Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő múlva hat a babamas...

Mennyi idő múlva hat a babamasszázs kötött izomzat esetén és szabad géppel csinálni?

Figyelt kérdés

van egy ócska orosz kézi masszírozó gépünk(cserélhető fejekkel, van kicsi kúp alakú is), enyhe rezgéseket csinál, babám nyakát kellene masszírozni, de úgy vettem észre én csak csipkodni, meg nyomkodni tudom(olyan kicsi nyak)szóval szerintem semmit nem ér ha én csinálom.

de mások meg azt mondják, a rezgés a géppel akár az agyára is kiterjedhet, nem jó dolog.

de szerintem meg egy rezgés szépen feloldaná azt a kötött izmait.

(mindig egyik oldalra biccenti a fejét, doki szerint kötött izomzat, én meg csak remélem, hogy nem zsugorodásról van szó, mert azt műtik!, szóval jó lenne tényleg tudni, hogy mikor hat a masszázs és mikortól lép életbe a zsugorodás gyanúja.)


2014. nov. 14. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, ne használd rajta a gépet!

Hidd el, kézzel lehet legjobban érezni hol kell dolgozni rajta és manuálisan is tökéletes munkát tudsz végezni, sőt, sokkal jobb, mint gépekkel.

Ha rezegtetni akarsz, a kezeddel is végezheted, bár kissé fárasztó annak, aki sosem csinálta.

Kisujjszéllel, vagy tenyérgyökkel, ahogy jobban odaférsz az adott területhez.

De sima lazító (nem gyúró) mozdulatokkal is jó eredményt érhetsz el.

2014. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi!


és milyenek azok a "sima lazító mozdulatok?"

2014. nov. 14. 22:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt leírni nem olyan egyszerű, mint megmutatni.

Tudom, hogy nincs sok kreativitásra lehetőség egy kisbaba nyakán, de inkább körző és vibráló mozdulatokkal dolgozz, ne csipkedd, nyomkodd, mert attól csak még feszesebbé teheted.

2014. nov. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi! :)

és kb mikorra várjak hatást?

2014. nov. 14. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Őszintén:fogalmam sincs :)

Csecsemőket még sosem masszíroztam, csak a saját lányomat, bár őt csak élvezetből, nem volt problémája.

Csináld amíg hagyja, ártani nem tudsz vele, akár napi rutinná is tehetitek fürdés után, vagy akármikor, amikor hagyja magát.

Úgyis észreveszed a változást, de azért ne 1 hét után várj csodát.

2014. nov. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A helyedben felkeresnék egy gyógymasszőrt, aki tud csecsemőt is masszírozni és megkérném, hogy mutassa meg, hogyan kell ezt precízen csinálni.

Géppel semmiképpen sem masszíroznám, kicsi még hozzá.

2014. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát azt biztos találok...
2014. nov. 16. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!