Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos csak anyatejes baba...

3 hónapos csak anyatejes baba átaludhatja az éjszakát?

Figyelt kérdés
Éjszakánként kétszer-háromszor felkel, és biztos, hogy enni, mert csak a cicire hagyja abba a sírást, és mohón nyel. Egyébként hogy alakul, egyszer csak majd elhagy egyet, vagy egyik napról a másikra csak reggel ébred fel?
2014. nov. 9. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Átaludhatja. Teljesen babafüggő.

Nálunk elkezdtek nőni az ébredések közti idők, főleg az első ébredés előtti, a legjobb időszakban ilyenkor 8 órát aludt egyhuzamban, csak nem velünk egyszerre, mert ezt este 7-kor kezdte. Utána meg egyre sűrűbben ébredt, először mondjuk 2-kor, aztán 5-kor, aztán 7-kor, és már nem aludt vissza, vagy valami hasonló.

Aztán ez elmúlt, és megint kezdett 3-4 óránként felébredni. Most teljesen változó, van, hogy óránként fent van, van, hogy alszik 5-6 órát egyben, fogzik, néha csak ezért ébred, néha meg tényleg eszik is, kiszámíthatatlan. 16 hónapos.

2014. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem eleinte ketszer ebredt, ejfelkor es 3-4 korul. fel 9-kor furdettuk tehat utana mwg evett es fel 10 fele aludt el. kb a 8. hét tájekan, ahogy elmult nala a hasfajas, mar csak 3.30-kor kelt. se elobb se kesobb. aztan a 12. het korul 4.15 lett belole, kb egy hetig, aztan egyszer csak hajnal 5, majd 6, most 16 hetes, este 10-tol reggel 7-ig alszik :) de mi keson furdetjuk, ha pl 8-kor agyba dugod korabban fog kelni. tehat igen, a legtobb baba 2-3 honapos kortol a fogzasig atalussza az ejszakat. egyebkent méred mennyit eszik? hogy néz ki az estétek?
2014. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Átaludhatja,de nem biztos hogy fogja:) barátnőm kisfia születésétől átaludta,az enyém másfél éves elmúlt...
2014. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Átaludhatja. Az én kislányos is 2 hónapos korában aludt este 8-tól reggel 8-ig,( csak anyatejes volt) Majd újra elkezdet kell, éhes volt. Aztán fogyott a tejem és tápszeres lett 5 hónaposan, kelt éjszaka enni. Most már 9 hónapos alszik éjszaka, ha éppen nem fáj a foga, nem szomjas. Szerintem ez genetika. Semmit nem tettem annak érdekében hogy aludjon éjszaka. Jó alvókája van mint nekem és a férjemnek is. Nappal viszont 7 hónapos kora óta egyszer alszik 1,5-2 órát. Akkor minden jobban érdekli mint az alvás. Ne görcsölj rá lesz ez jobb is és rosszabb is. Még picike simán lehet éhes éjszaka is. Próbáld meg ringatni, énekelni neki amikor megébred, de ha nem alszik vissza tedd cicire. A tejtermelésnek is jót tesz :D
2014. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen idősen kezdték átaludni az éjszakát. Későn feküdtek le,fél tíz, 10 körül, mert 9-kor fürdettem. 1 órakor ébredtek, és 5-kor. Mindhárman majdnem óramű pontosan így keltek. Ők nem hagyták ki az étkezést, csak kitolták. Egyre később keltek, így én igazítottam a fürdetés időpontját korábbra, majd amikor már csak 1x keltek, az kezdett kitolódni reggelre, így maradt ki végül egy étkezés, mert összeért a reggelivel.
2014. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 honaposan ataludta, elotte tobbszor kelt szopizni. Aztan 4 honapos koratol megint felebredt ejszakankent es most van ugy, hogy tobb ejszakat atalszik. Most masfel eves....
2014. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kb. 6 hetes korában aludt 8 órát éjjel és egyre többet. 3 hónaposan már 10-12 órát aludt és ez nem is változott meg sem mozgásnál, sem fogzásnál.


Azt azért hozzáteszem, hogy éjjel én nem szoptattam, nem keltettem, de keltem 3-4 óránként az első időktől kezdve. Lefejtem a tejet, üvegből kapott éjjel, illetve azzal pótoltam napközben az adagját. Éjjelre nem kapott cicit és később nem is kereste.

2014. nov. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére átalussza már, pedig csak 2 hónapos. Bár az elején is csak egyszer kelt fel. De nem tőlem örökölte az tuti, én egész éjszaka nem aludtam anya elmondása szerint. Ma is 6kor kelt, kapott cicit és alszik még 10-ig, 11ig :)
2014. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, simán. Nálunk is volt ilyen, aztán elmúlt sajnos...
2014. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyém kerek 3 hónapos korától átalussza az éjszakát és azóta sincs problémánk az éjszakai alvással. 4 éves.

Remélem a 2. is ilyen lesz, ő még a pocakban van.

Nem tudom, hogy azért e, mert úgy csináltam, ahogy csináltam, vagy csak símán ilyen, de próbáld meg este úgy szoptatni, hogy minél gyorsabban tedd cicire és épphogy csak felébredjen. Ne cserélj rajta pelust, hacsak nem nagyon muszáj. Az enyém 3x kelt éjszaka, és a vége felé mindig kihagyott hetente, kéthetente egy szopit, onnantól kezdve sejtettem, hogy nemsokára átalussza az éjszakát. Akkor átraktam a saját szobájába és onnanstól kezdve nem ébredt fel. Valószínű így csinálom most is, hátha beválik megint.

2014. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!