Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítsam önálló elalvásra...

Hogy tanítsam önálló elalvásra az 5 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
Csak ringatva ölben vagy babakocsiban alszik el. Próbáltam letenni többször, ott maradtam vele és simogattam, dúdoltam neki, de mindig sírás a vége. Nekem nem teher, de gondolom neki is jobb lenne, ha megtanulna önállóan elaludni. Persze, ha nagyon nem megy, akkor ott vagyok neki, de jó lenne, ha menne neki így is. Ti hogy csináltátok? Vagy ilyen picin még ne foglalkozzak ezzel, majd megtanulja később???

#elalvás önállóan #önállóan aludni
2014. nov. 12. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Tkp szuletesetol kezdve kellene szoktatni. Minel tovabb varsz, annal nehezebb. Ami nalam mukodik: leteszem hasra, cumi be. Amint ellazult, azonnal kimegyek es ott hagyom. Monoton gogicseles szokott lenni, de azzal altatja magat. Ha sir, kb fel percet varok, mielott odamennek.
2014. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én hajszárító hangot töltöttem be neki a youtube-ról és arra elalszik a kiságyában. arra jó volt, hogy megtalálja az ujját és most már ha nagyon fáradt, anélkül is elalszik, mármint a hang nélkül. Próbáltuk a cumit de az nem ment sajnos. Ez a nappali alvás. Este pillanatok alatt elalszik az ölemben szopi után, kicsit még szopogatja az ujját, simogatom a hátát és kész. a nappalokkal kinlódunk de most már egyre többször elalszik egyedül. szerintem idővel menni fog, nem kell tanítani.
2014. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jól csináltad eddig. Leteszed, simogatod. Vagy dúdolsz, vagy nem - attól függően, hogy hogy nyugodtabb. Utána ha nem elalszik, hanem sírni kezd, ölbe veszed (lehetőleg nem kezdesz el sétálgatni), megnyugtatod, és mikor megnyugodott, megint leteszed a kiságyába, és kezded elölről a simogatás-dúdolást. Első napokban lehet hogy sokáig tart az elalvás, többször is meg kell majd nyugtatni, de ha rájön, hogy ez az új rend, így kell mostantól aludni, akkor néhány nap után javulni fog a helyzet.

Nem fog egyik napról a másikra átállni más elalvási módszerre, hogyha eddig ölben meg babakocsiban aludt el, legalább egy hétig kell próbálkozni, hogy kiderüljön, működik-e egy új módszer.

2014. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így lehet leszoktatni ahogy írod, hogy ott állsz felette és simogatod, dúdolsz stb... De ehhez is hozzászokhat és ugyan ott vagy mintha ringatnád, szóval "macera".

Én hiába próbáltam a kisfiamnál bármit, 1 éves koráig csak kézben aludt el, ringatva, és minél nagyobb volt annál tovább kellett ringatni, annál jobban ellenkezett ha nem akart elaludni. 1 évesen fél óra ringatás után elegem lett, nagyon fáradt voltam aznap és nagyon jó súlyban volt a kisfiam már akkor is.

Beraktam a kiságyba, a kezébe adtam a cumisüvegét és kijöttem lesz ami lesz alapon. 2 percig nyöszörgött majd elaludt. Onnantól kezdve éjjel és nappal is egyedül aludt el, cumisüveggel.

Ilyenek a gyerekek, látod. Én már azt hittem hogy 3 évesen is ringatni kell majd de egyszer csak úgy döntött hogy jó fej lesz velem. :)

2014. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! És iszik is a babád vagy csak nála van a cumisüveg? Nekem azt mondták, hogy nehogy adjak alvásra készülő gyereknek cumisüveget vagy hogy hagyjam, hogy azon aludjon el, mert életveszélyes, mivel elernyed és félremehet az inni. Nem vészmadárkodom, bocsi, csak érdeklődöm...
2014. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Offolok bocsi, csak alvós témában vagyunk, nem tennék ki újabb kérdést. A ti babátok is szokta ébredés után/alvás előtt jobbra-balra "rázni", tekergetni a fejét?


Amúgy az én babám is nyüszi sokszor és nem akar egyedül elaludni. Ha sír persze kiveszem, de ha csak "méltatlankodik":), nyöszörög akkor hagyom és 5-10-15 perc mikor hogy de elalszik magától, nem kapkodom ki. Nálunk ez az állok az ágya mellett dolog nem megy, mert ahogy kiszúrja hogy ott vagyok még jobban kipattannak a szemei és csak nevet.:) Ami még nálunk megy az a játék közben elalvás. Belógatok a feje fölé valami játékát és addig magyaráz neki, vagy fogdossa míg el nem fárad és elalszik. EZ is csak akkor műkszik ha nincs teljesen kifáradva. A hajszárítós/porszívós dolog is jó lehet, majd kipróbálom, ha minden kötél szakad max egyszerre a kettőt:D. "A suttogó mindent megold" című könyvben olvastam azt hiszem ezt a felveszem-leteszem módszert amit itt írt valaki, érdemes lehet azt a könyvet is beszerezned. Bár nem minden válik be, eléggé "robotnak" programozza a gyereket, képtelenség mindent úgy csinálni:), de vannak benne jó dolgok is.

2014. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt el sem hiszem. Ma először próbáltam esti elalvásnál és rögtön sikerült. Elaludt egyedül, önállóan semmi sírás és nyöszörgés nélkül. Énekeltem neki, majd leraktam a kiságyba, simogattam és énekeltem tovább, majd abbahagytam és leültem az ágy mellé és vártam...Nézelődött, forgolódott, majd egyszer csak elaludt. Én el sem hiszem. :) Remélem holnap is menni fog!!!
2014. nov. 12. 21:58
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma hajnalban is visszaaludt magától és most délelőtt is, bár most nehezebben, de sikerült.Úgy csináltam, ahogy itt valaki tanácsolta nekem. Először nyűgösködött, sírni kezdett, felvettem, megnyugtattam, visszatettem és elaludt. Köszönöm!!! :)
2014. nov. 13. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!