Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket csinál már a 14 hónap...

Miket csinál már a 14 hónap körüli babátok?

Figyelt kérdés

A környezetünkben nem nagyon vannak ekkora babák, így érdekelne, a ti 14 hónap körüli babátoknak hogy alakul a mozgásfejlődése, beszédfejlődése.

Nálunk önálló járás még nincs, emiatt kicsit aggódom (bár elvileg 18 hónapos korig normális, ha nem indul el) egyébként kapaszkodva már gyorsan megy. Szavakat már mondogat (még annyira nem sokat), megérti az utasításokat, kéréseket, többnyire aszerint is cselekszik :) Testrészeit mutatja, sapkát, zoknit fel és leveszi. Önállóan próbálkozik kanállal enni, egyelőre nem sok sikerrel. Mondókáknál mutogatja a hozzá tartozó mozgást.

Sokszor olvasom egyébként internetes fórumokon, hogy más babája miket csinál ennyi idősen, hát mi még nem vagyunk sehol ahhoz képest. Tudom, ez nem verseny, csak olyan fura, mintha az én babám teljesen le lenne maradva másokhoz képest.


2014. nov. 12. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva,nyugodj meg! Teljesen jól fejlődik...Az én kisfiam 15 hónaposan indult el....:-)
2014. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs lemaradva, csak figyelj oda a járásra.

Az én fiam is ment a bútorok mellett, de nem akarta elengedni. Mindenki mondogatta, hogy ráér, ráér, aztán lassan 17 hónapos volt, és még mindig semmi. Akkor vittem el, és kétszer 1 óra kezelés után egy héten belül ment. Szóval csak egy picike izommerevség volt az egyik lábában, ami miatt nem érezte rendesen az egyensúlyt.

Nem azt mondom, hogy a tiéddel is gond lenne, csak figyelj oda, ne várj olyan sokáig, mint én (bár nem maradtunk le semmiről).

Egyébként pedig ügyes a kicsi, az én fiam másfél múlt, de nem veszi fel pl a sapkát egyedül. Le tudja persze venni, mert az könnyű.


A fórumokra meg azért nem hallgatnék, mert ott legtöbbször azok írnak, akiknek feltűnően korán vagy túl későn csinált valamit a gyereke. Szerintem nem is baj, ha nem jár 10 hónaposan, sokkal koordináltabb lesz a mozgása.

2014. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem járt még akkor, a férjem neurológus, szerinte semmit nem jelent. Nem is jelentett, 15 hónaposan gyakorlatilag botlás nélkül indult el egy másodperc alatt. :) Beszélgetett, ilyeneket, hogy anya kérem (akkortájt, nem esküszöm meg, hogy 14 hónaposan, de 16 hónaposan pl. biztos, mert arról van videó), akkor olyan 20-30 szót használt rendszeresen. Mutogatott a könyvekben arra, amit kérdeztem, szerintem mindent értett, önállóan pont 14 hónaposan kezdett enni. Táncolt, sokat. :))) Kb. ennyi, régen volt már. :) 3 éves nagylány lesz hamarosan, és jelentem, remekül fut, ugrik, és sétál.
2014. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15 honapos kislanyom van, mar szalad, kezenfogva lepcsozni is tud, sapit o is fel-le veszi, egyedul eszik kanallal (bar meg nagyon maszatol), kanapera fel es le is ugyesen maszik, babakocsijaba egyedul felmaszik, beleul, szoval a mozgasfejlodese nagyon jol halad. Ezzel szemben beszelni szinte egyaltalan nem beszel, kb harom-negy alapszot hasznal, es ennyi ... mindent megert, ha akar valamit, mutogatassal kifejezi, de nem mondja. Engem picit ez aggaszt, de probalok arra gondolni, hogy minden baba mas es mas, nem ugyanolyan utemben fejlodnek, ki ebben, ki abban ugyesebb. Neked is csak ezt tudom tanacsolni, ne aggodj, ha a vedono, gyermekorvos szerint koranak megfeleloen fejlodik a gyermeked, akkor a tobbi nem is szamit :)
2014. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyira más minden gyermek fejlődése, tényleg nincs két egyforma gyerek.

A kislányom már 1 évesen mondatokban beszélt, folyamatosan, viszont nem indult el csak 14 hónaposan. Nagyon óvatosan kezdett hozzá, csak akkor indult el kapaszkodás nélkül, amikor már teljesen biztosan tudott lépkedni.

Kisfiam most 16 hónapos, egyetlen egy szót tud csak mondani, azt hogy: NEM, de ezt sűrűn használja, és már 11 hónapos korában járt, de úgy indult neki, hogy csak úgy esett nagyokat, de nem érdekelte, azóta is pörög, nem győzzük a bútorok tetejéről leszedni, de nem beszél.

És ez még mind belefér a normális keretbe.

A te gyermekeddel sincs semmi baj, ügyes szerintem. Az önálló járásra egy kicsit noszogathatod, a lányom pl. akkor indult el mikor kapott egy játék babakocsit és azt tologatva indult el magától. Sokféle ilyen tologatós játék van, de nincs lekésve semmiről, és egyáltalán nincs lemaradva.

2014. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lanyom vasarnap lesz 15 honapos, kb. 3 hete engedte el a targyakba valo kapaszkodasat neha-neha, es alldogal, 1-2 lepes probal tenni de nagyon instabil. 90 %-ban ezert meg kapaszkodva lepeget es maszik. Szinte mindent megert, aratos, kezd dacos, hisztis lenni, 3-4 honapja mond 4 szot, ez nem fejlodott tovabb eddig most kezdett egyik naprol a masikra allathangokat utanouni, es halandzsazni. Pakolasban irto jo :-), onalloan meg nem eszik, bar probalkozik de nem orulok neki. :-D Nagyjabol ennyi. Baratnom fia 10 honaposan kezdett el jarni, hozza kepest majdnem fel evvel le van maradva a lanyom, de nem banom mert legalabb erosodnek a labizmai, "hamarabb" fog stabilan jarni, aminek anyuka orul. :-)
2014. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia /sziasztok .

Kisfiam nagyon hamar el indult 10hónaposan kapaszkodàs nèlkül ment 12 hónaposan meg màr szaladt motorozot

Beszélni még ekkor a mama baba cica dadi és egyèbb baba nyelven kivűl semmit .

14hónaposan egyedűl evett minden testrészét meg mutatta 16foga /van / volt :)

24 hónaposan teljesen önàlló .folyèkonyan beszél és akkor kezdte a német nyelv tanulàsàt is .

Fejlett okos gyerek .

De eszméletlen hiperaktiv

Hatalmas mozgàs igènye van

És szörnyű alvó :( ez mai napig nem javult :(

37hónapos pont ma :)

2017. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!