Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hósan napi négyszeri evés?

3 hósan napi négyszeri evés?

Figyelt kérdés

A kisbabám kb 6 hetes kora óta este 7-8tól reggel 6ig alszik (nem én alakítottam így, ordít, ha nem fürödhet fél 7 körül) és ébredés után magától 3 óranként evett. Ez így ok is volt, de tegnap, meg ma is aludt fél 8ig, majd ket óra ébrenlét után aludt egy jó hosszút, a tejet sem kérte 3 óra elteltével, így egy nap csak 4x evett (és kaki se volt se tegnap, se ma). Egy alkalommal megiszik összesen kb 200 ml anyatejet és tápot (pótolnom kell, 1/4; 3/4 arányban)

Egyébként 3900zal született, most 6800, hangulata jó, nem látom, hogy fájna valamije.

Normális, hogy egy étkezést kihagyott?

Csütörtökön megyek a gyerekorvoshoz és megkérdezem tőle is, de szerintetek aggódjak


2014. nov. 10. 19:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Elkuldte hamarabb a telefon, szoval szerintetek aggodjak es ne varjak csutortokig, vigyem el holnap a dokihoz? Mas jart mar igy?

Koszi a valaszokat

2014. nov. 10. 19:24
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha NÉHA és EGY evést kihagy, az elöfodul, smemi baj sincs, valóstínüleg nagyon fáradt volt.


Ha rendszeresen elalussza az etetéseket, akkor esetleg lehet ok az aggodalomra.

2014. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell orvos. Lehet, hogy most nem volt annyira éhes, vagy át áll a kevesebbszeri étkezésre.
2014. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babám szintén 3 hós múlt, naponta 5x eszik, átlag 180-200 ml, de valamikor csak 150 ml-t. Így nagyjából 800-900 ml eszik egy nap, ami jó a védőnő szerint. 3600 gr született, most 6 kg körül van. Anyatejes és tápszeres.
2014. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 hetes kora óta négyszer eszik egy nap. Semmi baja már két éves és köszöni jól van. :)

Szerintem emiatt nem kell orvoshoz menni.

2014. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 3050grammal született. 5hetes korától átaludta az éjszakát és onnantól napi 4x evett 170ml-t 4óránként. ESte 8kor, reggel 8kor déli 12kor és délután 4kor.

4hónapos koráig midnen nap így volt.

Hallgattam sokat a dokit-védőnőt, hogy ez így nem jó! 5x kell ennie. Próbáltam is, hogy kevesebbet adok reggel, és korábban etetem, megint kevesebbet- na csak hisztizett reggel mert nem lakott jól- így pihenni sem tudott mert éhes volt, mikor megetettem megint nem lakott jól és így dunnyogott egész nap. Így másnap csináltam mindent úgy ahogy azelőtt 4x evett.

Mára már 2,5éves, és jól van ő is!!


Az hogy egy nap egy étkezést kihagy, amiatt nem kell dokihoz rohanni. Súlya jó, kedve jó- akkor nincs gond. Ha tartósan romlik az étvágya, veszít a súlyából akkor persze doki- de így nem tartom szükségesnek.

2014. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, azért így már nyugodtabb vagyok, csak nekem is mindig elmondja a védőnő, hogy hiába igény szerint etetem, de a napi 5x-i, de inkább 6x-i evésnek meg kell lennie és bár teljesen jó kedve van, ma is egész nap nevetett a cseppem,így kicsit aggasztott a dolog...

Köszi még egyszer!

2014. nov. 10. 22:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lánykám is kb 3 hónaposan állt át a napi 4 evésre.ő tápszeres volt.Én elkövettem az elején azt a hibát hogy már tuti ennie kellene és nem eszik,tömtem a szájába a kaját ő ordított én kiidegeltem saját magam:mire rájöttem hogy nem éhes!!:)Egyik nap megpróbáltam a napi 4 evést és úgy volt jó neki,akkor evett egyszerre 150-et és azt növeltem szép lassan 180-ra!Nekem is mondta a doki+védőnő hogy mennyit kellene ennie,de ha egyszer nem kellett neki,tömjem meg?Francokat onnantól csak az ő igényeit figyeltem és nem a nagykönyvet!:)Első babás anyukaként követünk el hibát!Ha neki így jó és nem fogy,nem nyűgös akkor egyen így!Azóta a lánykám 2 éves és a mai napig nem eszik napi 5x,neki így jó!Szép napot!:)
2014. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!