Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek lustább volt a babája...

Akinek lustább volt a babája mikor kezdett el forogni, mászni stb? Esetleg akinek husisabb volt a babájuk azok is válaszolhatnak. Kisfiam 5 hónaposan volt 8,5 kg.

Figyelt kérdés

Még nem akar forogni, vagyis ha akarna tudna, azt mondta a gyógytornász(lába miatt kezdtünk járni, mert befelé áll a bal bokája). Ha átrakom a lábát akkor rögtön áthúzza magát és kúszni próbál.

Csak már nagyon el vagyok keseredve mert mindenki kérdezi, hogy miket csinál, meg hogy az övé ekkor már...

Egyébként okos kisbaba, puszit ad ha kérek tőle, nyújta a kezét hogy vegyem fel, játékokat szépen fog, nyúl és átveszi egyik kezéből a másikba.



2014. nov. 16. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

5 hónapos babád puszit ad? :O nyújtja a kezét, hogy vedd fel? én még ilyenről nem is hallottam, nekem ezeket jóval később csinálta, puszit meg csak 1 éves kora után adott.

5 hónaposan kezdett el forogni, nem éreztem, hogy későn csinálná, 6 hónapos korig ráér

2014. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Most hany honapos a babad?Az enyem is lustibb volt a tobbinel de mindent megcsinalt magatol csak egy kicsit kesobb.Kb.1-2 honap csuszassal.Azzal meg ne foglalkozz mit mondanak a tobbiek,tolem is kerdezgettek en meg ravagtam hogy "persze csinalja" es tobbet nem kerdezgettek.Most 1 eves de meg nem jar,nemreg allt fel.Soha semmit nem eroltettem,minden siman megy magatol a sajat tempojaban.Ja es o is okos,tarsasagot nagyon szereto kisbaba.Ne varjuk toluk hogy tokeletesek legyenek.
2014. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

motiválva van?


teszel köré játékokat?(a tükrös dolgokat imádják)

a kiságyba sem árt felfüggeszteni oldalra zörgőseket(babakocsifüzér)


4 hósan oldalra forognak

5 hósan talán egyszer-kétszer hátra, vagy hasra is

igazából 6 hónaposan forognak magabiztosan (rásegítve, azaz "agystimulálással" én mindenképp várnék!)


a puszi nekem is érdekes, én babám 6 hósan csinálta 3szor, soha többet eddig.(mutattam neki hogy összezárt száj kinyit, cuppan, szabályosan leutánott, de csak addig tartott (nálunk az utánzásos dolgok ilyenek, hogy párszor megcsinálja, tovább nem hajlandó, se másnap, se harmadnap, úgy soha, csak ha új dolog)

2014. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen,ha mondom neki, hogy adjál anyának puszit akkor megfogja a két kezével az arcom és odahúzza a szájához.

Egyébként is szereti mindig piszkálgatni az arcomat.

Az a baj, hogy elég pici ágya van, tehát ha kinyújtja oldalra a kezét akkor simán eléri az oldalát.

Nagyon sokat van lent a földön játékokkal körülvéve, de ha nem éri el valamelyiket akkor rágja a kezét és az neki elég.

Egyébként hetente 3szor járunk gyógytornára, azt mondta a csaj hogy nem gyenge az izomzata csak lusta. Valamikor nagyon ügyes valamikor meg semmit sem hajlandó csinálni.

2014. nov. 16. 22:25
 5/13 A kérdező kommentje:

Most egyébként 5,5 hónapos, kedden megyünk tanácsadásra, szerintem kb 9kg lehet max.

1 étkezést tudtam neki eddig kiváltani, azt is másfél hónap alatt fogadta el, nagyon ragaszkodik a tápszerhez, pedig egyébként nem válogatós.

Most próbálkozok majd még egy kaja kiváltásával.

2014. nov. 16. 22:27
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

mindenesetre azt, hogy én fordítgatom mindenképp szöneteltetném, mert nincs lemaradva, 7 hónaposan lennecsak, 6 hónaposan "kell" forogniuk.

csak mert tilos, és árt, ha sürgetik, nem alakulnak az idegpályák, hanem kényszeresen alakítják külső segítséggel, még nincs abban a korban, hogy ezt kelljen vele tenni. nagyon veszélyesnek tartom.


minden babának megvan a maga üteme, igenis hagyni kell és kötelező hagyni. ilyen korban a forgást nem kell, nem szabad erőltetni.

nemis értem a tornászt, aki meg iskolát végzett!


olvass utána!

2014. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
az meg nem baj, hogy eléri a rácsot, pomt az a lényeg a babakocsis füzérnél, hogy eléri, megfogja, a zörgéssel ő maga provokál ki hangot a játéból, sikerélménnyel tölti el, magabiztosabb lesz. ez szintén fontos, hogy felfedezze, hogy saját maga a játékból ki tud váltani dolgokat (pl gombnyomásra megszólaló kabala, meg ilyesmik)
2014. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

kiváltani is ráértél még volna, hiába tápszeres. de én ebbe már bele sem megyek.

at sem véletlen, hogy lassan ment.


ne sürgesd őt!

2014. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A lànyom is nagy baba és igen ràérős. 6 hónapos màr elmúlt mikor hasrafordult 7 hónapos is elmúlt mire vissza. Most lesz 9 hónapos. Nemrég kezdett kúszni most kezd négykézlàbra àllni. Nagyon szépen ül. Úgyhogy mi sem kapkodtuk el! Ne aggódj nagyon ráér még!
2014. nov. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Anfiam koraszülött tehàt elèg sok helyre jàrunk ellenörzèse, tornàra csak Dèvènyre van szüksège mert kicsit feszes. Katona módszer es a Dèvèny is gyakorolja v2le a forgatàst 5 hónapos koràtól, szòval hülyesèg amit előttem valaki írt, itthon minden nap egyszer oda vissza forogjuk a szobàt, mert elő van írva!

A kèrdèsre vàlaszolva nem korrigàlt kora szerint 4 hónaposan kezdett hasra fordulni, a fesszesège miatt 4.5 hónaposan nyúlt tàrgyakèrt, 5 hónaposan nyomta ki magàt hason. Most 6.5 hónapos forogni nem forog 2nhete egy hèten keresztül minden nap 2x àtfordult hasról hàtra de ennyi....viszont 2 napja kùszik. Tegnap voltunk fejlődès neurológiàn azt mondtàlk ha magàtól 3x megcsinàl egy mozgàst akkor az teljesítettnek szàmít, ő nem szeret a hàtàn lenni ezzel àt is lèpte a forgàsos időszakàt. Egyèbkènt elvileg 6 hónaposan (+2hèt) kellene forogniuk.

2014. nov. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!