Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, minden nap, minden percében azon rettegek, hogy valami komoly baja van a kislányoknak. Hogyan lábalhatnék ki ebből?

Figyelt kérdés
Sajnos a félelmem nem alaptalan. Kislányom 6 hónapos. Picike, de arányos baba. Mindig is rossz evő volt, lassan hízott(3500 volt születésekor, most 6200 gramm). Voltunk kivizsgálás on emiatt, de nem találtak semmit. A másik probléma, hogy pici a fejecskéje. 33 cm -el született, most 39,5 cm) a gyerek orvosuk elküldött fejlődésneurológushoz. Csináltak Rtg-t, az rendben volt. A neurológus azt mondta, jelen pillanatban korának megfelelően fejlődik, valószínűleg örökölte a kis fejformát. DE, van nêhány olyan betegség, aminek az egyik tünete a kisfejűség. A többi tünet viszont csak hónapok múlva jelentkezik(addíg normális ütemben fejlődik, és egyszer csak leáll a dolog.) ebben az esetben halmozottan sérült lesz, és nincs gyógymód... Egyszerűen megbolondulnék a tudattól, hogy lehet, hogy a kislányom egész életében ellátásra fog szorulni, nem élhet teljes életet... Egyszerűen nem tudom élvezni az anyaságot, állandóan azt figyelem, amit csinál, normális-e ebben a korban, vagy már kóros(már szinte mindenre azt hiszem, hogy kóros)Rengeteget sírok, és nagyon nagyon el vagyok keseredve. Nem tudom, hogyan fogom átvészelni ezt a 6-10 hónapot, amíg biztosan kiderül, hogy lesz-e valami baja. Nagyon elveszettnek és kétségbeesett el êrzem magam:((
2014. nov. 13. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! A kislányod súlya normális a feje sem kóros, csak mindenki hozzá van szokva az óriás babákhoz. Nem retteghetsz hónapokig, próbálj túllendülni ezen és hidd el, hogy minden rendben lesz.
2014. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok, màsok az oko de ezt èrzem èn is....nekem is jól jönne valami ötlet.
2014. nov. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha bármi baja is van/lesz,akkor is a ti kicsi gyönyörű lányotok !!! Ne diagnosztizálj előre neki bajokat,csak mert nem egy óriás baba. Lányom 8,4 kiló volt 6 hónaposan és nagyon husi volt.Ő 3400 grammal született.És ha belőle indulok ki milyen husi volt még úgy is hogy nagyon hosszú,akkor a te lányod is bőven tökéletes.Lányom 35-ös fejjel született és 43 volt neki fél évesen. Most 2 éves és 48 a feje.És neki is kisebb ám ,mint amiket látok gyerekeket,azoknak. Én annyi duci és nagyfejű gyereket látok,hogy csak lesek.
2014. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést, akár kezet is foghatunk...csak nekem oxigénhiánnyal született a babám és azért rettegek nehogy később baja legyen. Az én babám 4 hónapos, egyébként teljesen egészséges, ügyes baba. Én úgy tudom csak nyugtatni magam, hogy mindig csak az adott nappal foglalkozok. Felteszem magamnak a kérdést, hogy csinálja azt amit egy ilyen idős babának kell csinálni? Igen...Orvosok, tornászok jókat mondanak?...igen...és próbálom őt elképzelni ahogy majd elkezd járni, beszélni, oviba járni, iskolába stb...Nem vagyok hívő, de sokszor imádkozok csak úgy mikor elkap a sírógörcs. Azokra a szeretteimre gondolok akik már nem élnek és tőlük kérek segítséget és erőt, hogy ne bolonduljak meg és hogy minden rendben legyen a lányommal. Mást nem tudsz csinálni, mint hinni a gyerekedben. Elhinni, hogy egy erős babád van aki mindenre képes. Amúgy az én babám 31-es fejkörfogattal született, ha ez megnyugtat kicsit:) én is aggódtam emiatt, a percentilje 9%volt, most 4 hónaposan 39 cm a fejkörfogata, most 25 és 50% között van a percentilje...szóval nem mérvadó...a dokim szerint familiárisan öröklődött...megmértem itthon a saját fejkörfogatomat és az enyém is a felnőtt átlag lakossághoz képest jóval kisebb. De vannak percentil kalkulátorok a neten és nézd meg ott is, ha félsz. EZ hogy pici a feje ez az esetek szinte 100 százalékában öröklött, nekem is elég mogyoró fejem van:D. Az hogy 6 hósan a babád 6200g az nem rossz eredmény. Szokták mondani, hogy 6 hónaposan duplázza meg a súlyát, de sok ismerősöm babája nem duplázta meg és teljesen egészségesek. Az én babám meg a 3 hónapos státuszon volt 6 kiló és ő 3300al született, szóval ő meg husi..:) Én meg túl gyorsnak találom a babám fejlődését. Rettegtem nehogy baja legyen, féltem hogy nem fog majd fejlődni de most 4 hónaposan hasról-hátra, hátról- hasra fordul, "kutyázik", tolja magát előre a lábával, tárgyakat pakolgat egyik kezéből a másikba, gagyogja hogy ba-ba, ma-ma-ma szóval én meg ez miatt félek, mennyire normális...
2014. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz, de ha mindig erre gondolsz, akkor ez megkeseríti, megmérgezi a mindennapjaid.

Ne csináld.

Azzal foglalkozz, hogy mindent adj meg neki, szeresd.

Nem lehet rettegésben leélni még 10 hónapot, mert a gyerek is tuti érzi rajtad, hogy zaklatott vagy, meg ha így folytatod, idegösszeomlást fogsz kapni....

2014. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
[link] tessék itt egy kalkulátor, ide beütheted az adatait a babádnak. Én megnéztem és teljesen jó görbét mutat szerintem a babádnak, bár a 3. havi méréseteket nem tudom...Ne azt nézd hogy az átlagnál kisebb vagy nagyobb a feje, hanem hogy egyenletes legyen a görbéje.
2014. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyu, a babád növekedik, esetleg kicsit lassabban mint gondolnád vagy szeretnéd. Orvosok nem találtak nála bajt, szóval nyugi. Nem kell arra gondolni, hogy fél év múlva vajon lesz-e baja... Ennyi erővel én is aggódhatnék azon, hogy lehet hogy fél év múlva rákos lesz a gyerekem. Nem szabad az ördögöt a falra festeni. Élvezd ki a pillanatokat, ne görcsölj ezeken mert tönkre teszed az életeteket... Most egészséges? Igen. Akkor ne sírj és szomorkodj!!!

Nagyon remélem, hogy megtudsz majd nyugodni. Minden jót kívánok!

2014. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyi még hogy én ezt tudom javasolni neked: [link] elég nagy dózisú és nem mellékesen természetes...bár az ára is elég drága én még valami 3700 Ft-rt vettem egy dobozzal, de nagyon jó volt. Arról nem is beszélve, hogy gyönyörűek lettek a körmeim, hajam:). De ha ennyi pénzt nem akarsz kiadni akkor is valami B-vitamin komplexet szedj szerintem + magnézium!!!
2014. nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!