeret adunk mellé. Fogalmam sincs, hogy ez miért jó így, a faluban az idős nénik mondták, hogy a kenyér semlegesíti az allergén fehérjét.
2014. nov. 9. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!