Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hós babámnak főzhetek...

4,5 hós babámnak főzhetek "tejbe"grízt almával?

Figyelt kérdés
Azt olvastam 7. hónapig be kell vezetni a glutéént. Vannak grízes/rizses tejpépek 4. hónaptól. Elkezdtük a hozzátáplálást. Kérdésem az lenne itthon is elkészíthetem neki a grízt, vagy csak a bolti jó? Mert az elég drága és ahogy néztem az összetevőket a legjobb minőségűben is van dextróz, cukor, vagy épp találtam olyat amibe fahéj volt, stb... SZerintetek?
2014. nov. 14. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha csak a glutén miatt szeretnéd, akkor inkább adj babakekszet a gyümölcshöz. Ha a boltit drágának találod, akkor itt találsz egy jó kis receptet olcsón.


[link]

2014. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem csak a glutén miatt. 1x kapott boltit és az nagyon tetszett neki:). De volt vagy 400 Ft egy kis üveggel ezért gondoltam, hogy itthon ha lehet főzök neki és akkor tudom, hogy mi van benne. Csak nem tudom mennyire ajánlatos...
2014. nov. 14. 13:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Ekkora baba még ne egyen tejes ételeket! Még ha rá is van írva, hogy 4. hótól.
2014. nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam vízben főzöm meg, vagy tápszerben.
2014. nov. 14. 14:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Én nem kísérleteznék, a Tápszerrel egyébként sem ajánlott főzni. A glutén bevezetésére egyébként tényleg jobb a babakeksz gyümölccsel keverve. Tejpépet változatosságnak a gyerekorvossal is fel lehet íratni, de a rizsesek általában gluténmentesek.

Vannak natúr gabonapépek (például a DM-ben), de ezeket csak 6 hónapos kortól lehet adni.

2014. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

tápszerben nem lehet főzni.

vízben felfőzheted és ha kihűlt akkor tápszerrel felhúzni. rizst is lehet így. én csináltam a babámnak, mondjuk nem 4,5 hónaposan hanem 6 hónapos kora után

2014. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
1 dl vízben 1 kanál gríz, majd tápszerrel hígítod amilyen állagúra szeretnéd. Add nyugodtan neki. Régen nekünk anyáink valódi tehén tejből készítettek már 3 hónaposan hígítva vízzel és élünk. Csak ma már semmit nem lehet és minden egészségtelen, amin mi nőttünk fel, mert szuper okosan akarunk mindent csinálni tankönyv szerint. Most lehet lepontozni, de baromira ez a véleményem!
2014. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Ja és régen a pótlás is sok esetben hígított tehén tej volt...
2014. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A glutént 7 hónapos korig AJÁNLOTT bevezetni, de nem "kell". Erről itt egy cikk amúgy: [link]


Szerintem nyugodtan várjál vele még. Én pl. 6 hónaposan fogom kezdeni a hozzátáplálást, 7 hós kora körül fog kapni gyümölcsbe pici 7 gabonás pépet. A kisfiamnál is így csináltam, a gyerekorvos is egyet értett vele.

2014. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, ha anyatejes lenne kizárólag én sem erőltetném a hozzátáplálást, de kiráz a hideg ezektől a tápszerektől. Tudom, oké benne van minden vitamin, ásványi anyag stb ami a babának kell, hipoallergén és a többi de valahogy már a neve is idegen nekem TÁP..na erről mindig az agyon tápszerezett csirkék jutnak eszembe...SZER..eről meg hogy mesterséges anyaggal tömöm...lehet hülyeség de inkább adok gyümölcsöket, zöldségeket stb mert sajna elég tejem nincs:(
2014. nov. 14. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!