Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikulás, Karácsony 8 hónapos...

Mikulás, Karácsony 8 hónapos babával? Ti hogy kezdtétek ezt el, amikor külön család lettetek?

Figyelt kérdés

Mi eddig nem ünnepeltük itthon ezeket, elutaztunk a nagyszülőkhöz az ünnepekre és ott van karácsonyfánk, sütés főzés stb.


Most, hogy van babánk is, szeretném, ha mi hárman is visszahoznánk itthonra a Mikulást és a Karácsonyt is.

A Karácsony a kisebb kérdés, mert azt végülis ünnepeljük, csak sosem itthon. A Mikulást viszont kb. 25 éve nem ünnepeltem és fogalmam sincs, hogy hogyan építsem vissza, mert én imádtam gyerekként és a fiunknak is szeretném ezt megadni, de olyan picike még, szóval azt sem tudom, mennyit érzékelne abból, hogy most valami csak róla szól. Tudtok nekem meseélni, nálatok hogyan volt az első?



2014. nov. 11. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikuláskor betettük a kis ajándékot az ablakba, és mikor bementünk a szobájába, akkor szóltunk neki, hogy jééé, nézd van valami az ablakban, biztos itt járt a Mikulás.

Persze ezt első évben nem igazán fogta fel, csak csodálkozott, de aztán minden évben egyre jobban és jobban megértette. Most 4 éves és nagyon várja a Mikulást.

Nekem kiskoromban még be is kopogtak a szüleim az ablakon, de akkor kertes házunk volt, tehát csak kimentek az udvarra, és bekopogtak. Most viszont mi emeleten lakunk, úgyhogy a kopogás elmarad. Csak titokban elrejtjük az ajándékcsomagot, és este szólunk neki (ha magától nem venné észre), hogy van valami az ablakban.

Szerintem jó a Mikulás-illúzió. :)

2014. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mi játszóbölcsibe jártunk, akkor volt 1 éves (mikuláskor született), ott jött a mikulás és adott neki csomagot, nagyon örült neki :)

mi nem csinálunk belőle nagy dolgot, a szülinapja azért jóval nagyobb ünnep, így 6.-án reggel az ablakban van egy kis csomag édesség, gyümölcs :) tudja, hogy a mikulás hozta, örül neki :)

délután meg szülinapozunk :D

8 hónaposnak szerintem elég az ablakba egy kis csomag, esetleg egy kis babajoghurttal és egy plüssel, nem igen fogja érteni, de biztos örülni fog neki :)

jövőre meg lehet menni keresni mikulást :D

2014. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont 8 hónapos volt a kisfiam tavaly decemberben:-) Az ünnepekre megteremtettem azzal az alaphangulatot, hogy mikulásos, majd karácsonyi dalokat, mondókákat tanultam /sokat/, és tanítgattam a kisfiamnak. Mindig nagyon élvezte. A Mikulás december 6-án este csempészte be a kiscsizmába a mandarint, banánt és egy képeskönyvet. Nagyon örült a kisfiam, bár felfogni még nem sokat fogott fel akkor, de az öröme mindent megért. Mi egyébként szoktunk mikulásozni, úgyhogy Apa is megkapta a maga Mikulás-ajándékát.

Karácsony szent napján zenét hallgattunk, főzőcskéztünk-sütögettünk, majd én elvittem a kisfiunkat a szokásos délutáni sétájára /babakocsiban aludt kb. 1 órát/. Addig a férjem felállította a fát, feldíszítette. Mire hazaértünk, már sötét volt, a férjem annyira kötötte csak le a fiunk figyelmét az egyik szobában, míg én a fa alá csempésztem az ajándékokat. Aztán csengőszóra kijöttek, volt nagy ámulat! Csodálatos volt. Most is megkönnyezem, ahogy ezt írom. Egy kisgyerekkel valami fantasztikus tud lenni az ünnep! Már most nagyon készülök. Azóta 20 hónapos, nagyon okos, figyelmes kisfiú, biztosan gyönyörű lesz. RáadAsul karácsony után nem sokkal születik a kishúga:-)

2014. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Még a kérdésex egy fontos pontjára szeretnék reagálni: a szentestét hármasban töltöttük / az kis család/, 25-én ünnepi ebédre jöttek hozzánk Anyukámék / ők budapestiek/, anyósomékhiz pedig 26-án mentünk vidékre. Így Mindenkinek jutott a kisunokából és az ünnepi hangulatból.
2014. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jajj de jókat írtok!


Én is mindjárt sírok. Olyan jó nekik ez gyerekként, nekem is az volt, csak már elfelejtettem, hogyan csinálták szüleim, de sokat segítetek a válaszokkal most, köszönöm!

2014. nov. 11. 12:58
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Nekünk is ez lesz az első babás karácsonyunk, mikuláskor 8,5 hós lesz a kislányunk, és én is gondolkodom, hogy hogyan kéne:) Bár az igaz, hogy sokat nem fog még érteni belőle, de azért valami jelképes csak kéne. Mi mondjuk a párommal mindig is mikulásoztunk, és úgy, mint gyerekként, hogy reggelre"valahogyan" ott van a csizmában a csomag. Talán gyerekes, de olyan jó érzés és izgi:)) Szerintem a babó most még bárminek örülne, és azt biztos, hogy érezné, hogy valami különleges történik, és hogy ti örültök!

Nekünk is messze laknak a szüleink, bár legalább egy városban. Mi most is haza fogunk menni, ahogyan eddig is, a nagy kérdés most nálunk az, hogy hogyan osztjuk be, hogy mikor kinél vagyunk, na és hogy a szenteste hol legyen. Nálatok ez most hogy lesz? És amíg nem volt a baba, hogy csináltátok? Fura, de nekem még nehéz elképzelni, hogy ne otthon a szülőknél töltsük az ünnepet, majd biztos megválzotik ez egyszer.

Nem konkrétan a kérdésre válaszoltam talán, bocsi, mert ez most még épp nekünk is nagy kérdés:)

Milyen idős különben a Babucid?

2014. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

8-9 hónaposat kellett volna írnom inkább, mert nekünk is 8,5hos lesz majdnem mikuláskor.


Tegnap találtam egy tök jó asztal/ajtó díszt, amivel ő is tud már játszani majd. Minden évben csináltam díszeket, úgyhogy arra gondoltam, megcsinálom neki és tépőzárassal ő pakolhatja rá a feltétet.


[link]


Ezt kapja mondjuk mikulásra + csinálok neki babának való sütit, kekszet. Mint pl. a mézeskalács baba, csak reszelt almából sütöm, tojás nélkül.


A nagyszülők 300km-re laknak egymástól. Nekünk eddig úgy volt, hogy 24-i ebéd pároméknál és este 9-10-re értünk az én szüleimhez és ott is maradtunk dec.26-ig.

Szerintem ez most is így lesz, de 24-én reggel feldíszítjük a mi fánkat, elmegyünk ebédelni és elutazunk az ottalvós nagyiékhoz. Sokat utazunk pici korától, úgyhogy az nem gond.

Csak belegondoltam tegnap, hogy de kár volt hagyni, hogy itthonról ez az ünnep kikopjon :(

2014. nov. 12. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!