Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok magától beállt a...

A ti babátok magától beállt a 3-4 óránkénti evésre? Ha igen mikor? Ha nem, hogyan "tréningezzem" rá?

Figyelt kérdés
3 hós a kisfiam. 2-2,5 óránként eszik, a 3 óra is ritka. Eszik, játszunk, alszik és ha ébred etetem, mert napirend alapjának mindenhol ezt olvastam. Mikor felkel még kicsit húznom kéne az időd vagy ti hogyan csináljátok??

2014. nov. 11. 10:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, h anyatejes. De tejem van elég, mert sokszor még fejni is tudok azután h ő evett..
2014. nov. 11. 10:46
 2/7 anonim ***** válasza:
Jelzi ébredés után, hogy éhes vagy csak megeteted, mert a napirend ezt írja elő?
2014. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem állt be soha, mivel nem egy gép. Volt, hogy 2 óra múlva éhezett meg, volt, hogy 4. Mióta ételt eszik, tartjuk a napi 5 étkezést, megfelelő mennyiségben és minőségben, természetesen, de csecsemőre napirendet nem érdemes erőltetni.
2014. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányom hamar átállt magától a 3 óránkénti evésre.

Amúgy nem húztam az időt, csak figyeltem mikor jelzi, hogy éhes. A napirendet leginkább ő alakította, tehát ehhez alkalmazkodtam. Persze mi is "formáltuk" a gyereket, de pár hónaposan az ő jelzéseit figyeltem inkább. A napirend szépen, folyamatosan kialakult így.

2014. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amíg csak anyatejes volt, ugyanúgy voltunk mint 3as. Nagyon változó volt,h mennyi idő telt el 2 szopi között. Kb fél éves kora óta jobban kiszámítható a hozzátáplálásnak köszönhetően.

Te látod,h tudjátok húzni az időt. Én nem tudtam szigorú napirendet ráerőltetni. A húgomék viszont minden nap percre pontosan ugyanakkor etetik a kislányt. Amíg anyatejes volt, addig is így működött. Az ő kislányuk sírása nekem csak nyöszörgésnek tűnik, a fiam viszont úgy sír, mintha a bőrét nyúznánk.

Amúgy nem olyan vészes,h ilyen időközönként eszik. Ha többet enne, lehet,h csak kibukná, vagy fájna tőle a pocija. Ha te így is bírod, neki is jó, akkor sztem ne próbálj meg erőszakosan változtatni rajta, mert valszeg csak rosszabbodna a helyzet. Felborítaná az eddigi rendszert is.

2014. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én akkor adok neki mikor éhes, de mikor felkel kb 5 percen belül sír ha nem kap :). Nem nevezném szigorú napirendnek, mivel semmi rend nincs benne:D, csak a sorrend, az időpont mindig más, nagyon más! De akkor szerintetek nem baj ha 2-2,5 óránként eszik még? Amúgy kiegyensúlyozott, vidám baba, csak az orvos szerint nem szabadna ennyiszer etetni..
2014. nov. 11. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem baj. Az enyém szerintem gyakrabban is evett. A szilárd ételeket nem kötöttem szoptatáshoz, hanem fix időpontokhoz, így alakult ki a napirend, emellett igény szerint szopik még mindig. Reggeli 8 körül, tízórai 10-11 közt, ebéd 12-13 közt, uzsonna 16 körül, vacsora 18-19 körül. A szoptatás pedig sok mindentől függ, leginkább attól, mennyire unatkozik. Van, hogy egész nap nem kéri, meg olyan is, hogy vagy 10-szer, többnyire max. 1-2 percre. Az altatások a fix szoptatós idők.
2014. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!