Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hetes kisfiam egesz nap...

12 hetes kisfiam egesz nap nyoszorog sir nem alszik gyakorlatilag szuletesetol. Mi okozza?

Figyelt kérdés

Kisfiam 12 hetes 3640 g-mal szuletett jelenleg 5700 g.

Most mar csak napi hatszor szopizik nagyjabol harom orankent kizarolag anyatejes. Az ejszakakak lassan kezdenek beallni kb. 22.30 fele teszem le es hajnal 5-6-kor ebred. Az elejetol kulon szobaban alszik ami amienktol egy lepesre van.

Ami a problmat jelenti,hogy a nappalaink nehezkesen telnek. Egesz nap nyoszorog vagy sir. Nem alszik max 10-20 perceket. Ha karban vafy cicin bealszik. Egyedul kendoben van el nyugodtan bekesen es csak ott alszik. Meg babakocsiban sem alszik el ott is a nyoszorges sirdogalas megy. Mar elegge kivagyok mert azt hittem hogy ekkora mar kicsit rendezodik a helyzet. Gyerekorvos szerint elegfe gazos. Hetek ota Infacolt es Biogaiat hasznalunk eredmenytelenul. A szopik altalaban egy orat eltart mert nagyon igenyli a komfort szopit. Mas is kuzd vagy kuzdott ilyen problemaval? Mi lehet az oka? Meddig tart? Erdemes lenne kivizsgaltatni?? Ismerosi korben senkinek nem voltak hasonlo problemai a babajaval. Tanacstalan vagyok



#sír #nyöszörgés #komfort szopi
2014. nov. 9. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínű hasfájós és ennek az sem tesz jót, ha egy órán keresztül a melleden van. Próbáld meg 20-30 percnél ne tovább etetni, simogasd a hasát, tornáztasd, kösd magadra, stb.
2014. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
cumi vagy ujjszopi? probaltatok mar ágyban altatni? pl lerakjatok es ott hagyjatok 5 percee, mi tortenik akkor? nekunk ez valt be szepen ratalalt az ujjara es azota egyedul alszik el max 5 percet nyekereg. a cumit nem fogadta el semmi altatas nem valt be csak a cici de at meg nem birtam egesz nap. a hajszarito hang is csodakat muvel. Gázos a mienk is de azert hetrol hetre jobb. most 16 hetes.
2014. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

már nincs sok hátra, elvileg a hasfájásos időszak lassan el fog múlni.

A mi pici fiunk is iszonyat hasfájós volt, nappal szinte alig aludt, éjjel is sokszor kellett kelni hozzá. 3,5 hónaposan múlt el a hasfájása, és a hozzátáplálás is segített a gázok megszünésében. Ő tápszeres baba volt, így 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást.

Emlékszem már az orvost kérdeztem, hogy mennyire normális, hogy annyira büdös szegénykémnek a kakája, és a pukija, hogy szabájosan gázmaszk kellett hozzá. Ekkor még csak tápszert ivott. Ahogy elkezdtük a gyümölcsöket, zöldségeket, rögtön megváltozott ez is.

A lényeg, hogy van ilyen, ne ilyedj meg. Egy hónap múlva már biztos jobb lesz a helyzet nálatok is.

2014. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja, és a cumi csodákra képes!!! próbáld ki, hidd el nem rossz dolog az, nagy segítség az ilyen nyűgös babáknak!
2014. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Mi is bizunk abvan h "csak" a hasa es nem az alaptermeszete ilyen. Amellett h egesz nap hazimunkat nem tudok csinalni az idegesit a legjobban h nagyon keves az alvassal toltott orainak a szama es felek h ez gondot okozhat a fejlodeseben. Delutan mar nagyon asitozik szegenykem. En meg mar nem tudok mit kezdeni vele. Elso babas tapasztalatlan anyuka vagyok.

A kendot-hordozast nagyon szereti. Babakocsival mar el sem merek indulni mert par percenkent kapkodhatnam ki. Kendoben legalabb nyugodt aludni is tud en meg par dolgot csinalni. De azert kendoben sem lehet folyton. A jatek is csak rovid ideig tereli el a figyelmet. Mondanom sem kell h a patikaban mennyi penzt otthagytunk abban bizva h segit a bio gaia es az infacol.

Cumi kerdes erdekes.. Kendoben elfogadja es mikor elalszik kikopi. Semmilyen mas esetben sem. Oklendezik tole majd kikopi. Sztem a cicimet hasznalja cumi funkciokent is ezert a sok komfort szopi. Probaltam h csokkentem a szopi idejet de azt csinalja h szopizik majd csak rebegtet szopizik rebegtet es ez eltart jo sokaig majd felszines bealvas kovetkezik. Ha ezt nem varom ki efy ora mulva sir h ehes..

Ezek szerint varosi legenda az h betolti a harom hot es elmulik mintha elvagtak volna?!

Ja az agyaban nem alszik el mar probaltuk. Sokaig megy a nyoszorges ami atmegy sirasba. A szivem ebbol meg nem bir el ot percnel hosszabb idot.

Kulonben miben valtozik a baba ha elmult a pocakfajas? Elmulik az egesz napos kinlodas? Jobb kedelyu lesz es tobbet alszik? Jobban elvan akar babakocsiban akar kisagyban akar jatek kozben? Annyira varom mar ezt az idot. Reggel mindig hatalmas mosollyal gagyaraszassal

2014. nov. 9. 23:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Indul a kis napja. Olyan kis draga szeretni valo kiralyfi. Majd az elso szopi utan remes lesz minden es en meg csak bamulom egesz nap az orat h mikor lesz mar hat mikor jon apa mert ugy erzem egyedul nem birom. :-( Mennek mar ismerosokhoz is ott is cannak nagyobb babak de igy nem is indulok mar el itthonrol. :-( :-(
2014. nov. 9. 23:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam most 18 hónapos, de mintha én írtam volna ezeket a sorokat annak idején. Szörnyű volt :-( Amit másként csinálnék most, az az altatás. A fiam is csak 20 perceket aludt, cicin aludt el, ez lehetett a gond, a pocija felébresztette. Mindenképp szoktasd át, hogy egyedül aludjon el, vannak különböző módszerek. Később csak rosszabb lesz. Csak akkor rakd le aludni, ha fáradt, legyenek rituálék előtte. Hallgass rám, az én fiam 2 hete! alszik át egy éjszakát, és kB 2 hónapja alszik naponta egyhuzamban 2 órát. Ha most nem változtatsz, később nem tudsz majd.
2014. nov. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azzal nem értek egyet, h ha most nem valtoztatsz később csak rosszabb lesz!

Az én fiam is ilyen volt, de ahogy írtam.3,5 hónaposan ahogy kezdett elmulni a pocakfajas kezdett jobb baba lenni.

Igen, el fog kezdeni nappal is többet aludni, nyugodtabb lesz.

Itt vannak még a saját kérdéseim az oldalon, épp minap olvastam vissza, és mosolyogtam rajta, h milyen kétségbeesett voltam én is az elején.

Legyen még egy pici turelmed.

Ha végig hordozni fogod babakocsizas helyett azt is meg lehet szokni, nagyon sok anyuka nem kényszerből hanem saját elhatározásbol választja.

Az én fiam egyébként 16 hónapos most, semmi gond az alvasaval, kivéve mikor jön a foga.

Az agyahoz azért próbáld hozzaszoktatni.

Mi úgy csináltuk, h kézben ringatva altattuk el, sötét szobában. Elvileg 20 perc alatt jutnak el a babak a mély alvashoz, ezért ezt mindig kívántuk. Hamár látszik h egyenletesen szuszog akkor próbáld meg letenni a hasara! Azt nagyon szeretik a hasfajos babak.

A fiam a mai napig úgy szeret aludni.

Kitartást!!! Tudom h nagyon nehéz az eleje egy ilyen csöppséggel, de jobb lesz. :-)

2014. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!