Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám pár napja...

4 hónapos babám pár napja elkezdte kidugdosni a nyelvét. Olyan, mint amikor mi kiöltjük csak ő kint is "felejti" más is tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés
1 hónapos kora körül folyamatosan öltögette, ki-be húzgálta a nyelvét. Akkor azt mondták ez még valami reflex náluk. Azóta nem csinálta, most viszont nem nyújtogatja hanem sokszor kinyújtja és egy darabig kint is hagyja. Elég kis "csúnya" módon, olyan "hegyesen" kinyújtja és van, hogy csak lógatja ki a szájából, van hogy kilógatja és a két ajka között nyammog rajta. Eddig patakokban folyt a nyála, de az alább hagyott. Összefüggés nem tudom van-e. Ti babátok is csinál ilyet?
2014. nov. 11. 11:48
 1/5 anonim válasza:
Én is kilógattam,és a két ajkam között nyammogtam.Nem írom le meddig,mert elàjulna mindenki.Amúgy szerintem normális bizonyos korig.
2014. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem még nem csinált ilyet a 4 hónaposom, de nem lehet, hogy fogzik éd azért harapdalja, cammogja a nyelvét?

Legalábbis nekem ez jutott eszembe először.

2014. nov. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kloetta ***** válasza:
7 hós a fiam, a fenntléti idő kb 40%ában kilóg a nyelve ;) a másik 60ban vana a szájában valami.
2014. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én anno 4 hónaposom olyan szinten nem csinálta ezt, hogy a fejlesztő könyvekben amikor pedig az áll, hogy segítsük az utánzó gyakorlatokban, többek között öltsük ki a nyelvünket, hogy tegye ő is. hát nem tette, nyelvkiöltő babareflex ide vagy oda.


de szerintem meg kérdező babája felfedezte a nyelvét és hogy tudatosan tudja mozgatni, tulajdonképpen érdekesnek találja, játszik vele. az én babám meg a hangját fedezte fel úgy, hogy köhécsel, tehát tudatosan hangot ad, ez volt az egésznapi programja. de minden nap más.


lényeg, hogy nekik még az érdekes, hogy a testüket tanulják használni, nem csak ösztönszerűen (mint korábban ösztönből sír, ösztönösen kapálózik, stb)szóval tudatos testmozgatásra is "edzenek"


sőt olyanokról is hallottam, kívülről nézve tényleg debilnek tudnak tűnni, de normális(pl amikor billeg és búg hozzá, vagy ingatja a fejét)

2014. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányom is játszott a nyelvével:) Körözött is vele. Aztán megtalálta a lábát és még más testrészeit is uncsi volt a nyelv már, nem csinálta utána. De hogy pontosan meddig csinálta már nem tudom. Még akkor is volt, hogy csinálta, amikor jött a foga, akkor is szerette kint tartani:)
2014. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!