Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy babával több gond van...

Egy babával több gond van mint egy macskával?

Figyelt kérdés

Foglalkoztat mostanság a baba téma, de persze nem kell aggódni, kb semmi esély hogy legyen valaha is gyerekem.

Azon gondolkodtam hogy ti talán tudtok válaszokat adni:

1. mennyibe kerül egy gyerek havonta?

2. mennyit kell foglalkozni vele naponta?

3. egyáltalán kompatibilis a macskákkal?

4. mekkora tér kell neki?

5. mit eszik/iszik? (ha nem vagyok hajlandó a mellem megosztani vele)

Ezek a legfőbb kérdéseim.


2014. nov. 17. 22:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Macskahoz hasonlitasz egy gyereket? Ne szulj soha!
2014. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%

Pedig aggódtam. :) Ilyen hülyeséget kérdezni...

1. többe, mint egy macska

2. többet, mint egy macskával

3. nem (sok-sok munkával jár)

4. úgy nagyjából végtelen (mint a macskának is)

5. hú bassz...

Kérlek, ne szülj! A macskád se nagyon lennék.

2014. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Ne hari, de megmosolyogtam a kérdést:D

1.: pontos adatot nem tudok, de pl. egy havi pelenka kezdetben 8 ezer körül mozog, 1 havi tápszeradag, ha orvoso írja fel, akkor olyan 3-4 ezer minimum, plusz a ruhatárát is elég gyakran kell cserélni

2.: Kezdetben (a legelején) nagyjából 7-8x fél óra, amennyiben olyan, mint az én gyerekem, hogy csak enni meg kakálni kelt fel, ha nincs szerencséd, akkor jóval többet. Később ez fixen olyan 14 óra/ nap

3.: igen, bár a macskát meg kell tanítani, hogy ne bántsa a babát

4.: a legelején elég a 70x140 cm, később egy futtballpályányi is kevés :D

5.: elején tápszert, vizet, teát, később gyümölcsöt, zöldséget, husit, babakását, még később (úgy 1,5-2 éves kora után azt amit a szülei)

2014. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%

1. jó sokba

2. jó sokat

3. nem műszaki eszköz a gyerek hogy kompatibilis legyen

4. nem állat a gyerek hogy belőjük hogy egy akváriumnál nagyobb hely de egy kifutónál kisebb.

5. Anyatej hiányában tápszert eszik és vizet, teát iszik.


Egyébként te is voltál gyerek neked mekkora tér kellett??

Maradj a macskánál..

2014. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%

Ameddig nem gondolkozol babán, addig nem válaszolok tételesen a kérdéseidre, de


Nekem a baba előtt 10 évig volt cicám, terhesen is én gondoztam, voltak patkányaim is mellette, velük is én foglalkoztam. A három állat együtt minden este legalább annyi törődést és teendőt gyűjtött össze (hogy a babázáshoz az alapvető higéniát is fent tudjam tartani), mint miután megöregedtek és elpusztultak egymás után és csak a babám maradt. Kb. ugyan annyi munkám van most is, csak most egy gyerek után és nem 3 házikedvenc után, hogy aranyos rendben tartsam :)


Én nem foglalkozok a siammal egész nap, csak, ha igényli, de egész nap mellettem van és játszik, fedezi fel a világát és szüksége van a folyamatos jelenlétemre, odafigyelésre, ellátásra. Nagyon nyugis, jó alvó, ritka jó babát kaptam, szüval egy szavam sem lehet, de azért nem egyszerű és nem lehet félvállról venni. A macskát sem, ha rendet akarsz, ugyan úgy következetesnek kell lenni és szeretni kell, az igényeinek megfelelően ellátni.


A gyerek és a macska teljesen kompatibilis egyébként. Amióta nincs meg a cicánk, nem hoztunk haza másikat, de a szüleimnél a két macskát üldözi a gyerek és nagyon nagyon örül nekik, ha előkerülnek.


Amikor még élt a cicánk, sosem ment a kiságy közelébe, de mellettem többször aludt a macskám és a gyerek is.

2014. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
24%
A játékbabával nincs több gond.
2014. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%
maradj inkabb a macskaknal, mindenki jobban jar.
2014. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%

1 attól függsz kapsz e kölcsön dogokat, szerzel e használtat, kezdetben napi 8-10 pelenka, stb

2 ha nem akarod, hogy antiszociális legyen, elmaradott, szellemileg sérült, ideggyenge, akkor sokat

3 állatszőr allergén(de más az újszülöttet nyalatja a kutyájával)

4 kiságynyi, babakocsinyi, később pokrócnyi a földön, utána az egész lakás, utána egy egész játszótér, utána egy Disney Land

5 a babák már az anyaméhben gyakorolják az állkapocsmozgatást, úgy szüetnek hogy szopizni akarnak, első 2 órában mellre kell tenni, egy falat kisembertől azt vonnád meg, amely ösztönnel születik. ha így gondolsz a saját leendő gyermekedre várj még vele.

2014. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
16%
Ez a kérdés viccnek is rossz. De ha még a humor kategóriában lenne...
2014. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
18%

Attól függ.. amelyiket jobban szereted, azzal könnyebbnek tűnik minden! :)

Tudod, mi az a TAMAGOCSI??? Próbáld ki!!!

2014. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!